Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

8 ознак того, що ви не готові відкрити власну справу

Опубліковано

Початок та розвиток власного бізнесу забирає багато енергії. Це дуже ризиковано, і тому деякі щасливі бути просто найманим працівником.

Попри підприємницьку суть епохи Кремнієвої долини, не кожен здатний займатись бізнесом. І це нормально! Тому не треба розчаровуватись, що хтось воротить мільйонами, а ви не можете відкрити навіть власну крамничку.

Співзасновник Uptima Business Bootcamp Рані Лангер-Кроагер розповіла для Business Insider, як зрозуміти, що вам не варто відкривати свій бізнес.

Ви не готові ризикувати

Сурова реальність бізнесу: 70% стартапів перестають існувати через 10 років. Навіть якщо ваш товар чи послуга просто фантастичні, існує багато перешкод для розвитку –  від нестачі коштів до втрати партнера.

Аби уникнути цього, необхідна умовна «шкала ризиків», яка буде узгоджуватись із вашими фінансовими можливостями. Іншими словами, з’ясуйте, як довго ви можете прожити, поки бізнес розвиватиметься та не буде приносити  прибуток. А прибутку ж може і не бути взагалі. 

Ви маєте “мислення дефіциту”

Деякі люди вважають, що їм постійно недостатньо можливостей чи ресурсів. А це може спричинити відчуття відчаю, яке змушує фокусуватись на тому, чого в них немає, замість того, щоб шукати можливості. Таке мислення може негативно вплинути на бізнес навіть досвідченого підприємця.

Вам потрібен швидкий прибуток

Тенденції малого бізнесу кажуть, що лише 40% стартапів фактично отримують прибуток. А от 82% невдач малого бізнесу пов’язані з проблемами грошових потоків.

Якщо прагнете будь що швидко заробити гроші, то дуже сильно ризикуєте, оскільки будете більше перейматись прибутком, а не розвитком власної справи. І це призведе до негативних наслідків.  

Ви не розумієте своїх фінансових показників

Для підприємця важливо розуміти його бізнес-фінанси. Якщо не слідкуєте за фінансовою документацією, то можете пропустити важливі підказки, які вам потрібно коригувати, виходячи з фактичних, а не прогнозованих показників.

Коли ви не займаєтесь цією фінансовою роботою, це загрожує прийняттям емоційних рішень. І це призводить до катастрофи запуску бізнесу.

У вас немає бізнес-плану

Дослідження підприємницької динаміки Мічиганським університетом показує, що бізнес-план збільшує шанси на довше життя стартапу. Навіть якщо ви вже відкрили бізнес, ще не пізно створити план, який стане вашою дорожньою картою для досягнення мети.

Ви не перевірили свою бізнес-ідею на ринку

Основна причина невдач у бізнесі криється саме у продукті, а не ринку.

Ви можете витратити багато часу, сил та грошей, створюючи щось, що не сприймуть на ринку. Тому спершу переконайтесь, що ви провели маркетингові дослідження, перш ніж втілювати свої бізнес-ідеї. Це може бути огляд ринку, тестовий маркетинг кількох прототипів чи допомога від наставника з досвідом роботи у вашій галузі.

Ви не готові продавати себе і свою ідею

Якщо ви знаєте когось, хто має власний бізнес, то, напевно, чули, як вони скаржаться на маркетинг – одне з найменш улюблених завдань підприємців.

Але ви повинні уособлювати власну справу та виставляти себе. Якщо ж не можете подолати свій страх бути публічним та захищати свій бізнес, то підприємництво, мабуть, не для вас.

Ви хочете робити все самі

У будь-якому бізнесі настає момент, коли потрібно наймати людей і перекладати на них частину завдань.

Занадто велика завантаженість і зосередження всіх задач в одних руках може загальмувати розвиток бізнесу, і тоді вже не буде ресурсів, щоб найняти працівників. А от збільшення вашого ресурсу для стратегічних задач позитивно вплине на розвиток бізнесу.

Суспільство

До Пущі-Водиці ходитиме екскурсійний трамвай-кафе

Опубліковано

Екскурсійний трамвай-кафе, що ходить до Пущі-Водиці, планує відновити свою діяльність з 18 травня.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці “Екскурсії на трамваї по Києву”.

Про екскурсію

Перша запланована екскурсія отримала назву “Таємниці Пущі-Водиці” і її програма була розроблена на основі матеріалів відомого історика Олександра Анісімова.

Учасники екскурсії матимуть можливість відвідати перший у Києві пивоварний завод, урочище Кинь-Ґрусть та мавзолей-усипальницю, спроектовану архітектором Городецьким.

Серед варіантів програм для прогулянок до Пущі-Водиці також доступна програма під назвою “Трамваї на курорт”. Щодо екскурсій по Києву, можна обрати із таких варіантів, як “Вечірній трамвай”, “Від конки до трамваю” та “Не звичні історії на тролейбусі”. Кожна з цих програм обіцяє захоплюючі враження та цікаві відкриття для учасників.

Екскурсії тривають від однієї до трьох годин. Вартість місця в екскурсійному кафе-трамваї становить від 400 гривень. Забронювати місця можна на сайті.

Читати також: 800 мешканців громади тепер знають, як врятувати життя. На Житомирщині жінки за грант заснували освітній проєкт

Про вагон

Вагон-кафе був споруджений у 1992 році, і в 2007-му році він пройшов ремонт за кошти та зусилля “любителів транспорту” та працівників депо.

Проте, в березні 2023 року на сторінці екскурсійної агенції було оприлюднено повідомлення про загрозу зникнення трамвай-кафе. З початком воєнного стану екскурсійному трамваю було заборонено курсувати до Пущі-Водиці, незважаючи на те, що рух регулярних трамвайних маршрутів до цієї місцевості був відновлений в травні 2022 року.

Нагадаємо, що сумчанин переміг у міжнародному конкурсі шрифтів.

Також ми повідомляли, що анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Читати далі

Суспільство

В Україні була створена колекція прикрас з уламків літака “Мрія”

Опубліковано

Український виробник ювелірних виробів, бренд karpenko jewelry, представив обмежену колекцію прикрас під назвою “оМРІЯна помста”. Ці прикраси створені для натхнення найбільшого українського літака “Мрія”, який був знищений окупантами в лютому 2022 року.

фото: karpenko jewelry

Про це повідомляє сайт бренду.

Про колекцію

У колекцію включені дві брошки: одна у формі турбіни, а інша – у формі літака “Мрія”. Брошка “Літак” відтворює один з найбільш впізнаваних ракурсів “Мрії”, який був видно на всіх земних презентаціях та зафіксований на численних символічних фотографіях по всьому світу. Брошка “Турбіна” віддана унікальній особливості цього гігантського літака – шість двигунів, які робили його найпотужнішим цивільним транспортним літаком у світі.

фото: karpenko jewelry

Читати також: Фільм Алана Бадоєва “Довга доба” зʼявився на Netflix

Кожна прикраса містить уламок фюзеляжу зруйнованої “Мрії”. Їх для створення прикрас передала з власного архіву військовослужбовиця, парамедик Галина Алмазова. Разом зі своїм підрозділом вона витримала в Гостомелі найстрашніші дні атаки на аеропорт, евакуюючи поранених.

фото: karpenko jewelry

Мета випуску колекції благодійна. Весь прибуток з продажу прикрас спрямують на збір на засоби посилення технічної розвідки для Головного управління розвідки України.

фото: karpenko jewelry

Кількість прикрас у колекції “оМРІЯна помста” обмежена наявною кількістю уламків літака. Наприклад, випущено 225 брошок “Літак”, відповідно до номерів на фюзеляжі “Мрії”. Щодо брошок “Турбіна”, їх виготовлено не більше 1 тисячи штук.

Придбати прикраси можна на офіційному сайті бренду karpenko jewelry.

Нагадаємо, що анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Також ми повідомляли, що українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі.

Фото: karpenko jewelry

Читати далі

Суспільство

Мати загиблого пілота стала капеланкою

Опубліковано

Мати полеглого пілота й героя України Степана Тарабалки вступила до лав військових капеланів, аби підтримувати українське військо!

Пані Світлана після загибелі сина у 2022 на гроші, компенсовані державою, відкрила реабілітаційний центр для захисників, а разом з цим відчула, що після загибелі сина Бог по-особливому торкнувся її серця.

Історія пані Світлани

“У такий складний час хочеться донести того світла, яке Бог дає мені, для служіння іншим”, – каже жінка.

Наталя Тарабалка – мати Героя України льотчика Степана Тарабалки з Коломийщини. Її Степан був одним з пілотів, яких за майстерність прозвали “Привидами Києва”. Він загинув над Житомиром 13 березня 2022 року з переважаючими силами окупантів.

На гроші, які їй компенсувала держава, Наталя у 2023 році відкрила оздоровчий центр для військових. А разом з цим відчула: після загибелі сина Бог по-особливому торкувся її серця.

Читати також: Фільм Алана Бадоєва “Довга доба” зʼявився на Netflix

Маючи духовний досвід, пані Наталя вирішила долучитися до українського війська як капеланка.

“Отримавши певну базу знань з капеланства, я хочу бути потрібною, корисною не тільки для родин, а й ветеранів, для військових”, – каже Світлана.

Пані Наталя вже отримала шеврон капеланки та приєдналася до лав військових священників.

Нагадаємо, що 52 ветерани отримають гранти на розвиток бізнесу.

Читати далі