Суспільство
В Україні відкрився музей унікальних ретро-мотоциклів
Колекціонер з Кам’янського Дніпропетровської області Олександр Фролов відкрив приватний музей, де зібрані унікальні моделі ретро-мотоциклів 20-50-х років.
Про це повідомили у виданні Gorod.dp.ua.
Зазначається, що на двох поверхах музею представлені близько 35 експонатів.
Практично всі мотоцикли – на ходу.
Збирати колекцію Олександр почав близько 10 років тому.
Перший мотоцикл – “ІЖ 49” 1951 року випуску. Саме з нього почалося захоплення. Велика частина мотоциклів – фірми BMW.
Про колекціонера
Олександр Фролов, реставрує мотоцикли із десяток років. Копирсатися в техніці полюбляє з дитинства, довгий час працював водієм місцевого автобуса. А збирати і реконструювати байки почав випадково.
Ідея відкрити музей з’явилася, коли кількість мотоциклів перевалила за 20. Тепер експонатів понад 35.
Оцінити вартість колекції по-справжньому можуть лише експерти, а сам колекціонер не готовий із ними розлучитися: у кожного залізного коня, як каже, він вклав частинку себе.
У середньому за рік пан Олександр відновлює по три байки. Для реставратора.
У його колекції моделі конвеєрів різних країн світу, переважно Німеччини, Італії, Франції, Австрії, Нідерландів та колишнього Радянського Союзу.
Читайте також: Одеський музей випустив власну настільну гру
Навіть є вкрай рідкісні екземпляри. Наприклад, “Цундап КС-750” – це військова техніка часів Другої світової. У світі їх усього кілька тисяч. Всюдихід здатний тягнути вантажі до трьох тонн. Саме на ньому німці свого часу навіть визволяли Беніто Муссоліні.
Відкриттю цього парку радіють і музейники інших міст.
Власник колекції розповідає: деякі мотоцикли доводилося шукати по світу, відвідувати ретро-базари Європи, а деякі — пощастило отримати від спонсорів.
Наприклад, один байк придбали на аукціоні у Франції і подарували Олександру 5 років тому до Дня робітника транспорту. Цей експонат – ексклюзивний. Його зробили за спецзамовленням для водія з інвалідністю. Управління повністю ручне і має кілька особливостей.
Читайте також: Музей космонавтики в Житомирі поповниться унікальним зорельотом
Музей ретро-мотоциклів розміщений у селищі Романкове за адресою: вулиця Поліни Осипенко, 23.
Романкове – історична місцевість Кам’янського (колишня назва Дніпродзержинськ), західна правобережна частина міста, колишнє запорозьке містечко на правому березі Дніпра. Найстаріша частина міста Кам’янське.
Нагадаю, перший в Україні інтерактивний музей ткацтва відкрили на Вінничині (ФОТО).
Як ми писали раніше, у двох музеях Польщі з’являться україномовні аудіогіди. Окрім того, в одному з найвідоміших музеїв Відня запрацював україномовний аудіогід.
Також, у Яремче відкрили музей сакрального мистецтва.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі