Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
underground parking garage pupd9d7 min underground parking garage pupd9d7 min

Суспільство

В Україні тепер будуватимуть підземні багаторівневі паркінги

Опубліковано

Із 1 червня вступає в силу норма будівництва, яка дозволяє будувати підземні багаторівневі паркінги. Про це повідомили у Мінрегіонбуді.

У дію вступають норми «Громадські будинки і споруди», якій містить цю норму. Так, вбудовані, прибудовані або вбудовано-прибудовані підземні автостоянки можуть проектуватися до 5 поверхів, тоді як автоматизовані підземні паркінги можуть мати до 9 поверхів.

З чим пов’язані такі зміни?

Нестача паркомісць у великих містах, біля великих громадських закладів – завжди проблема. І створення зручних підземних паркінгів, особливо багаторівневих, під такими закладами могло би стати вирішенням питання. До цього проектування багаторівневих підземних автостоянок не було унормовано в будівельних нормах. Зараз це передбачили.

Це дозволить:

  • збільшити кількість паркомісць, які можуть проектуватися в складі громадських закладів;
  • заощадити простір на організацію таких парковок;
  • підвищити комфорт відвідувачів, які користуються індивідуальним транспортом.

Читайте також: В аеропорту “Бориспіль” запрацював багаторівневий паркінг

Підземні автостоянки повинні бути забезпечені ліфтами або підйомниками, а в‘їзди і виїзди з підземних і підземно-надземних гаражів повинні бути віддалені від вікон житлових будинків, приміщень громадського призначення з постійним перебуванням людей, ділянок шкіл, інтернатів, оздоровчих та дошкільних закладів відповідно до вимог інших документів.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Суспільство

Де можна перетнути кордон без черг: пояснення від Мінінфраструктури

Опубліковано

У Міністерстві інфраструктури розповіли, де в Україні можна перетнути кордон без черг. Наразі на 16 пунктах регулярні та нерегулярні перевізники вже можуть обирати часовий слот для прогнозованого перетину кордону.

Про це повідомили у пресслужбі відомства.

“Послідовно масштабуємо можливість обирати час перетину кордону автобусом на пункти пропуску. Сьогодні така опція вже доступна на 16 пунктах пропуску із 28, де діє послуга єЧерга. Вчасний перетин кордону без годинних черг перед пунктом пропуску – це одне із завдань реформи міжнародних автобусних перевезень”, – повідомили у міністерстві.

Загалом, йдеться про всі пункти пропуску з Румунією, загалом їх п’ять. На кордоні з Молдовою така можливість доступна на десяти пунктах. З Польщею – на найбільшому пункті пропуску “Ягодин – Дорогуськ”.

Читайте також: «Укрпошта» анонсувала аукціон на невручені посилки

На ще 12 – єЧерга працює за принципом “реєструйся та їдь”, а значить, спрогнозувати час очікування перед пунктом пропуску наразі неможливо.

Щоб побачити, на яких пунктах пропуску є можливість прогнозованого перетину кордону, варто зайти на сайт echerha.gov.ua у розділ “Завантаженість”, там оберіть фільтр “Автобуси” та потрібну країну. Назва черги “За розкладом” свідчить про те, що перевізнику доступна конкретна година для запису на перетин кордону, а значить можна планувати перетин кордону.

Нагадаємо, на Одеському кінофестивалі представлять спецпрограму для дітей.

Фото: з відкритих джерел

Читати далі

Суспільство

І до чого тут Бандера? 10 цікавих фактів про автора першої Конституції у світі Пилипа Орлика

Опубліковано

28 червня Україна відзначає День Конституції. Конституція Пилипа Орлика, написана в 1710 році, є однією з перших конституцій у світі. Вона закріплювала демократичні принципи та права. Вона стала важливим документом у історії України, заклавши основу для майбутніх демократичних інститутів.

По суті, цей документ не лише регулював відносини між гетьманом та козацькою старшиною, а й забезпечував права та обов’язки кожного громадянина. Редакція ШоТам зібрала 10 цікавих фактів про автора першої Конституції України.

Зображений на купюрі 10 гривень

На купюрах номіналом 10 гривень зображений не Іван Мазепа, як заявлено, а Пилип Орлик. Брати художники Олександр та Сергій Харуки розповіли, що запропонували кілька варіантів портретів гетьмана Мазепи. Серед них випадково потрапив портрет Орлика. Оскільки достеменно невідомо, як виглядав Мазепа, затвердили Орлика.

Походив зі знатного роду

Походить із чеського баронського роду Орликів, одна гілка якого ще за часів гуситських воєн XV ст. виїхала до Польського королівства та згодом осіла в Західній Білорусі.

Видав п’ять книжок поезій

Пилип Орлик залишив після себе багато листів і великий рукописний «Діаріуш подорожній». Писав його польською мовою зі вставками окремих слів, виразів і речень латинською мовою. Видав поетичні книжки: «Прогностик щасливий», приурочений полковнику Данилу Апостолу (1693); «Алкід Руський», присвячений Івану Мазепі; на честь полковника Івана Обидовського «Гіппомен сарматський».

Як тут опинився Степан Бандера?

Перша у світі Конституція часто називається українською та бендерською. Звісно, подія 18 століття не має жодного зв’язку зі Степаном Бандерою. Йдеться про місто Бендери, яке тоді знаходилося на території Османської імперії. Поблизу цього містечка було створено та на козацькій раді 5 квітня 1710 року ухвалено «Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорозького».

Читайте також: «Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Пилип Орлик — поліглот

Навчався в Києво-Могилянській академії, де його вчителем був професор філософії Стефан Яворський. Добре володів українською, польською, церковнослов’янською, болгарською, італійською та іншими мовами.

Боровся з корупцією ще тоді…

Шість статей Конституції спрямовані проти зловживання владою і на боротьбу з корупцією. Цей термін вживають у написаному староукраїнською мовою оригіналі тексту. Зокрема гетьманові заборонялося «на свій персональний пожиток використовувати військовий скарб, а задовольнятися лише своїми оброками та приходами, які кладуться на булаву та його гетьманську особу». Ще один антикорупційний пункт був проти пільговиків, які вибили собі звільнення від повинностей.

Конституція закріпляла кордони

Документ окреслював державні кордони. Планувалося закріпити межі України такими, якими вони були за Богдана Хмельницького. Війську Запорозькому вимагали повернути всі землі та привілеї. Дніпро та землі вздовж нього повинні належати Війську Запорозькому. Козаки та вільні селяни не повинні виконувати примусові роботи.

Бачив замість монарха чи гетьмана Президента?

Радикально новим було поняття «вільний народ». Йшлося не про шляхетні родини, не про еліту, а про все населення, що має права на самоврядування, самовизначення, договірні відносини з владою. Якщо монарх не виконував зобов’язань, народ мав право розірвати з ним стосунки. Замість довічної влади фактично вводилася виборна. Монарх або гетьман набував повноважень скоріше Президента.

Син став відомим у Франції

Син Григор Орлик вписаний в історію не лише України, а й… Франції. Адже він був агентом дипломатичної служби короля Франції Людовика XV, виконував таємні місії. Він називав себе сином «голови козацької запорізької нації». Саме так зазначено в шлюбному контракті з представницею старовинного шляхетного французького роду.

 Мав прекрасну дружину

Дружина українського гетьмана Ганна, освічена та інтелектуальна жінка, допомагала йому, а потім сину Григору вести справи, вела листування з німецькими князями, польськими магнатами та шведськими королями. Після 40 років їй довелося розділитися з чоловіком, у Польщі разом із дітьми переховуватися у монастирі від московських шпигунів. Коли Ганні було 64 роки, шведський король Фредерік I призначив їй пенсію.

Нагадаємо, у Київській області будують інклюзивне містечко для військових.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

Фільм «До перемоги!» отримав €70 тисяч від фонду Eurimages

Опубліковано

Ігровий копродукційний фільм «До перемоги!» режисера Валентина Васяновича отримав підтримку від фонду Eurimages у розмірі 70 тисяч євро.

Про це повідомила пресслужба Державного агентства України з питань кіно.

25 червня було оголошено результати 172-го конкурсу оцінювання проєктів спільного кіновиробництва Eurimages. Фонд ухвалив рішення підтримати копродукцію 31 повнометражного художнього фільму, включаючи 6 документальних та 3 анімаційні стрічки, загальною сумою 8 млн 760 тис. євро», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Компенсація за зруйноване житло: «Дія» тестує нову послугу

Як зазначається, за результатами конкурсу до числа переможців увійшов ігровий копродукційний фільм «До перемоги!» (To the Victory!) режисера Валентина Васяновича.

Відповідно до оголошених результатів, цей фільм отримав підтримку від Eurimages у розмірі 70 тисяч євро.

Фільм «До перемоги!» є мажоритарною копродукцією, в якій беруть участь компанії ForeFilms та Арсенал Філмс (Україна) та M-Films (Литва).

Нагадаємо, на Одеському кінофестивалі представлять спецпрограму для дітей.

Фото: З відкритих джерел

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство1 тиждень тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство2 тижні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство3 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

РЕКЛАМА: