Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

В Україні створили сканер, що визначає товари компаній, які досі працюють на російському ринку

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Київська школа економіки (KSE) створила сканер штрихкодів, який визначає товари брендів, що досі не вийшли з російського ринку. 

Про це повідомили на фейсбук-сторінці KSE.

Зазначається, що команда KSE Institute у межах проєкту «Самосанкції / Leave Russia» розробила сканер штрихкодів, який визначає товари компаній, що досі не вийшли з російського ринку. 

«Наразі база KSE містить найповнішу у світі інформацію щодо діяльності світових корпорацій на ринку Росії», – йдеться в повідомленні.

Читайте такожЧи потрібно вашому бізнесу бути в Threads? Кілька аргументів на користь нової соцмережі

У команді додали, що завдяки використанню ChatGPT для більшості компаній споживчого сектору був створений перелік із 7500+ основних брендів і торгових марок.

Для того, щоб скористатися сканером, потрібно у смартфоні перейти на сайт проєкту та навести камеру на штрихкод обраного товару. Також сервіс доступний у телеграм-боті.

Сканер доступний українською та англійською мовами.

Нагадаємо, у застосунку «Давай займемось текстом» з’явилась гра на знання українських діалектів.

Також українські розробники створили застосунок «Лінгвоцид», який розповідає історію русифікації нашої мови та культури.

Фото: facebook.com/KyivSchoolOfEconomics.

Технології

Львівщина запровадила на приміських та міжміських автобусах безготівкову оплату

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Львівщина стала першою областю, де на приміських та міжміських автобусах запрацювала безготівкова оплата.

Про це на своїй сторінці повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.

Щоб скористатися послугою, заходячи в автобус та виходячи з нього, потрібно прикласти до валідатора банківську картку чи будь-який пристрій з функцією NFS. Таким чином пасажир платить виключно за ту відстань, яку проїхав.

«На впровадження е-квитка у Львівській області не витратили жодної копійки – ні з державного, ні з обласного, ні з місцевих бюджетів. Близько 40 млн гривень на втілення проєкту скерував інвестор – «Смарт-Тикет Технолоджи». Єдине незмінне завдання для громад, – компенсація вартості проїзду пільговим категоріям. Пільговики можуть користуватися громадським транспортом на тих умовах, що й раніше», – зазначає Максим Козицький.

Читайте такожМайже кожен житель села переконаний – у його криниці найчистіша вода. Але це не так. Як на Полтавщині очищають питну воду для переселенців та військових

Обладнання для безготівкової оплати за проїзд встановили у всіх 1050 автобусах, які курсують на території Львівської області. Наразі триває перехідний період – у приміських та міжміських автобусах Львівщини можна розрахуватись і готівкою, і безготівково.

Безкоштовна Гаряча лінія щодо роботи е-квитка у приміських та міжміських автобусах Львівської області: 0 800 300 844.

Нагадаємо, у застосунку «Київ Цифровий» можна створити QR-квиток з лімітованих проїзних.

Раніше ми повідомляли, що у Чернівцях з 1 червня переходять на безготівкову оплату в електротранспорті. Як платити за проїзд.

Фото: Максим Козицький.

Читати далі

Технології

Український ШІ-стартап AiSDR залучив $3 млн інвестицій

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Український стартап AiSDR братів Юрія та Олега Заремб отримав $3 млн інвестицій від інкубатора Кремнієвої долини Y Combinator, українських фондів Flyer One Ventures, SID Venture та інших.

Про це повідомляє Forbes.

Стартап AiSDR займається розробкою інструменту на основі штучного інтелекту, що створює персоналізовані електронні рекламні кампанії та організовує зустрічі з потенційними клієнтами.

Наразі стартап залучив $3 млн від американських Y Combinator, Rebel Fund, Pioneer Fund, Bluepointe Ventures, українських SID Venture Partners, Flyer One Ventures, британського SCM Advisors, керуючого партнера DST Global Рахула Мехти, COO Rippling Метта МакІнніса, інвестора Figma та Notion Терренса Рохана, а також керуючого партнера 408 Ventures Ніка Білогорського.

AiSDR планує розширити свою команду, яка поки що складається з п’яти осіб, включаючи співзасновників, а також досягти $2 млн ARR протягом наступних 12 місяців.

Читайте також: Змінила ІТ на сільське господарство. Як фермерка з Бучі відновлює бізнес після окупантів

Cтартап має на цю мить 45 клієнтів, більшість із яких це B2B-бізнеси зі США.

«Ми розробили інструмент, який може взаємодіяти з потенційними клієнтами до моменту відеодзвінка, стягуючи лише 10% від звичайної вартості такого фахівця», – зауважують брати Заремба.

За допомогою продукту AiSDR клієнти писали таким компаніям як Goldman Sachs, Bank of America, Nike, PepsiCo, Volkswagen-Audi Group тощо, та отримували відповіді.

Про стартап

AiSDR заснований у серпні 2023-го українцями Юрієм та Олегом Зарембами у США. У 2017 вони році заснували стартап AXDRAFT, який надає послуги з автоматизації юридичних документів. У квітні 2019 року AXDRAFT закрив раунд фінансування на суму $1,1 млн. У межах  раунду проєкт оцінили у $10 млн.

У грудні 2020 року AXDRAFT продали міжнародній legaltech-компанії Onit. Після продажу Юрій Заремба залишався у стартапі на посаді генерального менеджера. Проте згодом брати вирішили залишити стартап, щоб почати новий проєкт.

Нагадаємо, американець запустив фонд Green Flag Ventures для інвестицій в українські стартапи.

Також ми розповідали, як українська компанія Mosqitter, яка спеціалізується на виробництві технологічних засобів для боротьби з комарами, залучила $200 000 інвестиції.

Фото: forbes.ua.

Читати далі

Технології

Синхронізація української та європейської енергосистем повністю завершена

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Процес синхронізації енергосистем України та ЄС повністю завершено, можливості для імпорту електроенергії з Європи збільшено до 1700 МВт.

Про це повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Зізнаюся, я довго чекав на можливість сказати ці слова публічно: процес синхронізації української та європейської енергосистем повністю завершено», — наголосив Кудрицький.

Він повідомив, що європейська мережа операторів ENTSO-E збільшила на 500 МВт технічну можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови – до 1700 МВт.

Таке рішення ухвалили українські партнери після відповідних досліджень безпечної та стабільної синхронної роботи української та європейської енергосистем.

Читайте також«Наша місія – зробити українське поле безпечним». У стартапі Efarm.pro винайшли трактор-розміновувач на автопілоті. Як він працює

«Це суттєвий внесок у стійкість нашої енергосистеми під час холодів та можливих атак ворога на енергетичні об’єкти», – написав Кудрицький.

Крім того, ЕNTSO-E визнало, що Укренерго виконало ключові технічні заходи, необхідні для постійної синхронізації української та європейської енергосистем.

Нагадаємо, у березні 2022 року Україна екстрено приєдналась до європейської енергосистеми. Для того, щоб перейти з екстреної на постійну синхронну роботу з ENTSO-E «Укренерго» мало завершити виконання всіх технічних умов, про які Україна домовилась з європейськими колегами ще у 2017 році.

Раніше ми повідомляли, що українські енергооб’єкти отримали три рівні захисту.

Фото: Укренерго.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство14 години тому

«Центром Львова я ще обов’язково погуляю»: історія переселенки на кріслі колісному, яка працює на себе та майже не виходить з дому

Стара 9-поверхова панелька, ліфт голосно приїздить на 4-й поверх. Двері відчиняє невисока жінка: «Доброго дня!...

Суспільство15 години тому

«Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

Божену Гринько з Києва мобілізували навесні 2022 року. Жінка сама пішла до військкомату як медикиня....

Суспільство2 дні тому

Росіяни жили в кімнаті для дошкільнят: на Київщині волонтери відновили сільську бібліотеку

На столі в бібліотеці села Дружня Анна Михайлівна зберігала папку з документами наших військових. Коли...

Суспільство2 дні тому

Бочки з томатною пастою були пробиті снарядами й уламками. На Херсонщині відновив роботу консервний завод, який майже знищили росіяни

Георгій та Ольга Червєнкови — підприємці та власники консервного заводу на Херсонщині, якому понад дев’ять...

РЕКЛАМА: