Технології
Створили мобільний застосунок, що розповідає історію русифікації України. Як завантажити
Українські розробники створили застосунок «Лінгвоцид», який розповідає історію русифікації нашої мови та культури.
Про це розповідає ШоТам.
Як зазначають організатори, «Лінгвоцид» – інтерактивний меморіал русифікації в Україні. У додатку можна колекціонувати локації, читати описи кожної із заборон, знайти екскурсійні маршрути та аудіосупровід.
«Меморіал покликаний показати людям розмах культурної колонізаційної політики, ненав’язливо вплітаючи історичний наратив у буденне життя. Відвідувачі меморіалу самі мають дійти висновку, чому так “істарічєскі слажилось”, що в Україні багато російськомовного населення», – кажуть розробники.
Читайте також: «Їхній мотивації позаздрить будь-хто». Майстерня Woodluck дає другий шанс колишнім нарко- і алкозалежним. Як працює цей бізнес
«Лінгвоцид» складається із серії графічних табличок, розміщених поруч у центрі Києва, і мобільного застосунку, який пов’язує їх між собою. Таблички розташовані поблизу місць щоденного життя й ілюструють утиски української мови, пов’язані з ними – заборони українських шкіл, книжок, богослужінь тощо.
«Це допоможе поглянути на русифікацію як свідому послідовну політику впродовж століть. І так само свідомо і послідовно позбутись її», – кажуть розробники.
Застосунок доступний у Google Play та App Store. Завантажити його можна на сайті «Лінгвоцид».
Нагадаємо, айтішники зі Львова створили застосунок Zupa для пошуку закладів і резервації столиків.
Окрім того, український стартап Reface презентував застосунок Restyle, який стилізує фото та відео користувачів за допомогою технології штучного інтелекту.
Фото: zn.ua
Технології
Де встановили світлофори
- Університетська: Василя Стуса, Літературна, Київська, Висока, Андрія Тищенка, Садова;
- Соборна: Івана Драча, Поезії, Садова, Матвія Донцова.
Коментарі