Суспільство
В Україні створили комікс про добровольців ТрО (ФОТО)
Журнал соціальних мальописів Inker презентував комікс про добровольців ТрО. Це дев’ятий номер журналу.
Про це ШоТам розповіла команда Inker.
Випуск присвячено реальним історіям з життя добровольців Сил Територіальної Оборони. Чотири графічні репортажі про людей, які до 24 лютого 2022 року були підприємцями, фермерами, будівниками та не мали ніякого бойового досвіду, але не вагалися стати до лав оборонців.
Попри війну головним героям та героїням цих історій довелося переживати власні драми і трагедії та розв’язувати особисті проблеми.
Один із репортажів розповідає про хлопця, який в 2013 році служив у внутрішніх військах. Коли почався Євромайдан, його підрозділ отримав наказ охороняти адміністрацію Януковича. Тоді, хлопцю добре перепало. Однак раптовий телефонний дзвінок друга розвертає життя Олексія на 180 градусів.
Мальопис «Відьма» розповідає про жінку, яка в ці дні командує ротою ТрО на найгарячішій ділянці фронту. Ще студенткою вона виходила на Євромайдан, а з весни 2014-го працювала у підпіллі на сході Україні. Саме тоді в її житті з’являється «Тінь» – таємнича постать з українських спецслужб.
Читайте також: «Пласту» – 111 років. Що ви знаєте про першу та найбільшу скаутську організацію України?
«Станція Перемога» – це мальопис, що знайомить нас із Валерієм, який до війни працював на важкій, малооплачуваній роботі, у будівельному магазині батька. Проте, коли 24 лютого почалася повномасштабна війна, хлопець розуміє, що настав момент, коли він дійсно потрібен.
«Як “селюки” Балаклію боронили» – це мальопис про групу друзів із Харківщини, які до війни переважно займалися сільським господарством. Проте, коли почалося повномасштабне вторгнення, групі «Селюків» довелося відкласти свою звичну роботу та взяти до рук зброю.
Перегляну повний випуск можна за посиланням.
Про Inker
До повномасштабного вторгнення РФ журнал публікував соціальні комікси про світові події та важливі соціальні теми: політичні режими, викрадення та ґвалтування жінок, відстоювання прав людей і тварин. Разом із виходом першого коміксу про Маріуполь Inker заявив про перезапуск видання.
«Відтепер сторінки Inker будуть українською, а історії про Україну та українців. Адже зараз увага всього світу прикута до нашої країни. А ще ми з величезною радістю повідомляємо про співпрацю та партнерство з UA Comix», – розповіли представники журналу.
Видається у партнерстві з видавництвом UA Comix за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Періодичність – раз на місяць українською та англійською мовами.
Раніше Inker презентував серію коміксів про українських військових, які захищали «Азовсталь», та цивільних маріупольців, котрі знайшли прихисток у підземеллях заводу.
А також команда презентувала серію коміксів про Маріуполь та людей, яким вдалося врятуватися з епіцентру бойових дій.
Фото: inker.world
Коментарі