Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні створять віртуальний хаб музеїв авіації

Опубліковано

В Україні створять віртуальний хаб авіаційних музеїв Museum Sikor Sky, який “розмістять” в оцифрованому сімейному будинку всесвітньо відомого авіаконструктора Ігоря Сікорського. 

Про це повідомляє Укрінформ.

“Віртуальний музейний хаб, тобто поєднання авіаційних та аерокосмічних музеїв України, Європи, світу у просторі 3D-моделі будинку Сікорського, був схвалений Українським культурним фондом. Було надано фінансування і зараз добігає кінця перший етап проєкту, про який ми будемо говорити”, – зазначив під час презентації керівник віртуального музейного хабу Віктор Гріза.

Перші кроки по новому музею

Оцифрування Будинку Сікорського на Ярославовім Валу, 15Б триває. Крок за кроком ми наближаємося до фіналу підготовчих робіт та до відкриття музею!Праця досить складна та кропітка, адже від будинку залишилося менше 35%, з речей власників нічого не залишилося. Тому в процесі відтворення команда художників музею спирається на саму епоху і на те, що її характеризує, а також на вірогідні смаки родини Сікорських. До вашої уваги – перші віртуальні інтер’єри оселі київського професора початку ХХ ст. Згодом можна буде “прогулятися” коридорами, якими ходив юний Ігор, подивитися, та “покрутити в руках” експонати і ознайомитися зі змістом документів, а поки що вашій увазі – створені художньою фантазією фрагменти декількох приміщень в стилі модерн.А поки віртуально погуляти коридорами будинку Сікорського можна тут (роботи продовжуються).Цікаво? Підписуйтеся на @Museum Sikor Sky, слідкуйте за оновленнями та слідкуйте за процесом збереження культурної спадщини в цифровому форматі. Долучайтеся до нашої спільноти https://www.instagram.com/museumsikorsky/ та https://t.me/museumsikorsky

Geplaatst door Museum Sikor Sky op Woensdag 30 september 2020

Як це виглядатиме?

3D-модель будинку Сікорського відтворює житло родини авіаконструктора. Крім кімнат, тут можна буде побачити портрети відомих українських меценатів, колекцію японських гравюр та портрети відомих першопрохідців авіації. Для створення віртуальної моделі будинку її розробники відвідували справжній будинок Сікорського, розташований у Києві на вул. Ярославів Вал, 15-б.

Читайте також: В Україні відкриють віртуальний музей авіаконструктора Ігоря Сікорського

За словами Гріза, музейний хаб запрацює 30 жовтня 2020 року, проте ще до кінця року його будуть “дороблювати”. Ознайомитися з музеем можна буде за посиланням.

Ігор Сікорський (1889-1972) – відомий авіаконструктор українського походження, засновник всесвітньо відомої вертольотобудівної фірми “Сікорський”. Особисто він (або ж під його керівництвом) розробив 78 різноманітних літальних апаратів: 72 з них випускалися серійно, 2 були доведені до стадії дослідних зразків і лише 4 залишилися на папері.

Фото: wikimedia.org

Суспільство

Міноборони створить навчальний хаб для інформування населення про мінну безпеку

Опубліковано

В Україні для інформування населення про мінну небезпеку створять Міжнародний інформаційно-інноваційний навчальний хаб з питань гуманітарного розмінування.

Як повідомили в Міноборони, таку заяву зробили під час форуму «Особливості інформування населення про ризики, пов’язані з мінами та іншими вибухонебезпечними предметами».

За планом оборонного відомства, навчальний хаб стане основним центром впровадження інновацій щодо інформування про мінну небезпеку. Це стосується розробки навчальних програм, виробництва інформаційного та медіаконтенту, інтерактивних застосунків тощо.

На базі хабу збираються відкрити інноваційний музей гуманітарного розмінування. Облаштовуватимуть простір у Центрі гуманітарного розмінування при КабМіні.

Читайте також: €1,5 млн на розмінування: Україна підписала угоду з Італією та ПРООН

«Противник використовує сучасні боєприпаси, носії яких здатні доставити в усі куточки України кластерні боєприпаси, міни, інші небезпечні вражаючі елементи. Тому нам слід зосередити увагу на проведенні інформаційних заходів не лише на деокупованих територіях, а й по всій країні, та з різними верствами населення, починаючи зі школярів і закінчуючи посадовими особами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування», — сказав начальник управління протимінної діяльності Олег Шуварський.

У Міноборони стверджують, що створення навчального простору посилить інформування та просвітницьку діяльність про небезпеку від вибухонебезпечних предметів. Наразі такі заходи проводять підрозділи розмінування Сил безпеки та оборони й оператори протимінної діяльності.

Нагадуємо, що Нідерланди виділяють 175 мільйонів євро на ППО та дрони для України.

Фото: сайт Міноборони

Читати далі

Суспільство

ГУР та МЗС евакуювали 31 українця з Ірану (ФОТО)

Опубліковано

Головне управління розвідки спільно з Міністерством закордонних справ евакуювали 31 українця з території Ісламської Республіки Іран, де США точково вдарили по ядерних об’єктах. Наразі ці 5 чоловіків, 12 жінок та 14 дітей прямують до Києва.

Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони України.

Евакуацію провели 24 червня за дорученням президента Володимира Зеленського. За сприяння міжнародних партнерів з Ірану українців транзитом через територію Республіки Азербайджан перевезли до Республіки Молдова. Звідти евакуйовані попрямують до Києва.

«Увесь час в Тегерані ми почувалися зовсім незахищеними, адже жодного разу там не було попереджувальних сирен. До того ж зник Інтернет і ми взагалі не розуміли, що відбувається. Ми дуже вдячні українському консульству в Тегерані, що постійно тримало з нами зв’язок. Я знаю, що в Україні також війна, але наша країна не залишає людей напризволяще», — поділилиася евакуйована з Ірану пані Варвара з Київщини.

Як зазначили в ГУР, це був завершальний етап комплексної операції України в Ізраїлі та Ірані з порятунку українських громадян із зон підвищеної небезпеки.

Читайте також: ГУР та МЗС евакуювали з Ізраїля 133 українців (ВІДЕО)

«Коли почалися обстріли, це було страшніше навіть, ніж в Україні. Коли сказали, що є можливість виїхати, ми вирушили на північ країни, де збиралися українці з різних міст Ірану. Ми вдячні усім, хто доклав зусиль. Ми нарешті повертаємося в Україну», — розповідає Наталя.

У ГУР додали, що громадяни України, які перебувають на території Ісламської Республіки Іран і мають намір повернутися додому, можуть звертатися до Посольства України в Ірані за посиланням. Перевезеннями евакуйованих опікувалася авіакомпанія SkyUp.

Нагадуємо, що з російської в’язниці у Криму звільнили українського журналіста.

Фото: фейсбук-сторінка ГУР

Читати далі

Суспільство

У Києві облаштували безбар’єрний пішохідний перехід на раніше нерегульованому перехресті

Опубліковано

На проспекті Лісовому, що в Деснянському районі, між будинками 13 і 18 на місці нерегульованого пішохідного переходу встановили світлофорний об’єкт. У конструкції передбачили звуковий супровід для людей з порушеннями зору.

Про це повідомили у КМДА з посиланням на КП «Центр організації дорожнього руху».

Побудували об’єкт із урахуванням принципів безбар’єрності:

  • встановили сенсорні кнопки зі звуковим супроводом для людей з порушеннями зору;
  • облаштували тактильну навігацію;
  • зробили пониження бортового каменю для зручності маломобільних груп;
  • створили велопереїзд.

Читайте також: На станції метро «Вокзальна» у Києві встановлюють пандуси (ФОТО)

Як нагадують у «Центрі організації дорожнього руху», для безпечного переходу через проспект пішоходам потрібно піднести руку до сенсорної кнопки виклику зеленого світла. А для виклику звукового супроводу для людей з порушеннями зору знизу розміщена кругла кнопка зі стрілкою, що вказує напрямок для переходу.

У комунальному підприємстві зазначили, що це рішення має зробити перехід безпечнішим і зручнішим, насамперед для дітей, які йдуть до школи.

Нагадуємо, що в Києві врятували котика, який провів понад 10 годин під завалами після обстрілу (ФОТО).

Фото: сайт КМДА

Читати далі

Шопочитати