

Суспільство
В Україні стартує національний проєкт з популяризації англійської мови Future Perfect
В Україні запустили національний проєкт Future Perfect з популяризації англійської мови.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти та науки України.
Мета проєкту Future Perfect — офіційно зробити англійську мовою міжнародного спілкування в Україні, відкрити кожному українцю нові можливості для професії та особистого розвитку, допомогти конкурувати на світовому ринку та отримувати високу зарплату.
За даними дослідження Київського міжнародного інституту соціології, 88% опитаних вважають, що українці мають обов’язково вивчати англійську мову. Окрім того, трансформація статусу англійської як мови міжнародного спілкування в Україні — це важливий крок до членства в ЄС, що дасть змогу підвищити конкурентоспроможність українського бізнесу, науки, освіти інновацій та органів влади.
Очікується, що національна програма Future Perfect сформує попит на англійську мову серед українців. Координуватимуть мовну програму Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство освіти і науки України й Міністерство культури та інформаційної політики України.
Що передбачає програма?
Програма Future Perfect передбачає продукти та сервіси, що допоможуть вивчити англійську в зручному та доступному форматі. Перші з них — платформа Empower та платформа для вивчення мов Promova (тут)
Читайте також: Топ-10 безкоштовних онлайн-курсів та сайтів для вивчення української мови
Платформа для вивчення мов з персоналізованим підходом Promova пропонує українцям Premium-доступ до всіх мовних курсів на 3 роки. А онлайн-платформа для вивчення англійської Empower від Кембриджського університету доступна для українських викладачів та студентів.

Результати дослідження від British Council показують, що вчителі англійської мови мають дуже високий рівень володіння мовою: понад 90% з них мають рівні CEFR B2 або C1. Саме викладачі задають планку для основи, на якій будуватимуться інновації та мовна політика в майбутньому.
Чому це важливо?
Мовна програма Future Perfect допоможе розширити застосування англійської мови в публічних сферах суспільного життя, стимулювати вивчення мови для кожної з груп — освітян, держслужбовців, підприємців, громадян та органів місцевого самоврядування. Це допоможе створити сприятливий мовний клімат для всіх, хто живе та працює в Україні.
Знання англійської — це ширші перспективи для пошуку роботи чи здобуття освіти. Крім цього, володіння мовою дає змогу споживати велику кількість контенту в оригіналі — літературу, кіно, наукові праці, канали іноземних лідерів думок тощо. Для підприємців англійська мова відкриває можливості переговорів без посередників, що може суттєво пришвидшити процеси та зберегти важливий контекст.
Читайте також: «Англійська для ЗСУ». Як викладачка Олена Чекрижова створила проєкт з вивчення англійської серед військових
Високий рівень англійської дає змогу українцям відвідувати міжнародні конференції та встановлювати контакти з професіоналами з будь-якої країни. Галузеві заходи допомагають розширити коло професійного спілкування та представити Україну як державу, готову до міжнародної комунікації та домовленостей.
До програми можна долучитися
До програми Future Perfect можуть долучатися бізнеси, організації та ініціативи, які допомагають українцям вивчати англійську мову. Відтепер можна стати частиною програми зі своїм проєктом, надіславши власні безоплатні для вивчення інструменти для розгляду на електронну пошту: [email protected].
Докладніше дізнатися про мовну програму можна за посиланням.
Нагадаємо, в Україні створили англомовну платформу Insight UA про українську культуру.
Також ми розповідали, як Vcentri Hub запустив у Києві безкоштовні заняття з розмовної англійської.
Фото: МОН України.
Суспільство

В індійському місті Мумбай Міністерство закордонних справ України офіційно відкрило Генеральне консульство. Місто є фінансовою столицею Індії та посідає шосте місце у світі за розміром міської агломерації.
Про це повідомили в МЗС.
У відомстві вказують, що це місто є домом для найбільшої кількості мільярдерів в Азії. Мумбай — важливий економічний, культурний та торговий центр Індії. У ньому базується велика кількість міжнародних корпорацій та банків.
Читайте також: Фінські університети долучилися до Глобальної коаліції українських студій
Відкриття консульства відбулося під час візиту міністра закордонних справ Андрія Сибіги до Індії з 17 до 19 березня. Також у цей час провели у Мумбаї бізнес-форум, до якого долучилися понад 130 індійських компаній.
«Це була дійсно резонансна подія, яка широко висвітлювалася і в індійській пресі. Інтерес до роботи в Україні, розвитку партнерств та інвестицій — величезний. Саме тому ми офіційно інавгурували прямо на цьому заході нове Генконсульство України в Мумбаї, яке сприятиме захисту прав та інтересів наших громадян, розвиватиме партнерства та бізнес-контакти»‚ — зазначив міністр Андрій Сибіга.
Нагадаємо, що Google надає українцям безплатний доступ до курсу про роботу з ШІ.
Фото обкладинки: сайт МЗС
Суспільство

До річниці 13-ї бригади НГУ «Хартія» київський бренд GUD випустив лімітовану колекцію рюкзаків. Увесь прибуток з продажів передадуть військовим цієї бригади.
Про це повідомили в «Хартії».
Обличчям колаборації став офіцер «Хартії» із позивним SWAT і Таня Камєнєва, яка є співвласницею фонду Shields Ukraine та співзасновницею ініціативи «Військо +1».
У «Хартії» зазначили, що колекція символізує єдність цивільних і військових, «де турбота одне про одного стає нормою».
«Ця сумка не просто для ваших речей, вона несе ідею, що готовність рятує життя», — написали в бригаді.
Читайте також: Бригада «Чорний ліс» та Mr.SCRUBBER випустили благодійну лінійку доглядової косметики




Нагадаємо, що Etnodim та «Хартія» випустили благодійні вишиті сорочки (ФОТО).
Суспільство

Благодійна організація UAnimals випустила серію рекламних відео з українськими знаменитостями, які тривають по одній секунді. До проєкту долучилися Надя Дорофєєва, Артем Пивоваров, MONATIK, Jerry Heil та учасник гурту «Курган & Agregat» Раміл Насіров.
Про це повідомили в UAnimals.
«Українські зірки з’являються у відео всього на секунду! Чому? Бо відтепер саме стільки часу потрібно, аби оформити кешбек на благо від monobank та надіслати його фонду UAnimals», — написали в організації.
Monobank запустив спрощену підписку на благодійний кешбек для UAnimals наприкінці лютого 2025 року. Тепер замість низки кроків клієнти банку можуть підписатися на фонд завдяки одному посиланню.
Читайте також: Український розробник створює гру про кота-астронавта: перший трейлер (ВІДЕО)
«Сьогодні увага людей, які донатять, розфокусована по різних напрямках та фондах. Кожен та кожна намагається допомогти скрізь. Тому ми створили можливість швидкої та простої пожертви — достатньо секунди та одного натискання на лінк. До того ж людина навіть не витрачає власні гроші, а спрямовує на допомогу ті, які їй повернув банк у вигляді кешбеку. Тому закликаємо українців оформити підписку на благо. Саме завдяки підтримці людей UAnimals щодня бореться за життя тварин», — розповів засновник UAnimals Олександр Тодорчук.
Про фонд UAnimals
Організація UAnimals з 2016 року пропагує гуманне ставлення до тварин і захищає їх від експлуатації та знущань. Після початку повномасштабного вторгнення фонд рятує домашніх, диких та свійських тварин від війни.
За цей час команда UAnimals вивезла з-під обстрілів близько 7 тисяч тварин, підтримала відбудову понад 24 притулків, роздала тисячу тонн корму та стерилізувала понад 43 тисяч безпритульних тварин. Наразі спільнота фонду налічує близько трьох тисяч волонтерів.
Нагадаємо, що «МУР» та Animalism випустили благодійний дроп для допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Pixabay