Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

В Україні спростили надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Україні простили порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Зокрема, серед нововведення:

  • розширюють можливості для використання грантових коштів;
  • зменшують кількість документів, які необхідно надати банку для підтвердження витрат. Якщо раніше треба було надавати рахунок-фактури, а також договір між отримувачем і постачальником, то тепер буде потрібен тільки один із цих двох документів;
  • скасовують граничні суми надання грантів протягом одного періоду подання заяв;
  • уточнюють низку положень для підприємців-ветеранів, для яких спрощується отримання та використання грантових коштів.

Читайте такожВтратила обидві опори, але встояла. Жінка на Запоріжжі створює сад мрії у памʼять про найрідніших

Що стосується підприємців-ветеранів, додано можливість отримати грант до 500 тис. гривень. Раніше лише другий з подружжя міг взяти його. Співфінансування бізнес-проєкту необхідно лише при отриманні максимального розміру гранту від 500 тисяч гривень до 1 млн гривень.

«Уряд дозволив підприємцям використовувати грантові кошти не тільки для оренди нежитлових приміщень, а ще й земельних ділянок, які будуть використовуватись в комерційних та виробничих цілях. Також  постановою скасовано визначення граничної суми надання грантів протягом одного періоду подання заяв. Відтепер прийняття рішень по всім позитивним результатам відбуватиметься протягом однієї хвилі без перенесення розгляду на наступну хвилю. Це має прискорити отримання підприємцями грантових коштів, а згодом і створення нових робочих місць», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Мінцифри та Німеччина запускають грантову програму для відновлення інтернету в деокупованих регіонах.

Раніше ми повідомляли, що українські ветерани можуть отримати грант для інтеграції у сільське господарство.

Фото: АР.

Економіка

В Україні побудують перший комплекс теплиць на геотермальній енергії

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Львівщині збудують тепличний комплекс, який працюватиме з використанням геотермального тепла надр Землі. Тут вирощуватимуть помідори, огірки, салат та перець. Інвестиції в проєкт становлять близько 70 млн євро.

Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.

За його словами, в Україні такий проєкт реалізують вперше, а у всьому світу їх лише декілька.

«У тепличному комплексі вирощуватимуть томати, огірки, перець та салат. Оскільки основні постачальники з Херсонської та Запорізької областей перебувають в тимчасовій окупації і є дефіцит тепличних овочів в Україні, це дуже актуальний проєкт», — зазначив Козицький.

Він повідомив, що площа тепличного комплексу становитиме 15 га. Роботою забезпечать 180 людей. Інвестують у проєкт близько 70 млн євро.

Читайте також: «Бессарабське вино ще литиметься рікою»: сім’я виноробів з Одещини відновлює стародавні рецепти та виноградники, знищені «совєтами»

Будівництво планують розпочати наступного року, у 2025 році – запустити в роботу першу чергу.

«Використання геотермальних ресурсів дозволить теплицям не залежати від газопостачання. Зокрема економія газу на рік становитиме 8 млн кубометрів. Таким чином буде можливість постачати овочі за доступними цінами», — наголосив Козицький.

Він додав, що реалізує проєкт компанія «Тріосан Холдинг Україна», а Львівська ОВА та Львівська облрада сприятимуть у цьому. Як повідомив Козицький, відповідний Меморандум про співпрацю підписали 28 листопада. Витрати покриє «Тріосан Холдинг Україна», підприємство вже уклало договір із американською фінансовою компанією.

Нагадаємо, у Вінниці стартувало будівництво двох заводів: виготовлятимуть обладнання та металоконструкції.

Також ми розповідали, що у Львівській області запустили кооперативний молокозавод.

Фото: loda.gov.ua.

Читати далі

Економіка

Нова пошта запустила друге відділення у Румунії: у якому місті

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українська компанія «Нова пошта» відкрила відділення Nova Post у місті Брашов в Румунії. Це вже друге румунське відділення Нової пошти, а до кінця року в планах відкриття ще у румунському місті Констанца.

Про це йдеться у повідомленні компанії.

Відділення працює щодня за адресою: м. Брашов, Str. Brânduselor 72.

Клієнти можуть отримувати та відправляти документи, посилки до 30 кг в Україну та у Молдову.  Термін доставки в Україну від 5 днів, в Молдову – від 3 днів.

Для клієнтів Nova Post у Румунії також є можливість викликати кур’єра, щоб забрати відправлення з адреси та доставити на будь-яку адресу по всій країні.

Читайте також: Володимир Поперешнюк. Торгівельна війна – це помилка

Відомо, за пів року роботи в Румунії  компанія доставила посилки майже для 8 000 людей.

Про компанію

«Нова Пошта» — українська компанія з логістики. Заснована у 2001 році. Є лідером експрес-доставки за кількістю перевезених посилок в Україні — за 2020 рік доправила 327 млн посилок та вантажів.

«Нова пошта» у 2022 році почала працювати у країнах ЄС, де перебуває близько 6 млн біженців з України. Угорщина стала дев’ятою країною ЄС, де з’явились відділення Nova Post, після Польщі, Литви, Чехії, Румунії, Німеччині, Словаччини, Латвії та Естонії.

До кінця 2023 року компанія планує відкрити відділення в Мілані й Парижі, а у наступному році – ще 16 відділень за кордоном.

Фото: facebook.com/novapostro.official.

Читати далі

Економіка

Уряд цифровізував надання гарантійних послуг покупцям техніки

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Уряд впорядкував та цифровізував надання гарантійних послуг покупцям побутової техніки, мобільних телефонів та інших технічно складних побутових товарів.

Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

Зазначається, що відповідну Постанову «Про затвердження Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів» ухвалили на засіданні Кабінету Міністрів України 28 листопада 2023 року.

Що змінює цей документ:

  • споживачі отримають доступ до експлуатаційних документів на офіційному веб-сайті виробника та можливість завантажувати їх в електронному вигляді протягом гарантійного терміну;
  • зменшується навантаження на бізнес шляхом скасування паперових форм (9 форм), які продавці  зобов’язані заповнювати при гарантійному обслуговуванні товару та які створювали підстави для накладання штрафних санкцій Держпродспоживслужбою.

Читайте також: Теплий одяг для військових. Шість брендів, на які варто звернути увагу

Такі зміни Уряд ухвалив задля спрощення ведення бізнесу, діджиталізації бізнес-процесів та покращення сервісу, що надається кінцевому споживачу.

Нагадаємо, в Україні ухвалили закони про цифрові речі та послуги в Україні.

Раніше ми повідомляли, що на порталі Дія можна в кілька кліків отримати витяг з Єдиного державного реєстру (ЄДР). Це один з найпопулярніших документів для українців, які були або є підприємцями

Фото: Association Press.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство9 хв. тому

Росіяни жили в кімнаті для дошкільнят: на Київщині волонтери відновили сільську бібліотеку

На столі в бібліотеці села Дружня Анна Михайлівна зберігала папку з документами наших військових. Коли...

Суспільство6 години тому

Бочки з томатною пастою були пробиті снарядами й уламками. На Херсонщині відновив роботу консервний завод, який майже знищили росіяни

Георгій та Ольга Червєнкови — підприємці та власники консервного заводу на Херсонщині, якому понад дев’ять...

Суспільство6 години тому

Під обстрілами рятували коней, а тепер займаються реабілітацією: як відновлюється кінно-спортивна школа на Харківщині

Кінно-спортивна школа на Харківщині пережила випробування повномасштабною війною — їм довелося евакуювати тварин до інших...

Суспільство1 день тому

«Бессарабське вино ще литиметься рікою»: сім’я виноробів з Одещини відновлює стародавні рецепти та виноградники, знищені «совєтами»

Колеги з різних куточків світу — виноградарі, винороби, туроператори — довго вмовляли Ірину Польшакову виїхати...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення