Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні пройшов новий етап випробувань надпотужних ракет «Вільха М» та «Нептун» (ВІДЕО)

Опубліковано

На Одещині минулого тижня відбувся черговий етап випробувань ракетних комплексів «Вільха М» та «Нептун», а також реактивних снарядів системи залпового вогню «Тайфун-1». Вже зовсім скоро, переконані фахівці, ракетна зброя може стати основним інструментом стримування російської агресії, повідомляє пресслужба Міноборони.

Відродження ракетної галузі 

Армійці кажуть, що ракетна зброя, яка може завдавати нищівного удару, сьогодні надзвичайно важлива для України.

Колись, за часів Радянського Союзу, саме на території Української Радянської соціалістичної республіки виробляли ракетне озброєння, яке славилося на весь світ. З часом це виробництво занепадало через постійне недофінансування та недалекоглядність керівництва держави.

Відродження ракетної галузі України розпочалося після анексії РФ Криму у 2014 році, а прискорили процес випробувань зухвала агресія кораблів РФ в Азовському морі в 2018 році.

Читайте також: «Гетьман Сагайдачний» тренувався відбивати удари крилатих ракет (ФОТО)

Чим особливі ці ракети

У порівнянні із звичайним реактивним снарядом для «Граду», «Тайфун-1» має збільшену удвічі дальність стрільби: 40 км проти 20. Водночас осколково-фугасна бойова частина залишилась без змін — 18,4 кг.

Різницю між якістю та технічними характеристиками радянського озброєння та новітніх українських розробок важко не помітити на прикладі ракетного комплексу «Вільха — М», випробування якого також проводили на полігоні. Це проект створення високоточних 300 мм реактивних боєприпасів з дальністю близько 120 км, які виробляються підприємствами оборонно-промислового комплексу України за замкненим циклом.

Як пройшли випробування?

На випробуванні ракета успішно вразила ціль на такій відстані із мінімальним відхиленням від цілі. Ракетні комплекси радянського періоду мали значно гірші показники.

Для того, аби протидіяти російській агресії в акваторії Чорного та Азовського морів, розроблено РК-360 МЦ «Нептун». Це комплекс крилатих ракет наземного базування з протикорабельною ракетою, призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, десантних, танкодесантних кораблів та транспортів, які діють як самостійно так і в складі корабельних груп і десантних загонів, та берегових радіо-контрасних цілей, у простих і складних метеорологічних умовах у будь-який час доби і року, при активній вогневій та радіоелектронній протидії противника.

Льотні випробування проводились зі створенням реальних радіоперешкод для головки самонаведення ракети та із залученням кораблів і авіації Збройних Сил України.

Тепер, завдяки удосконаленню ракетного комплексу стає можливим обійти зони протиповітряної оборони противника і знищити ціль в тилу ворога несподіваним ударом. Р-360 може летіти в лічених метрах над поверхнею. Це значно зменшує час для виявлення цілі, її ідентифікації і перехоплення. Завданням «Нептуна» було вразити баржу завтовшки 38 метрів та завширшки 11 метрів, яка знаходилася на відстані більше 100 км від берега. Пройшовши запрограмований складний маршрут по контрольних точках та вийшовши у район розміщення цілі ракета Р- 360 захопила визначену ціль, розрахувала оптимальну точку та успішно в неї влучила, щоправда без підриву, адже перевірки бойової частини ракети на цих випробуваннях не передбачалося.

Один з найближчих очікуваних результатів — це прийняття нового проти корабельного комплексу «Нептун» на озброєння і постачання до ВМС ЗС України.

Потужності однієї крилатої ракети достатньо для знешкодження корабля тоннажністю 5 тисяч тонн.

Для охорони кордонів

«Нептун» насамперед охоронятиме морський кордон України. Всі три протестовані на полігоні зразки нового озброєння: реактивні снаряди залпового вогню «Тайфун», ракетні комплекси «Вільха — М» та «Нептун», повністю виготовлені в Україні та без залучення іноземних фахівців чи закупки комплектуючих за кордоном.

Таким чином, Україна в майбутньому зможе не тільки забезпечити власне військо якісним озброєнням, а і на світовому рівні заявити про себе, як про лідера у сфері ракетного озброєння.

Головне фото: www.rbc.ua

Коментарі

Суспільство

У київському зоопарку народилися три червонокнижні пелікани (ФОТО)

Опубліковано

Українські орнітологи цьогоріч вивели та виростили пташеня рідкісного рожевого пелікана. Ще три пелікани народилися у Київському зоологічному парку загальнодержавного значення.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці закладу.

Нові птахи в зоопарку

Птахів вивели завдяки новітнім європейським підходам та роботі працівників зоопарку. У закладі вказують, що ці пелікани примхливі та складні у розведенні.

«Вони ще по-дитячому незграбні та вкриті сіреньким пушком і навіть не вміють плавати. Але не сумнівайтеся, буквально за декілька місяців вони стануть неймовірними та величними рожевими красенями — одними з найбільших та найяскравіших птахів української фауни!» — написали в зоопарку.

Наразі пташок годують річковою рибою. Кожен із пеліканів з’їдає до півтора кілограма їжі на день. Прийти до на новонароджених тварин можна у зимовому пташнику нижнього парку КиївЗоо.

Читайте також: На двох вокзалах України пасажирів зустрічав святий Миколай (ФОТО)

Утримання рожевих пеліканів

Рожевих пеліканів сьогодні утримують 109 європейських зоопарків. У 2024 році тільки 12 закладів змогли вивести потомство цього рідкісного птаха.

Нагадаємо, що UAnimals запустила благодійну крамницю для допомоги безпритульним тваринам

Фото: фейсбук-сторінка зоопарку

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На двох вокзалах України пасажирів зустрічав святий Миколай (ФОТО)

Опубліковано

На перонах залізничних вокзалів у Харкові та Дніпрі пасажирів зустрічав святий Миколай та його помічники.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

«Поміж повітряних тривог у прифронтових мільйонниках кожна дитина чекає на дива, і вони трапляються на залізниці. Треба тільки допомогти Миколаю з валізкою… і ще зробити руханку…» — написали в УЗ.

Після вправ святий Миколай передавав дітям подарунки.

Читайте також: 10 фактів про День святого Миколая: історія, традиції та прикмети

Також 5 грудня уперше відправився третій дитячий вагон у складі потяга №42/41 Дніпро — Трускавець.

Проєкт із дитячими вагонами реалізують у партнерстві з ЮНІСЕФ та за фінансової підтримки уряду Бельгії.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» збільшила ліміт безплатного інтернету в потягах Інтерсіті.

Раніше ми писали, що «Укрзалізниця» відкрила цілодобові «Пункти незламності» на 92 вокзалах України.

Фото: телеграм-канал УЗ

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Лондоні презентували фільм про ДСНС, який зняв британський режисер

Опубліковано

Документальний фільм «На лінії вогню» про українських рятувальників представив британський фонд Fire Aid разом із Лондонською пожежною бригадою.

Про це повідомили в ДСНС України.

«Фільм став емоційним нагадуванням про важливість міжнародної солідарності у підтримці українських рятувальників, які невпинно працюють, ризикуючи життям, заради порятунку інших», — написали в ДСНС.

Стрічку про роботу ДСНС під час війни зняв режисер Едвард Метьюз після пропозиції від фонду Fire Aid.

Читайте також: Вчаться пиляти дрова та знімати кіно: як режисерка перетворила стару хату на резиденцію для молоді

Фото: сайт ДСНС

Роботу презентували у культурному центрі Сомерсет-хаус. Показ відвідали представники пожежно-рятувальних організацій Британії, міжнародні партнери, дипломати, а також делегація ДСНС України.

Довідка про Fire Aid

Fire Aid допомагає рятувальникам з України уже понад десять років. Після повномасштабного вторгнення сторони посилили співпрацю. За останні три роки фахівці ДСНС отримали пожежні автомобілі, катери, комплекти дихальних апаратів, тепловізійні камери, генератори та засоби індивідуального захисту.

Нагадаємо, що в київському метро українські рятувальники провели масштабні навчання (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

Освіта6 днів тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...

Економіка і бізнес1 тиждень тому

«Ми перетворили помилки на успіх»: як бренд ECOSEXUAL створює екобізнес

Вона хаотично споживала речі, аж поки одного дня не збагнула — справжнє щастя не вимірюється...

Культура2 тижні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...