Суспільство
В Україні пропонують до 75 тис. грн на створення соціальних шкільних підприємств
В Україні оголосили конкурс проектів для створення пілотних соціальних шкільних підприємств, йдеться на ресурсному порталі Гурт.
Фонд Східна Європа та німецька неурядова організація ChildFund Deutschland e.V. оголошують конкурс проєктів серед громадських організацій в Донецькій, Івано-Франківській та Житомирській областях. Дедлайн — 15 липня 2020 року.
Хто може взяти участь?
До участі запрошуються громадські організації у партнерстві з державними закладами шкільної освіти з міст чисельністю населення до 30 тис. осіб та сільської місцевості.
Читайте також: Бізнес у 15: як на Донбасі учні відкривають власні підприємства
Конкурс проходить у два етапи. В рамках кожного з етапів буде підтримано по 7−8 проєктів. За результатами двох етапів конкурсу — відповідно, 15 проєктів. Реалізація проєктів-переможців першого етапу конкурсу розпочнеться з жовтня 2020, а 2-го етапу — з лютого 2021.
Кожна з відібраних організацій отримає грант на суму до 75 000 грн для організації та підтримки соціального шкільного підприємства при одній зі шкіл з пілотних областей.
Проєкти-переможці отримають менторський супровід одного з 15 експертів програми з соціального шкільного підприємництва.
Читайте також: Шкільне підприємство: як його створити і чи законно це?
Які вимоги?
Проєкти можуть передбачати, проте не обмежуватися наступною діяльністю:
· підготовчі заходи для інформування школярів, вчителів та керівництва освітніх установ про цілі та форми соціального шкільного підприємства;
· тренінги з основ підприємництва, проєктного менеджменту, соціального підприємництва для школярів;
· відбір зацікавлених учнів, які хотіли б взяти участь у розробці моделі соціального шкільного підприємства та створення команд;
· майстер-класи з виробництва товарів чи надання послуг за визначеними напрямками роботи соціального шкільного підприємства;
· організація роботи соціального шкільного підприємства;
· закупівля матеріалів (обладнання) чи програмного забезпечення для роботи шкільної фірми, проте це не може бути самоціллю проєкту;
· за необхідності, організація онлайн-заходів.
Термін реалізації першого етапу проекту не повинен перевищувати 4 місяці, включаючи всю підготовчу роботу, та тривати орієнтовно з 1 жовтня 2020 до 31 січня 2021.
Останній термін подання заявок — 15 липня 2020 року. Заявки повинні бути надіслані на адресу електронної пошти: HRybalko@eef.org.ua з поміткою у темі листа «Конкурс проєктів зі створення соціальних шкільних підприємств».
Детальніше — за посиланням.
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі