Технології
В Україні продовжують розробку ракетних комплексів вітчизняного виробництва
КБ «Південне» розробляє близько десяти проєктів розвитку бойової ракетної та реактивної техніки на потреби Збройних сил України. Про це повідомляє Defense Express.
За словами головного конструктора і генерального директора підприємства Олександра Дегтярьова, дві такі програми знаходяться на стадії кінцевих випробовувань.
Ракетний комплекс і крилаті ракети
“Сьогодні на стадії кінцевих випробувань і передачі підприємствам у серійне виробництво в наших фахівців дві програми. Перша – оперативно-тактичний ракетний комплекс, здатний вражати наземні цілі на відстані до 280 км. Друга – нові крилаті ракети з дальністю польоту до 200 км наземного, морського і повітряного базування”, – відзначив очільник підприємства.
Читайте також: У травні стартують нові випробування українських крилатих ракет
Інші розробки конструкторського бюро
Конструкторське бюро займається роботами ще в декількох напрямках. Зокрема розробляються модернізовані реактивні снаряди для РСЗВ з поліпшеними тактико-технічними характеристиками та зенітно-ракетний комплекс малої й середньої дальності.
“У стадії дослідного виробництва знаходяться створення нових, більш потужних і ефективних боєприпасів для реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) типу «Град» і зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) малої й середньої дальності ураження повітряних цілей. Тільки за швидкістю розгортання з похідного в бойове положення він трохи поступається відомому російському аналогу С-400, за іншими параметрами він або дорівнює йому, або його перевершує”, – поінформував Дегтярьов.
Читайте також: В Україні збудували випробувальний комплекс для космічних ракет
Керівник наголосив, більша частина програм розробляється за власні кошти КБ й наразі держава зацікавилась лише ОТРК та крилатими ракетами.
Нагадаємо, конструкторське бюро “Південне” веде роботи зі створення української ракети-носія середнього класу Циклон-4М.
Циклон-4М – це двоступенева ракета-носій середнього класу для виведення космічних апаратів на низькі навколоземні орбіти.
Технології
Українська компанія «A3tech-Україна» локалізувало виробництво робочого органа для машин розмінування хорватської фірми DOK-ING. Тепер ремонт після підривів займатиме менше часу.
Про це повідомили у Міністерстві економіки України.
Діяльність української компанії
Компанія з України є партнером DOK-ING. У 2024 році фахівці зібрали вісім важких машин розмінування MV-10 та відремонтували десять машин після підривів і технічних несправностей.
Як зазначили в міністерстві, найбільш пошкоджену легку машину MV-4 фахівці змогли відремонтувати за 12 днів. За словами заступника міністра економіки України Ігоря Безкаравайного, тепер ремонт триває в рази швидше, ніж якби довелося чекати фахівців та компоненти з Хорватії.
Читайте також: Українці створили мобільний застосунок для допомоги у критичних ситуаціях
Переваги від локалізації
«Виготовлення в Україні деталей до машин розмінування дозволяє здешевити вартість такої техніки. Наприклад, молоток для робочого валу майже у два рази дешевший за хорватський аналог. А їх для однієї машини потрібно майже 50. Завдяки цьому ДСНС, яке провело тендери на закупівлю запчастин для машин розмінування фірми DOK-ING, заплатило на 30% менше, ніж якби ці послуги замовляли безпосередньо у хорватської фірми-виробника. А це п’ять мільйонів економії для державного бюджету», — сказав директор компанії «A3tech-Україна» Марат Мінц.
Нагадаємо, що амбасадори UNITED24 зібрали понад 480 тисяч доларів на розмінування України.
Фото обкладинки: сайт Національної платформи протимінної діяльності
Коментарі
Технології
Що відомо про підтримку від Microsoft
Коментарі
Технології
Читайте також: В Україні зареєстрували перші ліки на основі медичного канабісу
Коментарі