Економіка і бізнес
В Україні працюють понад 200 компаній, які займаються БПЛА
На українському ринку працюють понад 200 українських компаній, які займаються БПЛА або сервісами та продуктами у сфері дронів.
Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України.
Зазначається, що протягом 2023 року суттєво масштабовано українське виробництво БПЛА: 67 моделей українських БпЛА отримали кодифікацію, 58 отримали держконтракт.
Загалом на ринку працює понад 200 українських компаній, які займаються БПЛА або сервісами та продуктами у сфері дронів.
У планах на 2024 рік – в рази збільшити кількість дронів на фронті, а «Агенція оборонних закупівель» вже зараз укладає довгострокові контракти.
Читайте також: 5 кейсів впливу контенту ШоТам на українське суспільство у 2023 році
«Не хочу говорити точну цифру, але йдеться про сотні тисяч різних типів, під виконання різноманітних завдань. Це без FPV — розвідка, корегування вогню, ситуаційна обізнаність в режимі реального часу. Ворог добре знає, що таке українські дрони. Сам факт того, що наш коптер висить в повітрі є фактом стримування, який змушує ворога тричі подумати, перш ніж висуватися на наші позиції», — зазначив міністр оборони України Рустем Умєров.
Нагадаємо, в Україні розробили бронепробивний боєприпас для FPV-дронів.
Також українська компанія Frendt представила безпілотник для виявлення мін, який не підривається у разі наїзду на міну.
Фото: Міністерство оборони України.
Економіка і бізнес
Що відомо
- офіс запрацює в січні–лютому 2025 року;
- основний акцент роботи — технічна підтримка систем, які компанія постачатиме Міністерству оборони України;
- на старті команда складатиметься з 10 фахівців: хардвер- і софтвер-інженерів, спеціалістів техпідтримки;
- у майбутньому штат буде розширюватися залежно від обсягу постачань. Українські інженери також долучатимуться до розробки нових продуктів ARX Robotics.
Про компанію
Коментарі
Економіка і бізнес
Що відомо
- генератори;
- запчастини для бронетранспортерів M113;
- зброю;
- боєприпаси.
Коментарі
Економіка і бізнес
Що відзначили
- Бронза в номінації Brand Experience дісталася проєкту «Вцілілі посилки». Його створили після трагічної атаки на термінал Нової пошти у Харківській області 21 жовтня 2023 року. Ілюстрація Артема Гусєва стала основою антикризової комунікації, а пошкоджені, але вцілілі посилки отримали спеціальні стікери «Ця посилка вціліла» перед доставкою адресатам.
- Шортліст у номінації Design отримав проєкт «Запакуй небо». Завдяки унікальним коробкам-будиночкам, створеним у співпраці з фондом «Повернись живим», компанія зібрала $8,9 млн на сучасну техніку для захисників неба.
Коментарі