Економіка і бізнес
В Україні працюють над проектами трьох платних доріг
В Україні розробляють техніко-економічне обґрунтування трьох платних доріг. Про це повідомили у транспортному комітеті Верховної Ради, передає ЦТС. Йдеться про такі дороги як Львів-Краковець, Львів-Тернопіль і Київ – Біла Церква.
“Зараз, за нашою інформацією, розробляється три ТЕО. Це дорога Львів-Краковець, Львів-Тернопіль і Київ – Біла Церква”, – йдеться у повідомленні.
Разом з тим, між транспортним комітетом ВР, Мінінфраструктури та Світовим банком, який вивчає можливість фінансування проектів платних доріг в Україні, існують розбіжності у поглядах на те, який з проектів має стати пілотним.
Читайте також: У ремонт доріг на Запоріжжі вкладуть понад 233 мільйони гривень
У Міністерстві інфраструктури України кажуть, що Світовий банк не підтримує як пілотний проект платну дорогу Львів-Краковець.
“Світовий банк порахував, і він зовсім не вітає цей проект (в якості пілотного концесійного проекту будівництва доріг – ЦТС). Можливо, поки що”, – зазначили у відомстві.
Читайте також: В Україні запускають новий метод боротьби з перевантаженими фурами
В якості альтернативи пропонують ділянку Київської кільцевої дороги, що з’єднує населені пункти Калинівку в Макарівському районі та Калинівку в Васильківському районі.
“Ми порахували трафік спільно зі Світовим банком тут і там: більше 10 тис. на львівському напрямку і більше 20 тис. – в напрямку М-05 – М-06. Це проект, який має назву “Double Калинівка”. Це невелика ділянка, всього 50 км. – проект недорогий. Те, що порахували французи по Краковцю – 600 млн дол. Ми не потягнемо зараз таку суму. Нам потрібно сконцентруватися на Київщині. Цей проект покаже, чи можливі у нас в країні взагалі платні дороги” , – пояснили в Міністерстві інфраструктури.
Читайте також: Уздовж трас в Україні планують запустити 5G-зв’язок
Нагадаємо, раніше обговорювалося, що ціна проїзду першою в Україні платною дорогою зі Львова в Краковець (Польща), будівництво якої почнеться в 2020 році, буде не більше 7-10 євроцентів за кілометр.
Економіка і бізнес
У переході між Центральним і Південним вокзалами, поруч з ескалатором, відкрили нове інклюзивне відділення Ощадбанку. Завдяки ліфту на першому пероні до нього легко дістатися людям на кріслах колісних та іншим маломобільним групам населення.
Про це повідомляє «Укрзалізниця».
Як це стало можливим
Ощадбанк виграв площу для відділення на аукціоні Prozorro.Продажі, запропонувавши ціну, що перевищила стартову вдвічі. Відділення реалізоване в рамках програми «Моя безбар’єрність» та відповідає державним стандартам інклюзивності.
У новому просторі передбачили:
- занижену зону для обслуговування клієнтів;
- банкомат із голосовим модулем;
- тримачі для милиць;
- інформаційний стенд зі шрифтом Брайля.
Читати також: На кордоні з Польщею «Укрзалізниця» облаштувала оновлений пункт пропуску
Графік роботи відділення
- Щодня: 7:00–21:30;
- зона самообслуговування: працює цілодобово.
Навіть за відсутності електропостачання клієнти зможуть отримувати фінансові послуги.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» запускає оновлену програму лояльності: що додали.
Фото: «Укрзалізниця».
Економіка і бізнес
Американський стартап Shield AI відкрив офіс у Києві та почав тренувати українських військових працювати з безпілотниками V-BAT. Це дрони з вертикальним зльотом і посадкою (VTOL), які демонструють високу ефективність у протидії засобам радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Про це повідомляє компанія Shield AI.
Тренування та підтримка
За словами представників компанії, наявність офісу в Україні дозволяє тісно співпрацювати з операторами ЗСУ, надаючи повноцінну технічну й оперативну підтримку. Інженери, місіонери та технічні фахівці Shield AI вже проводять тренінги для українських бійців, готуючи їх до використання V-BAT у фронтових умовах.
«Присутність Shield AI в Україні значно посилює наші оперативні можливості», — зазначив старший командир групи підготовки безпілотних систем під час польового візиту.
Читати також: Український сервіс проти ІПСО на основі ШІ залучив 1,6 млн доларів
Особливості дрону V-BAT
Дрон V-BAT розроблений для роботи у складних умовах, включаючи відсутність GPS, зв’язку та активну протидію РЕБ. Він не потребує злітно-посадкової смуги й ефективно виконує місії глибокого проникнення.
Під час морських операцій у Чорному морі V-BAT довів свою універсальність, а в Україні його використовують для знищення стратегічних цілей, зокрема російських зенітно-ракетних комплексів.
Про компанію
Це венчурна компанія заснована у 2015 році, що займається оборонними технологіями. Її мета полягає у захисті військовослужбовців та цивільного населення за допомогою інтелектуальних систем. У рамках цієї місії Shield AI створює «найкращого у світі пілота зі штучним інтелектом».
Нагадаємо, що Чехія передала Україні унікальну мобільну станцію для реставрації пошкоджених книжок.
Фото: Shield AI.
Економіка і бізнес
Дочірня компанія Knauf «Кнауф Гіпс Скала» перемогла в аукціоні з продажу 20-річного спеціального дозволу на видобування гіпсу Сковʼятинського родовища.
Про це повідомили на платформі Прозорро.Продажі.
Деталі аукціону
Аукціон організувала Державна служба геології та надр України. Його провели 16 січня 2025 року. ТОВ «Кнауф Гіпс Скала» придбало дозвіл зі ставкою 121,05 мільйона гривень. Єдиним конкурентом виступило Кам’янець-Подільське АТ «Гіпсовик».
Що відомо про родовище
Сков’ятинське родовище розташоване за один-два кілометри від села Шишківці Чортківського району. Сковʼятинське родовище займає 115 гектарів, запаси гіпсу складають 43,9 мільйона тонн. Цих запасів має вистачити ще на 84 роки.
Нагадаємо, що Україна транспортуватиме водень до ЄС через новий «Водневий коридор».
Також ми писали, що Україна та Велика Британія підписали угоду про сторічне партнерство.
Фото обкладинки: сайт АТ «Гіпсовик»