Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
img 4999 img 4999

Економіка

В Україні запускають новий метод боротьби з перевантаженими фурами

Опубліковано

У Київській області цього року реалізують пілотний проект “зважування в русі”, який передбачає боротьбу з перевантаженими фурами. Про це повідомили у Міністерстві інфраструктури України, передає прес-служба відомства.

“Цього року в Київській області буде реалізований пілотний проект “зважування в русі”. Він передбачає жорстку боротьбу з фурами, які йдуть з перевантаженнями… Цей проект ми починаємо саме в Київській області, а потім повторимо його в інших областях України”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: На ремонт українських доріг піде 300 млрд гривень

Зазначимо, що Укравтодор вже підписав контракт з пілотного проекту зважування автомобілів в русі. На під’їздах до Києва на дорогах М-06, М-03, М-01, М-05, М-07 збудують шість майданчиків для автоматичного зважування авто в русі. Пілотний проект можуть розширити. Планується, що за два-три роки в країні з’явиться до 200-250 таких пунктів.

Переможець тендеру – україно-канадський консорціум: компанії СЕА Електронікс Україна, International Road Dynamics, Автомагістраль-Південь. Вартість контракту становить $ 6,44 млн і 1,8 млн грн (з урахуванням ПДВ).

Чому це важливо?

Перевантажені фури на дорогах України завдають збитків державі мінімум на два мільярди гривень.

Перевантаження транспорту — це пряме порушення закону. Наприклад, в США за цим стежать поліція та інші контролюючі органи, а далекобійники стають на спеціальні ваги кожного разу, як отримали новий вантаж. І в разі перевантаження можуть взагалі відмовитися везти ту частину партії, яка виходить за допустимі межі, тому що це загрожує їм чималими штрафами.

Читайте також: 1,3 мільярда гривень на дороги: які траси відремонтують

Однак в Україні на сьогоднішній день замало комплексів для зважування автотранспорту. При цьому навіть ідеальна і якісна дорога навряд чи в змозі пережити рік-два, якщо кожен день по ній будуть рухатися перевантажені фури.

За європейськими стандартами, двовісні фури повинні не перевищувати вагу в 18 тонн, тривісні – 25 тонн, а чотирьохвісні – 32 тонни. Вага в 40 тонн допустима тільки для деяких комбінованих вантажівок з 4-6 осями.

Натомість зараз в Україні всі ці авто не повинні перевищувати вагу в 40 тонн, а контейнеровози навіть 44 тонни.

На думку “Укравтодору”, саме надважкі вантажівки руйнують українські дороги. Особливо згубний вплив чинять машини, в яких на дві осі припадає близько 40 тонн. Тоді кожне колесо тисне на дорогу так, що уникнути її швидкого руйнування практично неможливо. При цьому, саме двовісні вантажівки найбільше курсують дорогами України.


Коментарі

Економіка

Українська виробнича компанія поставила труби для SpaceX: деталі співпраці

Опубліковано

Українська компанія «Сентравіс» з Нікополя, що спеціалізується на виробництві безшовних неіржавних труб, поставила свою продукцію для SpaceX.

Про це повідомляє Forbes.

Труби, ймовірно, будуть використовуватися для подавання пального в ракети SpaceX, проте деталі їхнього використання поки що не розкриті. Труба вагою 28 тонн має високу пластичність і твердість, здатна витримувати надвисокий тиск і працювати в агресивних умовах.

Читати також: Нідерланди інвестують 400 мільйонів євро на створення та розвиток безпілотників для України

Замовлення було виконано в рекордні терміни — за два з половиною місяців. Трубу вже відвантажили, і незабаром вона потрапила до

Це замовлення виявилося нетиповим, після безшовних неіржавних труб подібного діаметра й характеристики фактично не виробляються. На етапі оформлення замовлення керівника R&D відділу «Сентравіс» зв’язався з інженерами SpaceX для створення всіх деталей проєкту.

Нагадаємо, що киянка відкрила кафе для молоді з синдромом Дауна заради доньки (ВІДЕО).

Фото: «Сентравіс».

Коментарі

Читати далі

Економіка

Словаччина надасть Україні аварійні постачання електроенергії

Опубліковано

Словаччина готова надати Україні аварійні постачання електроенергії в умовах блекауту.

Про це повідомив прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, зазначивши:

«Хочемо, аби Україна достойно перезимувала».

Фіцо також підтримав ідею приєднання України до єдиної енергетичної системи Європейського Союзу. Він повідомив, що на найближчому європейському саміті Словаччина планує запропонувати системне рішення для відновлення української енергосистеми, яка зазнала значних пошкоджень.

Читати також: Нідерланди надає Україні 209,5 мільйонів євро: на що підуть гроші

«У нас є єдиний енергетичний ринок в ЄС, і ми вважаємо, що він має поширюватися і на Україну», — додав Фіцо.

Нагадаємо, що три українські проєкти потрапили на європейську карту відновлюваної енергетики.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Економіка

Нідерланди інвестують 400 мільйонів євро на створення та розвиток безпілотників для України

Опубліковано

Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс під час візиту в Харків та Київ анонсував виділення 400 мільйонів євро на дрони для України.

Про це повідомили в міністерстві оборони Нідерландів.

«Раніше Нідерланди відігравали піонерську роль у постачанні F-16 і систем Patriot, тепер ми продовжуємо це з передовими безпілотниками, інвестувавши 400 мільйонів євро в план дій щодо дронів. Це стосується всіх видів передових БпЛА, які можна використовувати для розвідки, захисту та нападу. Особливо в повітрі, а також на землі та на морі», — сказав Брекельманс.

У міністерстві вказують, що половину дронів виготовлятимуть на території їхньої країни. До того ж якщо створені дрони успішно використовуватимуть, то Нідерланди збільшать суму для збільшення їх виробництва.

Фото: Міністерство оборони Нідерландів

За словами Брекельманса, отриманий українцями досвід на російсько-українській війні має додаткову цінність для високоякісних технологій у Нідерландах. Він додає, що якщо нідерландські знання та технології об’єднати з українським досвідом на полі бою, це призведе до створення інноваційних та ефективних безпілотників.

Міністр оборони зазначив, що в Україну прибули перші з 24 літаків F-16.

Нагадаємо, що застосунок «Армія+» зручно використовують вже 300 000 військовослужбовців.

Фото: Міноборони Нідерландів

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Спорт1 годину тому

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 параспортсменів — ветеранів та військовослужбовців, які...

Суспільство3 дні тому

Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків

У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...

Суспільство4 дні тому

Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ

За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...

Можливості1 тиждень тому

Зробили будинок енергоефективним: 5 рішень ОСББ, що допомогли зменшити витрати на опалення

Ще задовго до початку повномасштабної війни Україна взяла курс на європейську енергоефективність. Об’єднання співвласників багатоквартирних...