Технології
В Україні побудували нову унікальну модель автобуса: що відомо?
В Україні представили новий автобус середнього класу “Нест”. Про це повідомляє “Автоцентр“.
Особлива “начинка” нового автобуса
“Дизайном екстер’єру машина нагадує всім добре відомі Богдан, Ataman і Еталон. Однак головна особливість криється всередині”, – повідомляє видання.
Автобус отримав шасі від вантажівки MAN із двигуном екологічного стандарту Євро 5. З огляду на все, донором послужила розвізна модель MAN TGL. Докладніших технічних характеристик, як і подробиць про його виробника поки що не повідомляється. Про ціну автобуса Нест також поки нічого не відомо.
Читайте також: ЗАЗ презентував новий приміський автобус
Чим діляться розробники?
Розробники повідомляють, що автобус оснащений сучасним салоном, що пристосований для перевезення людей з обмеженими фізичними можливостями, а також людей з порушенням зору – є спеціальна система оповіщення водія.
“До речі про водія – в новому автобусі Нест він оцінить комфортабельне робоче місце”, – додають у “Автоцентрі”.
Технології
Автомобільна діагностика, вітражне мистецтво та цифровий друк — у трьох львівських закладах професійно-технічної освіти створили хаби, які відповідають найновішим стандартам. Завдяки державним, місцевим та власним коштам навчальні простори обладнали сучасною технікою, що відкриває молоді шлях до якісної освіти й практики.
Про це повідомляє Львівська міська рада.
Автомобільний хаб
Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівництва стало першим, де відкрили оновлений навчальний центр. Тут навчається 200 майбутніх автомобілістів. У новому хабі студенти опановуватимуть повний цикл комп’ютерної діагностики та ремонту автівок.
Крім навчання, хаб надаватиме платні послуги власникам авто, заробляючи кошти для розвитку училища.
Унікальний вітражний хаб
Львівський професійний коледж прикладного мистецтва і дизайну створив навчальний центр для майбутніх майстрів вітражу — єдиний у закладах профтехосвіти України.
«Маємо не просто вітражний цех, а повноцінний навчальний центр з усім необхідним обладнанням, щоб учні могли працювати над масштабними проєктами для храмів чи будівель», — розповідає Надія Обнявка, директорка коледжу.
У закладі також акцентують на реставрації історичних пам’яток, що важливо для збереження спадщини Львова.
Читати також: Фахівці зі Львівщини виготовили 3346 протезів за 2024 рік
Центр цифрового друку
Львівський професійний коледж поліграфії та сфери обслуговування отримав найсучасніше обладнання для друку. Відтепер студенти працюватимуть із папером, керамікою, текстилем і навіть широкоформатними принтерами.
Інвестиції в майбутнє
Загальна вартість проєкту — понад 17 млн грн. Додатково Норвезька рада у справах біженців надала 1,45 млн грн на обладнання для трьох хабів.
Нагадаємо, що у Львові відновили історичну сецесійну браму (ФОТО).
Фото: Романа Балука для Львівської міської ради.
Технології
Українські засоби протиповітряної оборони можуть стати частиною передової системи NASAMS, що значно підвищить ефективність захисту неба.
Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що тривають переговори про інтеграції українських ППО у систему NASAMS. Це рішення дозволить посилити координацію між українськими та міжнародними засобами протиповітряного захисту.
Переговори
Для обговорення деталей міністр провів зустріч із виконавчим директором норвезької компанії Kongsberg Gruppen ASA та президентом Kongsberg Defence & Aerospace. Саме ця компанія разом з американською Raytheon Technologies розробляє систему NASAMS, яка вже постачається Україні в межах міжнародної військової допомоги.
Що таке NASAMS
NASAMS — це зенітно-ракетний комплекс середньої дальності, здатний забезпечувати надійний захист від повітряних атак. Його головна перевага — використання ракет AIM-120 AMRAAM, які знищують цілі на відстані до 40 км.
Читати також: У «Армія+» додали нові рапорти на приймання та здавання посади
Новітні моделі NASAMS також оснащуються ракетами ближнього радіуса дії AIM-9X і AMRAAM-ER, що значно розширює його бойові можливості. Завдяки інтеграції з українськими ППО ця система отримає ще більше функціональних переваг.
Чому це важливо
Інтеграція українських засобів ППО з NASAMS дозволить:
- посилити захист критичної інфраструктури;
- підвищити оперативну координацію між союзницькими системами;
- забезпечити швидшу та точнішу реакцію на повітряні загрози.
Нагадаємо, що Brave1 збільшить удвічі фінансування оборонних технологій у 2025 році.
Фото: Kongsberg Defence & Aerospace.
Технології
В оновленні сервісу з’явилися рапорти на приймання та здавання посади, а також на відпустку у зв’язку з вагітністю. Це рішення допоможе спростити рутинні процедури й позбавить військових необхідності витрачати час на поїздки в діловодство.
Про це повідомляють у Мінобороні.
Нові рапорти для приймання та здавання посади дозволяють військовим підтвердити, що вони погодилися на виконання або передали обов’язки. Разом із рапортом можна прикріпити акт приймання-здавання посади, який також доступний у застосунку.
Ці рапорти стали логічним доповненням до сервісу зміни місця служби, який працює у застосунку вже понад рік.
Читати також: Brave1 збільшить удвічі фінансування оборонних технологій у 2025 році
Відпустка для військовослужбовиць
Новий формат подання рапорту на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами спростив процедуру для жінок-військових. Така відпустка триває 126 днів: 70 до пологів і 56 після. У разі народження двох або більше дітей термін збільшується ще на 14 днів.
Нагадаємо, що українська розробка отримала дві престижні нагороди на CES у Лас-Вегасі.
Фото: Зброєні сили України.