Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні оголосили набір в освітній грантовий проєкт

Опубліковано

Міжнародна організація з міграції (МОМ), Агентство ООН з питань міграції, за фінансової підтримки від Уряду Японії розпочинає набір учасників у новий проєкт «Гуманітарна та соціально-економічна підтримка ВПО та постраждалого населення на сході України», повідомляє Громадський простір.

Проєкт спрямований на соціально-економічний розвиток Донецької та Луганської областей (тут і далі йдеться про території, контрольовані Урядом України), зокрема районів уздовж лінії розмежування на сході України.

Зокрема, проєкт передбачає надання підтриманим бенефіціарам грантів до 700 доларів США (у гривнях за поточним курсом ООН) у вигляді оплати навчання на професійних курсах з інформаційних технологій та в дотичних сферах, а також надання ІТ-обладнання (наприклад, ноутбука, настільного комп´ютера, графічного планшета, програмного забезпечення тощо) вартістю до 1 000 доларів США для навчання та подальшої роботи.

Курси мають відбуватися онлайн та тривати не більше від шести місяців. Прикладами обраних напрямів можуть бути веб- чи графічний дизайн, цифровий маркетинг, програмування,  копірайтинг — усі ті сучасні спеціальності, що дозволяють працювати дистанційно.

Потреба в запитуваному обладнанні має бути належним чином обґрунтована. Фінальне рішення щодо конкретної моделі чи технічних параметрів наданого обладнання ухвалюватиме Міжнародна організація з міграції. 

Після завершення курсів учасники мають реалізувати невеликий волонтерський проєкт у своїй громаді, застосувавши отримані знання та навички. Це може бути запуск онлайн-карти з усіма аптеками населеного пункту, створення чи обслуговування вебсайту міської чи сільської ради, розробка брендбуку для місцевої громадської організації. Перелік не обмежений: головне, щоб проєкт приносив користь вашій громаді та її мешканцям.

Які вимоги

  • Внутрішньо переміщені особи та місцеві мешканці, які проживають у Донецькій чи Луганській областях. Перевага надаватиметься мешканцям населених пунктів, розташованих у 20-кілометровій зоні від лінії розмежування.
  • Вік від 18 до 35 років.
  • Бажання професійно розвиватися в ІТ та дотичних сферах, здобути відповідну освіту і застосувати нові знання на користь своєї громади.

Під час відбору учасників будуть враховуватися такі критерії, як освіта, попередній професійний досвід, місце проживання, потенційна користь для громади від запропонованого волонтерського проєкту, обґрунтованість потреби в навчанні, соціально-економічний статус заявника тощо.  

Детальніше про умови участі та етапи проєкту на сторінці Фейсбук 

Гранти на освіту

😉Добре живеться фрилансерам. І на роботу не треба їздити, і карантинні обмеження особливо не обмежують, і клієнти можуть бути з якої завгодно країни.🤔То може, час податися в ІТ чи цифровий маркетинг? Тим більше, що прямо зараз є можливість отримати:🎓 грант до 700 доларів США у вигляді оплати онлайн-навчання;💻 ІТ-обладнання (комп´ютер, ПЗ тощо) вартістю до 1000 доларів США.Щоб узяти участь у проєкті, потрібно:1️⃣ Бути ВПО або місцевим мешканцем Донецької чи Луганської області (перевагу отримають ті, хто живе в 20-кілометровій зоні від лінії розмежування). 2️⃣ Мати від 18 до 35 років.3️⃣ Хотіти здобути освіту в ІТ або дотичних сферах.4️⃣ Прагнути застосувати нові знання на користь своєї громади.5️⃣ До 24 травня заповнити анкету: https://bit.ly/анкетаIT-гранти📌 Детально про умови участі: https://bit.ly/освітаIT-грантиГрантова програма є частиною проєкту «Гуманітарна та соціально-економічна підтримка ВПО та постраждалого населення на сході України», фінансованого Урядом Японії (Посольство Японії в Україні / 在ウクライナ日本国大使館 / Embassy of Japan in Ukraine ) 🇯🇵🇺🇦

Geplaatst door IOM Ukraine op Vrijdag 24 april 2020

або на сайті МОМ

Фото: rbc.ua

Коментарі

Суспільство

В Ірпені врятували червонокнижних кажанів під час утеплення багатоповерхівки (ФОТО)

Опубліковано

У багатоповерхівці на вулиці Полтавській, 61 в Ірпені виявили цілу колонію кажанів під час капітального ремонту фасаду. Роботи довелося зупинити, адже вони загрожували життю рукокрилих.

Про це повідомила депутатка Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк.

Як відбувалася рятувальна операція

Мешканці будинку, побачивши знахідкою, звернулися до депутатки по допомогу. Антонюк розповіла, що спочатку сумнівалася в можливості порятунку, але командна робота принесла успіх.

На місце оперативно прибули фахівці Українського центру реабілітації рукокрилих. Завдяки підтримці підрядної організації, яка надала будівельну люльку, вдалося обстежити фасад і безпечно вилучити 44 кажанів. Тварин оглянули й перевезли до спеціального місця, де вони перебуватимуть до весни.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Чому це важливо

Євгенія Антонюк нагадала, що всі види кажанів в Україні занесені до Червоної книги й є рідкісними. Подібні випадки потребують оперативного реагування, адже рукокрилі відіграють важливу роль в екосистемі.

Фото: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк

Український центр реабілітації рукокрилих закликає мешканців Києва та області звертатися до них у разі виявлення кажанів, особливо якщо їхньому життю щось загрожує. Залишити повідомлення можна на сайті центру.

Нагадаємо, що у Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз».

Фото обкладинки: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві демонтують 47 радянських та російських символів

Опубліковано

У столиці розпочинають демонтаж пам’ятних об’єктів і декоративних елементів, які несуть у собі радянські й російські наративи.

Про це повідомила Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА.

Які об’єкти демонтують повністю

До списку увійшли 27 об’єктів, які підлягають повному демонтажу. Серед них:

  • пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
  • пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
  • постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
  • меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
  • зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Корекція споруд

Ще на 20 об’єктах планують замінити тексти, вилучити пропагандистські елементи або адаптувати українською мовою. Наприклад:

  • цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
  • російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
  • монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: Francisco Anzola (Flickr).

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Опубліковано

У КМДА прийняли проєкт реставрації будинку на вулиці Володимирській, 93. Він розташований у Голосіївському районі Києві, а знають його як «Будинок з комахами» Марії Станіславської.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова, передають у міській адміністрації.

Як реставруватимуть пам’ятку

Під час перших етапів робіт реставратори захистять будинок від руйнування. Після цього його вже почнуть відновлювати.

Читайте також: У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

«Збереження історичних пам’яток – це не лише питання архітектури, а й нашого культурного обов’язку перед наступними поколіннями. Реставрація житлової будівлі на Володимирській, 93 — це важливий крок для збереження автентичності Києва. Концепція, яку було представлено, враховує збереження ключових історичних елементів пам’ятки та забезпечує її подальшу інтеграцію в сучасне життя міста», — зазначила Марина Соловйова.

Цей прибутковий будинок внесли до Держреєстру нерухомих пам’яток України у червні 2023 року.

Нагадаємо, що столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо.

Фото: вебсайт КМДА

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура22 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...