Суспільство
В Україні оголосили конкурс проєктів для протидії дезінформації
В Україні організовують онлайн-майстерню Mediengeist для активістів і медійників, де можна отримати до 36 тисяч євро на реалізацію свого проєкту з протидії дезінформації.
Про це пише Гурт.
Зазначається, що майстерня Mediengeist – це можливість втілити свою ідею для протидії деструктивним наративам, фейкам та дезінформації у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну.
«Якщо ви працюєте з темою медіаграмотності протидії фейкам, або/та у сфері розвитку громадянського суспільства за допомогою цифрових технологій, ця можливість для вас», — йдеться у повідомленні.
Хто може взяти участь?
У майстерні зможуть взяти участь 30 команд. Майстерня відбуватиметься у кілька етапів, потягом яких учасники спершу навчатимуться, а потім використовуватимуть набуті знання для втілення своєї ідеї.
Упродовж навчання всі учасники отримуватимуть стипендію розміром 1000 євро.
Проєкт триватиме з вересня 2022 року по січень 2023 року.
Чому навчатимуть на майстерні?
Навчатимуть основам фактчекінгу та етики, сторітелінгу, захисту інтелектуальних прав, використанню нових цифрових інструментів для залучення аудиторії.
Серед лекторів – Отар Довженко з «Детектор медіа», Кортні Гардінґ з Meta, Брем Алкема з DROG, Фелікс Ґедтке з NowHere Media, Володимир Смирнов зі Spiilka.
Що потрібно, аби потрапити на майстерню?
- Мати цікаву ідею, яка допомагатиме доносити правду та розвивати громадянське суспільство.
- Бажано – мати досвід роботи з темою протидії дезінформації.
- Мати щонайменше 7 годин на тиджень для навчання.
Як податися?
Подати заявку можна за посиланням.
Дедлайн заявок – 7 вересня 23:59 за Києвом
У разі запитань пишіть на пошту: Mariia.Shubchyk@goethe.de.
Етапи Майстерні
Майстерня відбуватиметься у три етапи:
- на першому етапі оберуть 30 учасників, які отримують стипендію 1000 євро. Протягом вересня навчатимуть топові світові та українські експерти.
- на другому етапі кожен учасник підготує концепцію проєкту з протидії дезінформації та презентує її експертам Mediengeist. П’ять найкращих ідей пройдуть у наступний етап та отримають 5000 євро кожен на створення власного проєкту.
- на третьому етапі серед п’яти учасників експертне журі обере один найбільш перспективний проєкт, який отримає 30 000 євро, а також менторську підтримку для масштабування власного проєкту на національному рівні.
Довідка
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну весь світ із жахом усвідомлює, як агресивно використовуються фейки та дезінформація у веденні війни. Викликають захоплення інновації, з якими громадянське суспільство в Україні протистоїть загрозам та реагує на них.
За допомогою акселератору Mediengeist організатори хочуть запропонувати незалежним експертам та експерткам, а також організаціям додаткові можливості й інструменти, щоб працювати далі в цьому полі.
Читайте також: Вирвалися з окупації та відкрили магазин на Черкащині. Як «Це Крафт» підтримує локальних виробників
Мета проєкту – зібрати разом найкращих українських та міжнародних експертів та експерток, спікерів та спікерок, створити умови для розвитку проєктів до стадії готовності та дати поштовх найперспективнішим з них.
Завдання майстерні – підсилити професіоналів, які у той чи інший спосіб вже працюють з темою протидії дезінформації в Україні.
Нагадаємо, агентство Іdealers оголосило для стартапів грант $15 000 на маркетинг-послуги.
Фото: edweek.org.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі