Суспільство
В Україні оголосили конкурс ідей, що вирішують проблему відходів
ПРООН та Інститут біомікрії (США) оголосили в Україні конкурс для пошуку ідей, натхненних природними системами і організмами, що вирішують проблему відходів. Участь у ньому можуть взяти інженери, дизайнери, винахідники, студенти, а також усі, хто зацікавлений у вирішенні проблем людства за допомогою рішень, підказаних природою (біомімікрія).
За статистичними даними, щороку в Україні утворюється в середньому понад 15 млн тонн відходів. Одна людина продукує приблизно 0,93 кг сміття щодня. Майже 95% відходів потрапляють на сміттєзвалища, де отруюють довкілля. Отже тема конкурсу – #ДизайнБезВідходів! #DesignOutWaste!
Читайте також: Іграшки з 90-х та власні сни: шість українських музеїв, до яких хочеться повертатися
Частиною цьогорічного конкурсу є безкоштовний короткий експериментальний онлайн-курс. У кожного потенційного учасника буде можливість дізнатися більше про біомімікрію. Курс триватиме чотири тижні (у квітні 2021 р.) і включатиме чотири вебінари з сесіями запитань та відповідей.
До конкурсу запрошуються як команди, так і окремі учасники. Щоб зареєструвати свою ідею та взяти участь у національному відборі, потрібно заповнити анкету. Переможці національного конкурсу матимуть можливість масштабувати свій винахід і знайти міжнародних партнерів через мережу 60 офісів Лабораторії інноваційного розвитку ПРООН.
Відібрані на міжнародному рівні кандидати зможуть відвідати стартап-майданчик Інституту біомімікрії (США).
Що являє собою біомімікрія? Це нова наука, що описує процес вивчення та імітації стратегій, які спостерігаються в природі, для застосування їх у вирішенні проблем людства. По суті, природа вже знайшла рішення всіх викликів, з якими ми стикаємось.
Наприклад, у природі немає «відходів». Будь-що в природі – це поживна речовина, яка постійно використовується повторно. «Відходи» одних – це притулок або їжа інших. Імітація цих природних конструкцій та процесів може допомогти людству рухатись до проєктування суспільства, яке стабільно використовує та підтримує енергію, відкидає токсини, повторно використовує матеріал тощо.
Нагадаємо, оголосили гранти для громад на реінтеграцію українських ветеранів.
Як ми повідомляли раніше, USAID почав приймати заявки на гранти у межах підтримки економіки Донбасу.
Усі фото: prostir.ua.
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі