Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Іграшки з 90-х та власні сни: шість українських музеїв, до яких хочеться повертатися

Опубліковано

З чим у вас асоціюються музеї? Якщо лише з нудними залами, де експонати припали пилом, раді розвінчати цей міф. Попри відсутність будь-яких проявів сучасності та інтерактивних «фішок» у більшості українських музеїв, трапляються й ті, що вражають. Відкиньте всі стереотипи та просто відвідайте ці шість незвичних місць, і ми обіцяємо, що ви порадите їх своїм друзям та радо прийдете до них знову.

Музей у темряві «Третя після опівночі», Київ

Вам пропонують пережити унікальний досвід, який точно змінить уявлення про те, як ми сприймаємо світ. Це перший в Україні музей, де всі екскурсії проходять в абсолютній темряві та у супроводі незрячих гідів. Це можливість дізнатися більше про можливості людського організму, а також про те, як живуть незрячі люди — і поставити їм будь-які питання особисто.

За 90 хвилин вам пропонують пройти п’ять кімнат та спробувати повторити свій звичайний день із однією різницею — усе відбуватиметься в абсолютній темряві. Це дозволить максимально загострити всі інші відчуття, окрім зору. Наприклад, ви спробуєте перейти дорогу та налити води у склянку.

Відвідувачі у Музеї у темряві «Третя після опівночі»

У музеї можна влаштувати побачення. Для цього у спеціально облаштованому просторі в повній темряві ви проживете 90 хвилин наосліп. Тут по-новому розкривається смак романтичної вечері, глибше сприймається музика, картини треба відчувати на дотик, а написати коханому листа — той ще квест. Щоб пройти всі локації музею, де кожне приміщення — цікаве випробування, ви зблизитесь і по-новому відкриєтесь один одному.

Адреса: Київ, вул. О. Гончара, 45В

Графік роботи: щоденно з 12:00 до 22:00.

Ціни: від 800 грн

Малинський підводний музей, Малин

Чи бачили ви колись мотоцикл, гармату чи ракету? А тепер уявіть, що всі ці предмети перебувають під водою. Музей розташований у затопленому кар’єрі з оригінальною назвою «Калюжа» в містечку Малин на Житомирщині. Створили його активісти організації DiveTim для початківців і досвідчених дайверів.

Максимальна глибина, на якій розташовуються експонати — 15 метрів. Тому з таким зануренням без проблем впорається новачок, який до цього жодного разу не надягав акваланг. Серед експонатів музею: мотоцикл, машина, кований якір, трансформаторна будка, макети польських підводних мін, гармата, ракета, помпова станція і навіть кілька оригінальних статуй. Всі транспортні засоби очистили від усього непотребу, тому вони абсолютно безпечні для екології та не шкодять кар’єрним рибкам.

Один із експонатів у Малинському підводному музеї

Влітку на березі водойми ви точно зустрінете любителів пікніків, які приїжджають сюди розслабитися, позасмагати й порибалити. Охочих скупатися небагато, адже вода цілий рік досить прохолодна, але чиста і прозора. Оптимальним часом для відвідування музею є період із січня по червень, саме тоді вода найчистіша.

Адреса: від автостанції у місті Малин проїхати вулицею Кримського, Фрунзе або Городощанською 6,5 км

Графік роботи: щоденно, цілодобово

Ціни: безкоштовно

Інтерактивний простір «Музей Науки», Київ

Тут можна покататися на велосипеді з квадратними колесами, вирушити в космічну подорож, побачити двометрову голограму і 60-кілограмовий кристал, скласти з атомів воду та сіль у доповненій реальності, дізнатися, як побудований організм людини. Загалом на відвідувачів чекають понад 120 інтерактивних експонатів та інсталяцій.

Концепція цього музею від Малої академії наук — спектр. Спектр наук, відкриттів і вражень. Від запуску блискавки в котушці Tesla та керування роборукою до можливості побачити власний голос, потрапити всередину гігантської мушлі та в дзеркальний тунель з оптичною ілюзією.

Відвідувачі в Інтерактивному просторі «Музей Науки»

Крім експонатів, пропонують також освітні програми для відвідувачів різного віку: тури для вчителів, відкриті лекції та навчальні програми для родин. Можна записатися до наукових гуртків та секцій і студій. Освітня програма музею оновлюватиметься кожні два місяці.

Адреса: Київ, вул. Академіка Глушкова 1 (ВДНГ), павільйон №23.

Графік роботи: з 10:00 до 20:00

Ціни: 100 грн, для груп від 10 людей — 50 грн

Читайте також: Шукають авіатехніку на полях та у горах. Як працює Музей загиблих літаків на Львівщині

Музей дитинства, Харків

Тут ви зможете справді поринути у дитинство, побачити старовинні іграшки, предмети побуту та ігри дітей XIX-XX століть. Музей є інтерактивним — всі експонати можна чіпати й грати ними, обов’язково під супроводом гіда. Він буде пояснювати, як використовували ту чи іншу річ. Проводить всі заходи засновник музею, колекціонер Валерій Лейко.

В еру сучасних технологій музей показує, наскільки змінилося життя за останні століття, та що іграшка може зародити в дитині інтерес до пізнання світу і себе. Для дітей пропонують лекції, покликані викликати жвавий інтерес до шкільних предметів та розуміння, що знання можуть бути цікавими.

Відвідувачі у Музеї дитинства

Кожна екскурсія — це захоплива пригода як для дітей, так і для дорослих. Експозиції змінюють кожні три-чотири місяці, якраз перед шкільними канікулами. Тож щоразу, повертаючись до музею, ви будете чути «свіжі» історії та бачити нові експонати.

Адреса: Харків, вул. Полтавський Шлях, 18

Графік роботи: з 09:00 до 19:00, субота — з 10:00, неділя — вихідний

Ціни: від 100 грн

Музейно-культурний комплекс пивної історії «Львіварня», Львів

Логіка експозиції проста: тут зібрали все цікаве, що стосується Львова і пива. Частина експонатів — ігрові. Серед них жива гравюра, театр тіней, 3D-голограмма. Завдяки інтерактивним експонатам музею кожен відвідувач може відчути себе справжнім пивоваром, доторкнувшись до історії пива. Гості можуть зануритись у процес пивоваріння й створити власний сорт пива.

Відвідувачі у Музейно-культурному комплексі пивної історії «Львіварня»

На вас чекають десять експозиційних залів, понад 200 експонатів, які не ховаються за вітринами. Найстаріший із них — оригінал диплому пивовара 1796 року. Формат поєднав у собі ознаки сучасного музею та культурного простору, готового підлаштовуватися під проведення виставок, конференцій, показів мод тощо. Загалом площа музею становить 2 000 квадратних метрів. Одночасно на території можуть перебувати до 500 людей.

Адреса: Львів, вул. Клепарівська, 18 (на території Львівської пивоварні)

Графік роботи: п’ятниця — неділя з 10:00 до 19:00, решта днів вихідні

Ціни: 48 — 75 грн

Музей сновидінь, Київ

Звідки беруться сни? Чому сниться те, чого ми ніколи не бачили в реальності? Музей сновидінь створили для того, щоб відповісти на ці питання, а також відкрити поле для роздумів про те, що відбувається в наших сновидіннях. Експозиції, екскурсоводи, предмети мистецтва, а водночас і живий простір зі своїм неповторним середовищем — усе це ви знайдете у цьому місці.

Один із залів Музею сновидінь

Тут можна зустрітися з людьми, які надихають, вражають і представляють нові точки зору на різні питання. Немає вітрин із музейними експонатами, тому важко залишатися в ролі глядача. Кожен відвідувач є одночасно й експонатом, і дослідником власного несвідомого: сновидінь, фантазій, механізмів, які тчуть образи під час нашого сну. Той, хто буде до цього готовий, зможе відкрити особливості власної свідомості.

Адреса: Київ, вул. Чигоріна, 55

Графік роботи: субота — неділя, з 14:00 до 18:00.

Ціни: 50 грн

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі