Суспільство
В Україні офіційно з’явились два нові туристичні об’єкти
Статус туристичних об’єктів офіційно отримали Одеський порт разом із розташованим на його території Воронцовським маяком. Тепер ці локації включено до реєстру туристичного інформаційного центру департаменту культури й туризму Одеської міськради, повідомляє Укрінформ.
Що це змінює?
Новий статус Одеського порту і Воронцовського маяка допоможе туристам легше потрапити до пам’яток.
“До сьогоднішнього дня для цього найчастіше були потрібні посередники – тепер доступ відкрито для всіх”, – йдеться в повідомленні.
Читайте також: Київська заводська труба потрапила до переліку кращих світлотехнічних арт-об’єктів світу (ФОТО)
Що покажуть туристам?
Натомість у адміністрації Одеського морського порту зауважили, що наразі до послуг туристів – оглядова автобусна екскурсія Одеським портом та екскурсія до Воронцовського маяка – “Стежкою маячника”, яка цьогоріч відзначає 10-й, ювілейний сезон.
Раніше повідомлялося, що українські маяки відкриють для туристів. Таке рішення було ухвалено на основі світової практики, адже маяки – не тільки навігаційні об’єкти, але й культурна та історична спадщина України.
Що варто знати про Воронцовський маяк
Як пише, це візитна картка Одеси. Та вежа, яка стоїть зараз — уже четверта (не рахуючи тимчасових дерев’яних споруд). Перший одеський маяк побудували в 1827 році на мисі Великий Фонтан за часів управління графа Михайла Воронцова, на честь якого маяк і назвали Воронцовським. Простояв він недовго, і вже в 1845 році саме на Карантинному молі встановили першу дерев’яну вежу.
Під час Кримської війни цей маяк розібрали, а потім поставили на його місці чавунну вежу в формі білої тури з шахматної гри. Згодом її перемістили на мис Сарич у Криму, але на неї досі можна подивитися на старих листівках з Одеси.
Сучасний Воронцовський маяк з’явився тільки в 1955 році. Тепер він багатофункціональний: не лише світить для кораблів, а й приймає в себе, до прикладу, показ мод. Кілька років тому поряд із вежею навіть зафіксували рекорд — найдовший подіум України.
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі