Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні надрукують поетичну збірку Миколи Леоновича, який рік тому зник безвісти

Опубліковано

Видавництво “Смолоскип” готується до випуску збірки текстів відомого поета й дизайнера Миколи Леоновича під назвою “Повільна людина”. Рік тому митець зник безвісти на фронті.

Про це повідомляється на сторінці видавництва у Facebook.

Про збірку

У книжці “Повільна людина” (це назва email-розсилки Леоновича) зібрані:

  • тексти з єдиної виданої збірки “Агон” (2004);
  • тексти з невиданої збірки Read My Lips;
  • нові тексти, написані до 2022 року.

Дизайном книжки “Повільна людина” займався Лесик Панасюк, який є поетом, перекладачем й митцем. На обкладинці видання буде розміщено портрет автора, Миколи Леоновича. Частина коштів від продажу книги буде передана на потреби Збройних Сил України.

Передзамовлення книжки можна здійснити до 19 вересня тут.

Читати також: Фільм української режисерки отримав головний приз на Міжнародному кінофестивалі у Стамбулі

Про автора

Микола Леонович – відомий поет, книжковий дизайнер і ілюстратор, який також був автором розсилки “Повільна людина”. У 2004 році вийшла його збірка “Агон”.

Твори Леоновича були опубліковані в різних літературних альманахах та періодиках, зокрема в “Двох тоннах” (2007), “ЛітПошті” (2009), “Аморалці” (2010), “Соломоновій Червоній Зірці” (2011), “ЗНАКу: Альманаху молодої української літератури” (2013), “Антології молодої української поезії III тисячоліття” (2018).

Як дизайнера його роботу двічі відзначали в короткому списку конкурсу “Найкращий книжковий дизайн” у рамках “Книжкового Арсеналу” (2017 і 2018). Також він був членом журі у 2019 та 2020 роках.

На жаль, 27 квітня 2023 року Микола Леонович зник безвісти під час виконання завдання поблизу Авдіївки.

Про видавництво

“Смолоскип” – українське видавництво. Засноване у 1967 році у Балтиморі українським літературознавцем-емігрантом Осипом Зінькевичем, який раніше видавав у 1952–1957 роках у Парижі і потім у 1960–1967 роках у США однойменний журнал. Видавництву також було надано ім’я Василя Симоненка.

 У 2007 році у Будинку “Смолоскипа” відкрито також Українську книгарню “Смолоскип”, що спеціалізується на художній, гуманітарній, історичній українськомовній книжці. Книгарня проводить читання, презентації, зустрічі з авторами, організовує тематичні літературні вечірки до Дня народження книгарні, а з 2015 року проводить Bloomsday.

Нагадаємо, що фестиваль квір-кіно Sunny Bunny оголосив переможців 2024 року.

Також ми повідомляли, що в Україні запустили YouTube-шоу, де військові тестують сухпайки (ВІДЕО).

Фото: Смолоскип

Суспільство

8 зарядних станцій, які допоможуть пережити нові відключення світла

Опубліковано

Ніколи такого не було і от знову? Потрібна зарядна станція, але не знаєте, якому виробнику варто довіряти? Розглядаєте EcoFlow, але також зацікавлені в бюджетніших варіантах?

ШоТам зібрав найкращі портативні зарядні станції, які стануть у пригоді під час відключень електрики. Від українських брендів до станцій із сонячної Каліфорнії.

BanderaPower

Український виробник BanderaPower вже здобув значний авторитет на світовому ринку. Новітні моделі BanderaPower 1.1 та BanderaPower-2 активно використовуються нашими військовими на передовій. Ці багатоканальні зарядні станції розроблені для забезпечення освітлення, обігріву та зв’язку в зоні бойових дій. Вони мають близько 10 виходів і роз’ємів, що дозволяє одночасно заряджати телефони, планшети, тепловізори та побутові електроприлади.

Станції BanderaPower відзначаються високою потужністю: деякі з них можуть повністю зарядити 50-60 телефонів, при цьому 5-6 пристроїв можуть заряджатися одночасно. Конструкція важить до 17 кг і упакована в захисний чохол з міцним плечовим ременем, що робить переноску досить зручною. Виробник також забезпечує запчастини, тож у разі поломки не буде проблем із пошуком необхідних деталей.

зарядна станція Бандера

EcoFlow

EcoFlow відомий своїми численними перевагами: швидка зарядка (до 100% за півтори години), легкість у перенесенні та транспортуванні, а також довговічність (ресурс АКБ на 3 тисячі циклів забезпечує тривале використання). Зарядну станцію можна заряджати від розетки, сонячної батареї або автомобіля.

Лінійка River ідеально підходить для домашнього та офісного використання, тоді як серія Delta розрахована на більш потужні пристрої та може навіть живити холодильник. Залежно від моделі та параметрів, до електростанції можна підключити від 6 до 11 пристроїв одночасно.

Крім того, EcoFlow пропонує можливість збільшення потужності своїх пристроїв за допомогою додаткових акумуляторів. Також користувачі EcoFlow можуть встановити мобільний додаток, який дозволяє зручно відстежувати роботу станції. Це дає змогу, перебуваючи поза домом, вмикати та контролювати свій пристрій за допомогою смартфона.

 зарядна станція ЕкоФлоу

BLUETTI

Каліфорнійський виробник BLUETTI також пропонує потужні портативні електростанції. Їх використовують як вдома, так і на природі, що підкреслює їхню портативність. Часто зарядні станції BLUETTI можна зустріти і на фронті, де вони є важливими для наших військових. За допомогою BLUETTI можна заряджати не лише телефони та планшети, але й холодильники, дрони та рації.

Станції заряджаються від мережі 220 Вт, автомобіля та сонячних панелей. Перевірити рівень заряду можна завдяки вбудованому дисплею, а налаштування доступні через мобільний додаток.

Однією з особливостей BLUETTI є бездротова зарядка телефонів. Для зарядки телефону не потрібен кабель — достатньо просто покласти пристрій на панель у верхній частині станції. Вартість пристроїв залежить від комплектації та технологій. Навіть обравши найдоступнішу модель, її можна доповнити сонячною панеллю, акумуляторною батареєю, додатковими шнурами та адаптерами.

Зарядна станція Блуетті

Jackery

Портативні станції Jackery відзначаються компактними розмірами, що робить їх надзвичайно зручними у використанні. Ще однією перевагою є їхня безшумність, що робить пристрої Jackery ідеальними для роботи в офісі чи вдома.

Окрім електростанцій, виробник пропонує сонячні батареї. Хоча станція може заряджатися від розетки або автомобіля, отримання заряду від сонця є більш екологічним варіантом. Jackery випускає панелі Jackery SolarSaga потужністю від 100 Вт, які ефективно працюють як в сонячну погоду, так і в похмурий день. Часто станції продаються в комплекті із сонячними панелями.

Залежно від джерела живлення та моделі, електростанція заряджається від 2 до 14 годин. Виробник наголошує на важливості дотримання температурних норм, оскільки їх порушення може негативно вплинути на роботу пристрою.

Джейкері зарядна станція

Anker

Китайський бренд Anker зарекомендував себе як світовий лідер в галузі електроніки. Електростанції Anker швидко заряджаються (в Turbo режимі від 0 до 80% за одну годину), зручні та легкі для транспортування.

Життєвий цикл електростанцій Anker сягає понад 3000 циклів. Це означає, що пристрій може працювати на повну потужність протягом цих циклів, а після цього обсяг батареї знижуватиметься до 80%. Виробник запевняє, що цього достатньо для щонайменше 10 років роботи. Anker також пропонує мобільний додаток для зручного керування станцією.

Anker можна брати в зимові походи, оскільки пристрої витримують температури від 0°C до -40°C, що забезпечує зв’язок навіть у найсуворіші морози. Заряджати пристрої можна від додаткової сонячної панелі, автомобільного прикурювача або централізованого джерела живлення.

Купити зарядну станцію Анкер

Genergy

Електростанції італійської торгової марки Genergy також приваблюють надшвидкою зарядкою. Лише за півтори години пристрій заряджається на 100% від звичайної розетки на 220 Вт. Крім мережі, заряджати станцію можна від прикурювача та сонячних панелей. Втім, сам бренд Genergy не виготовляє панелі, тому їх потрібно підбирати у інших виробників.

Станції оснащені великими дисплеями, які дозволяють користувачам відстежувати рівень заряду та кількість підключених пристроїв. На передній панелі розташовані розетки змінного і постійного струму, а також порти різних типів (близько 8 портів). Потужні моделі дозволяють підключати цілий будинок, використовуючи систему керування подачею електроенергії.

зарядні станції

Power Plant

Хоча Power Plant – це доволі молодий бренд, він уже здобув популярність серед покупців завдяки регулярному вдосконаленню своїх моделей.

Електростанції Power Plant, виготовлені в Китаї, підходять для будинку, квартири або офісу. Вони також стануть у пригоді під час відпочинку, оскільки пристрої легкі та компактні, обладнані міцними ручками для зручного транспортування. Станції Power Plant мають захисні системи від надлишкового заряду, перевантаження та перегріву.

Пристрої цього бренду ефективно заряджають сучасні гаджети, побутову техніку та обладнання для військових. Більш потужні моделі можна використовувати для аварійного електроживлення на промислових об’єктах, у лікарнях та при проведенні аварійно-рятувальних робіт.

яку зарядну станцію обрати

Goal Zero

Портативна станція від Goal Zero відзначається потужністю і легкістю у користуванні. Пристрій має кілька портів, що дозволяє одночасно заряджати ноутбук і холодильник. Станція швидко заряджається і повідомляє про завершення заряду звуковим сигналом. Продукція Goal Zero розробляється в США і виготовляється на заводі в Китаї.

Безперервна робота станції Goal Zero розрахована на понад 500 циклів. Пристрій підходить для використання вдома, в офісі, а також для кемпінг-подорожей. Для кемпінгу варто додатково придбати сонячну панель, щоб можна було заряджати станцію безпосередньо на природі.

купити зарядну станцію

Нагадаємо, у Києві запустили портал для захисників та захисниць.

Читати далі

Суспільство

“Освіторія.Медіа” запустили премію для освітніх проєктів під час війни

Опубліковано

Відзнака включає в себе п’ять номінацій: “edTech прорив”, “Освіта задля добробуту”, “Ідентичність+”, “Build back better” та “Спеціальна відзнака за освітню життєстійкість”.

Про це повідомляє “Освіторія”.

Про премію

Мета премії — привернути увагу громадськості до проєктів, які роблять значний внесок у розвиток освіти під час повномасштабної війни.

Номіновані ініціативи мають бути некомерційними або пропонувати безоплатну версію. Кандидатів для номінацій обрала команда “Освіторії”. Переможців у кожній категорії визначатиме журі, оцінюючи вплив на аудиторію, комплексність рішення, стійкість та тривалість кожного проєкту.

Читати також: В Україні відкриють орган для контролю публічних інвестицій

Номінації премії та номінанти

edTech прорив:

  • Платформа Elai.io
  • Ініціатива Better Time Stories
  • Чатбот “Вступ Helper”
  • Проєкт “Укрліт”
  • Платформа Cases
  • Платформа Kazka Fun
  • Онлайн-школа School To Go

Освіта задля добробуту:

  • “Освітній суп” (ГО “Навчай для України”)
  • Телефонна лінія психологічної підтримки для дітей та батьків (БО “Голоси дітей”)
  • Проєкт “Поруч”
  • Science Kids (ГО Inscience)
  • Онлайн-коучинг для родин, що виховують дітей зі складними порушеннями розвитку (ГО “Бачити серцем”)
  • “Місце сили” (БФ “Клуб Добродіїв”)
  • Уроки про офлайн та онлайн безпеку дітей в часи війни (ГО “Стоп Секстинг”)

Ідентичність+:

  • “Шрифтова абетка української ідентичності” (ініціатива Projector Foundation)
  • Серія мультиків “Нескорені міста” (телеканал “ПлюсПлюс”)
  • “Стріткод” (ГО “Історична Платформа”)
  • Платформа “У пошуках ідентичності” (ГО “Культурний Проект”)

Build back better:

  • Освітні центри “Вулик” (БФ savEd)
  • Kolo Clubs (ГО DOCCU)
  • Львівська школа, створена на 3D-принтері
  • Лихачівський ліцей у Чернігівській області
  • Проєкт архітектурної трансформації радянських шкіл (урбан-бюро “Big City Lab”)

Спеціальна відзнака за освітню життєстійкість:

  • Ініціатива “Учитель іде в ЗСУ”
  • Проєкт MentorMe
  • Біла книга з відновлення освітнього процесу на деокупованих територіях (БО “Солом’янські котики”)
  • Менторська програма “Покоління перемоги” (ГО GoGlobal)
  • Мультики про мінну безпеку із Псом Патроном
  • Програма UActive (БФ savEd)

Ця премія покликана вшанувати та підтримати освітні ініціативи, що змінюють життя людей у найважчі часи.

У додатковій категорії — “Вибір читачив” — іціатива може перемогти за результатами голосування. Воно триває до 30 травня.

Переможців першої “Освіторія.Медіа award” оголосять у першій половині червня. Їх нагородять на освітньому фестивалі “Вчителі майбутнього 2024” у Львові.

Нагадаємо, що в Україні відкриють орган для контролю публічних інвестицій.

Також ми повідомляли, що ШоТам потрапили у шорт-лист премії IAB MIXX Awards.

Фото: Освіторія.Медіа

Читати далі

Суспільство

Фільм Алана Бадоєва став доступним на британській платформі OD365

Опубліковано

Британське агентство з продажу контенту Videoplugger уклало угоду з безкоштовною телевізійною платформою OnDemand 365, придбавши права на показ документального фільму Алана Бадоєва “Довга доба” у Великобританії.

Про це повідомляє “Детектора медіа”.

Платформа OnDemand 365 (OD365) надає можливість переглядати контент у різних жанрах, включаючи документальні фільми у високій чіткості.

Читати також: Укрпошта випустила нові марки до Дня вишиванки

Про фільм

Фільм описує вторгнення російських військ в Україну у 2022 році, а також про воєнні події, які тривають до цього дня.

У стрічку увійшли кадри, які були зняті на телефони 12 тисяч українців. Вони розповідають історії тих, хто вдалося вижити під час воєнних дій, а також про людей, які загинули під час окупації.

Цей проєкт – не просто ще один фільм про війну, а унікальне свідчення трагічних подій і злочинів Росії очима українців, щоб ніхто та ніколи не зміг переписати нашу історію“, – каже команда фільму.

Фільм “Довга доба” став переможцем фестивалю документального кіно Cinema for Victory від Держкіно. Також його показали в Раді Європи. У відеозверненні до посадовців Бадоєв розповів про свою мету створення проєкту: показати війну в Україні без сценаріїв та других дублів.

Нагадаємо, що проєкт “ВАРТА” випустить другу новелу документального циклу “Приборкувачі бурі”.

Також ми повідомляли, що в Україні відкриють орган для контролю публічних інвестицій.

Фото: Довга доба

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство6 днів тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості1 тиждень тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості1 тиждень тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

РЕКЛАМА: