Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні модернізували радіолокаційну станцію 19Ж6

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Фахівці Науково-Виробничого Комплексу «Іскра» капітально відремонтували та модернізували радіолокаційну станцію 19Ж6, в результаті чого вона отримала індекс 35Д6М, та, фактично, стала новим сучасним зразком РЛС.

Про це повідомили у пресслужбі Укроборонпрому.

Зазначається, що станція майже 30 років виконувала своє бойові завдання у Збройних силах Україні і увесь цей час її обслуговували спеціалісти заводу. У результаті останньої глибокої модернізації радіолокаційна станція за своїми тактико-технічними характеристиками фактично, стала новою, сучасною РЛС, яка відповідає всім необхідним вимогам сьогодення. 

Читайте такожПричина №12, чому варто підтримати #ШоТам: ми підтримуємо волонтерів і надихаємо на добрі вчинки

На підприємстві вказують, що така модернізація має значний експортний потенціал і може зацікавити іноземних партнерів.

Фото: ukroboronprom.com.ua

Наголошується, що нині у всьому світі є велика кількість таких станцій старого зразка і модернізовувати їх до нового сучасного радару значно дешевше, ніж купувати нову техніку. Українські радари цього типу вже понад 10 років експлуатують Сполучені Штати Америки, тільки за останні роки вони отримали від Іскри дві радіолокаційні станції 36Д6.

Що змінили

Під час ремонту та модернізації у станції замінили всі вузли та складові частини, що мали фізичний або моральний знос, відновили захисне та лакофарбове покриття, здатність роботи станції у складних кліматичних умовах.

Відомо, що у модернізованого радару:

  • збільшено дальність дії,
  • підвищено точність визначення координат,
  • покращені параметри траєкторної обробки,
  • за рахунок сучасних програмних рішень розширені функціональні можливості,
  • зменшена вартість технічного обслуговування.
Фото: ukroboronprom.com.ua

Також у станції замінили пристрої формування зондуючих сигналів, у результаті чого істотно зменшився рівень хибних відміток при роботі у гірській місцевості. 

Система охолодження РЛС також була модернізована, у результаті чого збільшили реальний строк роботи клістронів.  

Фото: ukroboronprom.com.ua

У модернізованій РЛС відображається інформація про місцезнаходження та про інтенсивність метеорологічних явищ – ці дані дуже корисні при керуванні діями пілотів.

Читайте такожНа полігоні випробовують модернізований танк Т-72 з високоточною ракетою (ВІДЕО)

Радар може додатково комплектуватись чотирма виносними робочими місцями – це дозволяє управляти станцією у повному обсязі на відстані до 300 метрів. РЛС може також опціонально комплектуватись комплектом обладнання для взаємодії безпосередньо із зенітно-ракетними комплексами. 

Читайте такожВ Україні зібрали надшвидку пожежну машину (ВІДЕО)

Нагадаємо, в Україні випробували новітню радіолокаційну станцію.

Як ми писали раніше, Укроборонпром представив радіолокатор «Траса-М», що розпізнає повітряні об’єкти.

Головне фото: ukroboronprom.com.ua.

Суспільство

У Львові запустили соціальний автобус для безхатченків

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Щоб допомогти людям, які з певних причини втратили домівки, у Львові запровадили нову ініціативу. Тепер щотижня упродовж зими автобус безоплатно возитиме бездомних людей до закладів, де вони зможуть отримати весь комплекс соціальних послуг. Це і харчування, і медичний огляд, і санітарно-гігієнічні послуги та можливість отримати одяг чи взуття.

Про новину повідомили у Львівській міській раді.

«Враховуючи зимовий період і також те, що в нас є як комунальні, так і іншої форми власності заклади, які надають соціальні послуги бездомним, пропонуємо раз на тиждень впродовж грудня-лютого безкоштовно возити їх до тих місць, де вони зможуть отримати соціальні та інші послуги», – пояснив в.о. керівника управління соціального захисту Львівської міської ради Олексій Неділя.

Уже цієї п’ятниці, 8 грудня, автобус повезе бездомних людей до «Оселі» у Винниках, де вони зможуть отримати весь комплекс соціальних та інших послуг.

Читайте також: «Центром Львова я ще обов’язково погуляю»: історія переселенки на кріслі колісному, яка працює на себе та майже не виходить з дому

На території Львівської громади є кілька центрів як комунальної, так й інших форм власності, які надають необхідні для бездомних людей послуги, серед яких: Філія соціальної роботи з бездомними, Львівський міський центр соціальних послуг та реабілітації «Джерело», Львівська міська громадська організація «Спільнота взаємодопомоги «Оселя», «Дім милосердя» згромадження братів Альбертинів Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької церкви та інші.

Нагадаємо, на сході України почала працювати мобільна соціальна служба.

Також ми повідомляли, що сім’ї з дітьми зможуть подавати заявки на отримання соцвиплат у «Дії».

Окрім того, в Україні запустили єдиний онлайн-майданчик для допомоги постраждалим від війни.

Фото: city-adm.lviv.ua.

Читати далі

Суспільство

Український криголам «Ноосфера» дійшов до острова Кінг Джордж в Антарктиці

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Український науково-дослідний криголам «Ноосфера» дійшов до острова Кінг Джордж в Антарктиці, де розташована польська антарктична станція «Арцтовський».

Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

За київським часом це відбулося сьогодні вночі, 6 грудня 2023 року.

Зазначається, що шлях судна від Кейптауна до Кінг Джорджа становив 4125 миль (6638 км) і зайняв 19 днів.

Розповідається, що сьогодні й наступними днями на «Ноосфері» триватиме розвантаження. Потрібно доправити на берег 9 контейнерів з майже 450 тоннами різних речей та 140 тис. літрів пального для «Арцтовського».

Читайте такожЗберегти символ Карпат. Чому бурий ведмідь опинився на межі зникнення, та хто рятує українського хижака

11 грудня планується відправлення судна до нашої станції Академік Вернадський.

Про криголам

«Ноосфера» — це справжній «плавучий інститут», який дозволяє охопити дослідженнями 90% площі океанського дна. На його борту — вісім лабораторій, де одночасно можуть працювати до пів сотні науковців. На ньому можна здійснювати роботи в будь-якій точці Світового океану й прокладати довгі маршрути завдяки автономності плавання до двох місяців.

Читайте також«Усе розкупили, приймаю передзамовлення». Як стати підприємцем у 12 років? Історія школяра, який створив екоферму на підвіконні

Крім того, на палубах є можливість розташувати додатково п’ять лабораторій у морських контейнерах із забезпеченням їх електрикою та всім необхідним. По всіх лабораторіях і житлових каютах протягнуто Ethernet, тому працювати на ноутбуці можна ледь не з кожного куточка судна. Одночасно на борт можна прийняти до 50 науковців, які матимуть комфортні умови роботи та відпочинку, адже на ньому є не тільки кают-компанія, яку можна перетворити на імпровізований конференц-хол, а й навіть бібліотека.

Особлива гордість судна — дві лебідки, що дозволяють занурювати різноманітні прибори на кабель-тросах на глибину до восьми кілометрів і керувати ними на цій глибині. За робочими характеристикам — це справжній криголам, який може проходити крізь суцільний лід.

Нагадаємо, перший антарктичний сезон «Ноосфери» відбувся з кінця січня до кінця травня 2022 року. Криголам забезпечив ротацію полярників на станції «Академік Вернадський» та перезмінку полярників на польській станції «Арцтовський», а також проведення досліджень з вивчення Південного океану.

Як ми повідомляли раніше, українські полярники провели онлайн-екскурсію дослідницьким криголамом «Ноосфера».

Фото: facebook.com/AntarcticCenter.

Читати далі

Суспільство

Британія оголосила про виділення 43 млн євро на гуманітарну допомогу Україні

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Велика Британія надасть гуманітарну допомогу Україні на суму 37 мільйонів фунтів (понад 43 мільйонів євро – ред.).

Про це повідомили на сайті британського уряду.

Згідно з заявою, міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон оголосив про виділення цих коштів під час свого візиту до США 6 грудня.

Посадовець зокрема оголосив про новий зимовий пакет гуманітарної допомоги Україні у розмірі 29 мільйонів фунтів, а також про виділення ще 7,75 мільйона фунтів на гуманітарну діяльність, спрямовану на задоволення потреб найбільш вразливих верств населення України.

Це фінансування є частиною загального обсягу гуманітарної допомоги Україні та регіону від Великої Британії в розмірі 127 мільйонів фунтів на 2023-2024 роки, про що було оголошено на Конференції з питань відновлення України у червні.

Читайте також: Як поєднується «Кадилак» і кози? Ця фермерка з Київщини робить крафтовий сир, береже своїх «дівчат» і руйнує стереотипи

Загальна військова, гуманітарна та економічна підтримка України з боку Великої Британії наразі становить майже 11 мільярдів фунтів.

Нагадаємо, Нідерланди оголосили про виділення 17 млн євро на розслідування воєнних злочинів в Україні.

Окрім того, 13 листопада Норвегія оголосила про виділення 84 млн євро на гуманітарну допомогу Україні.

Фото: reuters.com.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство21 годину тому

Як поєднується «Кадилак» і кози? Ця фермерка з Київщини робить крафтовий сир, береже своїх «дівчат» і руйнує стереотипи

Фермерка Анастасія Кириленко розвозить замовлення на особливій моделі «Кадилака» — таких у світі всього 2000....

Суспільство1 день тому

Власноруч робить натуральну олію та хлібці. Історія матері чотирьох дітей з Полтавщини, що започаткувала екобізнес

«Чи є вас щось, заради чого хочеться вставати рано-вранці чи зовсім не лягати спати? Щось,...

Суспільство2 дні тому

«А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики

Усі навколо казали, що вона порушує закони фізики та робить неможливе. Ольга Пометун народилася з...

Суспільство2 дні тому

З міста — в село, з російської — на українську. Історія дитбудинку сімейного типу з Донеччини та досвід адаптації на Заході

Перше слово найменшої доньки подружжя Распертових з Донеччини було не «мама», а «там бах». «Їй...

РЕКЛАМА: