Суспільство
В Україні готуються випробувати вітчизняний кулемет
В Україні у лютому 2021 року почнуться випробування вітчизняного кулемета калібру 12,7 мм, пише defence-ua.com.
Зазначається, що ПАТ «Завод «Маяк» планує стати третім виробником такої зброї на пострадянському просторі. Новий кулемет проектувався за західними стандартами спільно з відомими закордонними виробниками.
Читайте також: Завод «Маяк» розпочав розробку нового кулемета «УКР»
Українська версія КТ-12,7 є вітчизняним варіантом модернізації, виконаним за сучасними західними стандартами, відомого радянського великокаліберного кулемета НСВТ (НСВ 12,7 “Утес”), над створенням якої на підприємстві працювали останній рік.
«У нашому випадку, він увібрав в себе всі доопрацювання, які були запроваджені на більш новому кулеметі «Утес» (щодо першої версії НСВТ), й плюс наше розуміння того, як полегшити, як зробити краще і які сплави для більшого строку служби використовувати», – розповів головний конструктор Заводу «Маяк» Олександр Гордєєв.
Читайте також: КБ «Південне» презентувало надзвукову ракету «Блискавка» (ВІДЕО)
Також він додав, що українська версія кулемета (на відміну від радянських аналогів) проектувалася за західними стандартами спільно з відомим закордонними виробниками з компаній Bartlein Barrels Inc. (США) та ARS Ballistics (Велика Британія).
«Наша принципова відмінність від російської версії – це прецизійний ствол кулеметного темпу стрільби від компанії Bartlein», – відзначив Олександр Гордєєв.
Читайте також: Як поліпшити роботу компанії в умовах нестабільності – поради Володимира Малічевського
Так званий «бланк» для кулемета КТ-12,7 (заготовка під ствол певного калібру) був розроблений американською компанією вперше (для подібного типу зброї) за технічним завданням ПАТ «Завод «Маяк» у рамках поглиблення партнерства по кількох нових проектах.
Таким чином, в кооперації, де виробником «бланків» є Bartlein Barrels Inc., оснащенням для вгону його в прецизійну геометрію займалась ARS Ballistics, а власне загальною розробкою й виробництвом опікувались на українському заводі, й було створене це нове озброєння.
Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix
«У будь-якому випадку ми експонуємо себе як більш високоточний продукт, тому що спочатку ми стартуємо з «бланка», який набагато точніший, ніж російський стандартний «бланк» (для НСВ/НСВТ «Утес»)», – наголосив головний конструктор Заводу «Маяк».
Наразі виробник готується до випробувань КТ-12,7 на полігоні з подальшою постановкою його на озброєння ЗСУ та початком серійного виробництва.
Читайте також: Вони змусять вас реготати: сім популярних українських стендап-коміків
«На сьогодні у нас готові два дослідні зразки й ми з ними в лютому підемо на заводські випробування стрільбою на полігоні», – відзначив Олександр Гордєєв.
Кулеметом НСВТ калібру 12,7 мм оснащуються всі типи танків, що стоять на озброєння нашого війська (так званий «зенітний» кулемет), також це озброєння може встановлюватись на різні типи легкої бронетехніки (БТР, ББМ тощо). Не менш затребувана в ЗСУ є й піхотна версія такого кулемету НСВ «Утес».
Читайте також: В дитинстві будував літаки за селом: як робітник на авіазаводі став командиром літака в місіях ООН
Нагадаємо, український кулемет пройшов випробування холодом.
Як ми повідомляли раніше, військово-морські сили створили ракетний дивізіон, що озброїться Нептуном.
Усі фото: defence-ua.com.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Коментарі