Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
стендап стендап

Суспільство

Вони змусять вас реготати: сім популярних українських стендап-коміків

Опубліковано

Жанр стендап-комедії активно розвивається в Україні, доводячи, що гумор – це не тільки популярні телевізійні шоу. Стендап – це про відверті, сміливі, іноді навіть зухвалі жарти. У своїх монологах коміки висміюють знайомі кожному життєві ситуації, курйози та проблеми. До карантину українські стендапери збирали концертні зали,  а зараз – тисячі переглядів на YouTube. 

Тож хто пише історію нового українського гумору? ШоТам обрали популярних стендаперів, чиї жарти рідною мовою змушують рвати боки.  

Важливо! Більшість виступів коміків містить нецензурну лексику та зачіпають контроверсійні теми, тому радимо до перегляду лише особам, які досягли 18-річного віку та мають почуття гумору. 

Єгор Шатайло. Мізкорозривний андеграуд-гуморист 

Єгор Шатайло – сценарист та співведучий комедійної програми “Телебачення Торонто” з Майклом Щуром, ведучий програми “Гомін Аут” на радіо Промінь. У 21 рік остаточно вирішив стати стендап-коміком. Виступивши на відкритому мікрофоні (захід,на якому будь-який охочий може спробувати себе у жанрі стендап) в одному з київських барів, відчув потяг до гумору. Відтоді  займається письменництвом та комедією.

“Шахти Тетчер” – це другий і поки що останній сольний концепт коміка. В ньому гуморист шуткує про напад на нього напередодні попереднього виступу, мовні питання та російських поєтів.

Його мізкорозривний гумор не всім до душі. Восени минулого року прямо напередодні концерту на коміка напали. Кривдникам не сподобався жарт про традиційні сімейні цінності – гуморист шуткував про збитковість традиційної сім’ї, запропонувавши “закривати її як Тетчер шахти”. Але цей випадок тільки додав популярності Шатайлу, і він влучно обіграв його у своїх наступних виступах. Він жартує як на гостросоціальні, так і на абсурдні теми, висміює російський контент та актуальні події сьогодення. 

Сергій Ліпко. Гумор – це не тільки жарти про село і кума

Сергій Ліпко також має відношення до “Телебачення Торонто”, а ще є резидентом проєкту “Підпільний стендап” та переможцем шоу “Розсміши коміка”. 

Чому випуск залізних грошей зайшов надто далеко, який рівень вивчення англійської мови українців та чому виникають одвічні конфлікти через ремонт у сусідів – про це і не тільки розповідає у своїх монологах Сергій.

Віднедавна гуморист перейшов на українську мову і мотивує інших стендаперів також це зробити. Теми його монологів – все, що так хвилює суспільство. Сергій шуткує про всі аспекти життя у столиці, проблеми київського метро та постійні замінування у Києві, випуск залізних грошей та труднощі вивчення англійської. А ще у нього в запасі завжди є кілька жартів про українську армію, оскільки не з чуток знає про службу там. Сергій доводить – хороший український гумор не закінчується на історіях про село і кума. 

Читайте також: Про життя, бізнес, секс та творчість: 9 українських подкастів на будь-який смак

Іван Жорноклей. Засновник Першої україномовної стендап-комедії – ПУСК

Іван Жорноклей – засновник та ведучий “Ukrainian Stand-Up Agency”, компанії, що займається створення стендап-комедії рідною мовою. За плечима коміка багаторічний досвід гри у КВК. Іван називає себе киянином з амбіціями приїжджого. Він молодий сім’янин, якому лише трохи за тридцять.

Невід’ємною частиною виступів коміка є імпровізація з глядачами, де він знайомиться з аудиторією та жартує про присутніх на шоу.

Цей гуморист справжній майстер імпровізації. Він веде активний діалог з аудиторією на своїх концертах, гостро жартує та навіть задирає присутніх у залі. Гості стають частиною шоу, адже Іван знайомить їх зі стендапом і розповідає про них таке, чого вони самі не знали.

Лєра Мандзюк. Єдина жінка стендап-комік на Закарпатті

Жінки у стендапі? Так і ще раз так. 21-річна Лєра Мандзюк вже встигла двічі перемогти у “Розсміши коміка”, а також активно бере участь у  Stand up Battle. 

Читайте також: Хто задає тренди в ТікТок: топ-8 українських тіктокерів-мільйонників

Спочатку був університетський КВК, потім відкриті мікрофони, де дівчина зрозуміла, що може смішити аудиторію. Її їдкий гумор із закарпатським акцентом нікого не залишає байдужим.

Мене часто називають “найкращим стендап-коміком дівчиною у Закарпатті”. Та, я вам скажу, дуже тяжко будучи єдиною, не бути ліпшою”, – жартує Лєра. Її виступи відверті, а гумор з нотками саоміронії до болю смішний.

Лєра переконана – кепкувати можна з усього. Тому всі свої проблеми перетворює на жарти. Вирісши у багатодітній сім’ї на Закарпатті, дівчина дотепно переповідає, як бути восьмою дитиною у бідній родині; як виділялась, вступивши до університету, коли всі дівчата повиходили заміж у 16 років, а хлопці поїхали на заробітки; або як її мама досі чекає, поки вона повернеться у село, аби дбати про господарство та вирощувати курей. 

Сергій Степанисько. ІТшник з філологічною освітою і любов’ю до України

Сергій Степанисько брав участь у “Лізі сміху” та декілька разів перемагав на різниз гумористичних шоу. А ще він магістр української філології, який працює в ІТ. Гуморист знається на мові, українських звичаях та традиціях і розповідає у своїх концертах про те, чим живе його єдине кохання — Батьківщина. 

Сергій не втомлюється нагадувати, що він магістр української філології. У своїх стендапах він розмірковує про український фолькльор, мову та культуру.

Його останній стендап про українські казки та вірші, корпоративи на роботі та людей, які привозять з моря непотрібні сувеніри. 

Роман Щербан. Зірка львівського андеграундного стендапу

Львівський андеграундний комік Роман Щербан є резидентом Stand up Battle Club та неодноразово перемагав у відкритих мікрофонах. Його називають одним з кращих коміків міста Лева – шикоровідомий у вузьких львівських колах. 

Глядачі на YouTube радять почати знайомство з українським стендапом з перегляду виступів Романа. Його жарти часто “на грані”, він не нехтує чорним гумором та любить сарказм.

Гуморист має великий досвід роботи аніматором, тому левова частка його жартів присвячена дитячій темі. Його виступи – це завжди їдко, сміливо, влучно та смішно. 

Читайте також: Час монетизувати захоплення. 12 ідей, як заробити гроші на хобі

Святослав Марченко. Одинокий стендап-комік, що колекціонує міста

Святослав Марченко – один з небагатьох коміків, що пишуть свої жарти українською. Він часто виступає на різноманітних стендап майданчиках країни та пише сценарії для українських телевізійних гумористичних проєктів.

Як це, бути єдиним неодруженим у компанії? Це коли твої друзі перестають кликати тебе на вечірки, – жартує Святослав.

Називає себе коміком, який колекціонує зйомні квартири та міста. Він народився в місті Городище, навчався в Черкасах, живе в Києві і шуткує про те, що померти збирається в Парижі. Коміку вже за 30, а він досі не одружений, тому часто висміює тему самотності. 

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі