Технології
В ОТГ на Полтавщині виготовлятимуть тротуарну плитку та черепицю зі сміття
В Чорнухинській ОТГ на Полтавщині планують запустити промислове виробництво полімерпіщаної черепиці та тротуарної плитки з пластикових відходів. Нині тут працюють над першим етапом проекту – обладнання майданчиків для сміття, повідомляє kolo.news.
Проєкт «Удосконалення системи збору твердих побутових відходів шляхом запровадження роздільного збору сміття» подали на обласний конкурс проєктів розвитку місцевого самоврядування, його підтримали на рівні області та надали співфінансування – 400 тисяч гривень. Це й стало поштовхом для подальшого розвитку.
Нові баки завдяки спонсорам
Як розповідає Олександр Василенко, голова Чорнухинської об’єднаної територіальної громади, нині тут готують територію в усіх 27 населених пунктах громади під обладнання критих майданчиків для роздільного збору сміття. Адже встановивши для початку лише 20 баків для такого збору твердих побутових відходів, побачили віддачу від людей – вони дуже швидко наповнюються.
Допомогти реалізації проекту вирішила «Баришівська зернова компанія», яка діє на території громади. Між селищною радою та компанією укладений меморандум, згідно з яким вона профінансує на 100 тисяч гривень закупівлю баків. Усі майданчики встановлять до середини осені. Їх уже починають виготовляти.
Читайте також: ОТГ на Вінниччині приваблює туристів найстарішим в Європі метеоритним кратером
Обслуговуватиме контейнери для сміття місцевий підприємець Олександр Лазоренко, який візьме в оренду гідравлічний прес для пресування відходів. З ним також укладений меморандум про співпрацю.
“На жаль, сьогодні в Україні переробити можна дуже мало видів пластику – пляшки та стретч-плівку. Увесь інший пластик практично не перероблюється. Тому й виникла ідея втілити в життя технологію, яка дозволяє з будь-якого пластику виготовляти корисні речі. Бізнес-план розробив та готовий втілювати Олександр Лазоренко”, – сказав Олександр Василенко.
Шукають інвестора
Нині шукають інвестора для втілення бізнес-плану в життя, який готовий його профінансувати на суму близько 600 тисяч гривень. Ці гроші потрібні на закупівлю лінії для виробництва черепиці та плитки.
“Загалом виробляти на лінії можна не лише черепицю та плитку, а й бордюри, кришки та кільця для каналізаційних люків та інше. Але для кожного такого виробу потрібна окрема прес-форма. У мене поки що є лише форми для виготовлення перших двох видів продукції. Та якщо буде попит й на інші, то докуплю”, – розповів Олександр Лазоренко, підприємець.
Примітно, виготовляти всі ці речі можна з твердих видів пластику, наприклад, відер та ящиків, та м’яких – плівки, пакетів, пляшок тощо.
Якщо швидко знайдеться інвестор, то виробництво можна запустити протягом місяця-двох.
Уже вирішили, де будуть реалізувати першу продукцію. Найпершим оптовим покупцем може стати Чорнухинська селищна рада, яка готова закупляти плитку для вимощення тротуарів та сміттєвих майданчиків.
Запуск такої лінії – це ще й створення принаймні 4 робочих місць, а отже, дохід до місцевої казни. А при повному навантаженні лінія може працювати цілодобово, тож кількість працівників може збільшитися.
Втілити ідею хочуть вже до кінця цього року. Сировину готові купляти й у сусідніх районах – Лохвицькому, Гадяцькому, Лубенському.
Технології
Хто може отримати виплату?
- кошти доступні всім громадянам України, які перебувають на території країни.
- виплату також можна оформити на дітей.
- подати заяву можна до 28 лютого 2025 року.
На що можна витратити 1000 грн?
- комунальні послуги;
- медичні та ветеринарні послуги;
- освіту та спортивні послуги;
- квитки на транспорт, кіно, розваги;
- мобільний зв’язок;
- донати на платформу United24.
Як отримати зимову єПідтримку?
- Зайдіть у «Дію».
- Оберіть розділ «зимова єПідтримка» на головному екрані або в розділі «Сервіси».
- Оберіть, для кого оформлюєте допомогу: для себе чи дитини.
- Вкажіть картку національного кешбеку. Якщо її немає, відкрийте нову прямо у додатку.
Коментарі
Технології
Можливості у грі
- деревами;
- кущами;
- квітами;
- камінням;
- річками;
- озерами;
- пагорбами та іншими елементами.
Також можна буде змінювати покриття саду (пісок, трава, галька).
Читайте також: В Україні створять цифровий сервіс для багатоквартирних будинків: деталі проєкту
«Розслабтеся та зануртеся в медитативний процес створення саду. Ми зробили все, щоб ви відчули атмосферу і могли уявити, що створюєте цей сад не перед екраном комп’ютера, а сидячи перед ним наживо, власноруч розставляючи декорації. Усе це супроводжується авторською легкою музикою, яка додає особливого настрою», — написали творці симулятора.
Випуск Dream Garden запланували на 2025 рік.
Читайте також: Як забезпечити інтернет під час відключень світла: детальніше про нову технологію
Про розробників
Campfire Studio створили у Дніпрі у 2022 році. Відтоді компанія випустила чотири гри, серед яких найпопулярнішою стала My Dream Setup — симулятор створення кімнати. До цієї гри також випустили чотири доповнення.
Нагадаємо, що від українського розробника вийшла нова карткова гра у стилі Лавкрафта.
Раніше ми писали, що українська студія випустила гру, де користувач грає за душу головного героя (ВІДЕО).
Фото обкладинки: ютуб-канал студії
Коментарі
Технології
Українська платформа для онлайн-навчання отримала «бронзу» на Effie Awards. Ця премія щорічно відзначає найкращі комунікаційні компанії, котрі змінюють суспільство.
Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації України.
Що відомо про нагороду
Премію присудили у категорії Perfomance Marketing за створення інформаційної кампанії з кібергігієни. Над нею працювали фахівці з Дія.Освіта спільно з USAID Cybersecurity Activity.
Як вказують у міністерстві до навчання з кібербезпеки на платформі долучилися понад 400 тисяч українців.
Читайте також: Бійці ГУР за день знищили техніку окупантів на понад 70 мільйонів доларів
«Сучасна війна триває не лише на полі бою, а й у кіберпросторі, тож кожен українець повинен уміти протидіяти кіберзлочинцям у цифровому світі — від школяра до людей старшого віку. Ця перемога — наш спільний крок до підвищення цифрової грамотності та кібергігієни українців. Дивіться серіали, проходьте тести та симулятори на Дія.Освіта. Разом будуємо безпечне цифрове майбутнє», — написали у відомстві.
Раніше ми писали, що Мінцифри запустило кампанію до Тижня цифрової грамотності: як долучитися.
Нагадаємо, що тест з медіаграмотності пройшли вп’ятеро більше людей, аніж торік: результати проєкту.
Фото обкладинки: пресслужба Дія.Освіта
Коментарі