Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

В Одесі презентували нові трамваї українського виробництва

Опубліковано

Нові трамваї від компанії «Татра-Юг» презентували на міжнародному інвестиційному форумі «5Т» в Одесі. Про це повідомляє видання “Пасажирський транспорт”.

Український виробник трамваїв – ТОВ «Татра-Юг» з офісом в Одесі і виробництвом в Дніпрі провела презентацію своїх трамваїв під час Міжнародного інвестиційного форуму «5Т» в Одесі. Про плани компанії та її досягнення на українському та закордонному ринках розповів Вадим Кердівара, який відповідає в компанії за зовнішньоекономічну діяльність. Він зазначив, що трамваї компанії «Татра-Юг» експлуатуються не тільки в Україні, а й за її межами.

Найновіша розробка

«Татра-Юг» зокрема презентувала свою останню розробку – трамвайний вагон К1Т206, який має 100% низької підлоги в салоні. Вадим Кардівара висловив надію на те, що нові вагони компанії «Татра-Юг» з повністю низьким рівнем підлоги вже скоро зможуть з’явитися на вулицях Одеси. Він зазначив, що трамваї моделей «Т3М» і «К1» працюють в Одесі починаючи з 1998 року. Цей проєкт вагона, очевидно, ще не втілено в металі, і існує виключно у вигляді проєктних розробок і тривимірних моделей.

Чим особливі трамваї «Татра-Юг»

Вадим Кардівара зазначив, що ТОВ «Татра-Юг» та КП «Київпастранс» підписали в минулому році договір на поставку 10 нових зчленованих трамвайних вагонів. Особливістю цього трамвайного вагона є те, що він спроєктований для українських реалій, тому пристосований до важких умов експлуатації на зношених шляхах. Новий трамвай обладнаний для маломобільних пасажирів кнопками відкриття дверей, рампами для інвалідів-візочників і спеціальним місцем для них в салоні з можливістю фіксації інвалідного візка. 

У трамваях К1М6 встановлюються камери внутрішнього і зовнішнього відеоспостереження, а також пристрої WIFI. Трамваї мають 70% низької підлоги і тому повністю відповідають вимогам інклюзивності. Нюансом закупівлі 10 вагонів цієї моделі є згода Києва оплачувати їх лише в міру наявності коштів.

За словами Вадима Кердівара, новий трамвай К1М6 споживає на 58% менше електрики, ніж більш ранні вагони. Цього показника досягли за рахунок зниження ваги кузова трамвая і пристрої рекуперації електричної енергії при гальмуванні, яке дозволяє повертати електрику в мережу. 

Сподобались єгиптянам

Представник компанії «Татра-Юг» також розповів, що її трамваї вже перевозять пасажирів в єгипетському місті Александрія, яке, до речі, є побратимом міста Одеси. Компанія «Татра-Юг» перемогла в тендері на поставку 15 трамвайних вагонів до єгипетського міста. Конструкція двосекційних вагонів для Олександрії (К1Е6 – ред.) Спеціально розроблена з урахуванням субтропічного клімату міста та особливостей його колійного господарства. 

«Не дивлячись на нюанси в геополітиці і макроекономічну ситуацію в Україні, на високотехнологічну та інтелектуальну продукцію – наші трамвайні вагони з написом «Made in Ukraine»- користується попитом у світі», – зазначив Вадим Кердівара.

Що варто знати про компанію “Татра-Юг”?

ТОВ “Татра-Юг” — український виробник трамвайних вагонів з 1993 року. Компанія в Дніпрі виробляє сучасні трамвайні вагони, які за своїми технічними, ергономічними параметрами та дизайном стоять в одному ряду з кращими світовими зразками.

Протягом багатьох років компанія “Татра-Юг” займає провідне місце серед виробників трамвайних вагонів у Східній Європі, будучи при цьому повністю українським виробником. Підприємство досягло локалізації виробництва до 95%.

Технології

Завдяки ШІ підлітків з українського прикордоння зробили героями картин Айвазовського й Малевича

Опубліковано

Компанія Reface, яка спеціалізується на розробці різноманітних продуктів ШІ, використовуючи штучний інтелект, створила унікальну серію портретів підлітків у стилі картин видатних українських художників, таких як Казимир Малевич та Іван Айвазовський.

Про це повідомляє медіа speka.

фото: speka

Про проєкт

Підлітки з прикордонних та прифронтових громад стали учасниками технологічного кемпу Dive in ESTEAM від ГО GoGlobal. Спеціально для кемпу Reface мульти-продуктова ШІ компанія розробила унікальні стилі Малевича та Айвазовського та згенерувала серію картин-портретів підлітків у стилі деколонізованих художників.

Читати також: Замість сміття — сакури. Як на Одещині очільниця громади об’єднала мешканців заради змін

Участь взяли понад 30 дітей з Чернігівської, Харківської, Запорізької, Миколаївської та Сумської областей. За словами авторів ідеї, метою кемпу є допомогти молоді отримати практичні навички спрямовані на розвиток інноваційного мислення, творчості, аналітичних здібностей, які будуть корисними для кар’єри та життя.

Нагадаємо, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: speka

Читати далі

Технології

Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Опубліковано

В Україні створили військову колісну безпілотну платформу під назвою CRAB, яка має як бойові, так і медичні модифікації.

Про це повідомляє “Мілітарний”.

Про розробку

У березні 2024 року, завдяки державному кластеру BRAVE1 для розвитку військових технологій, роботизована платформа CRAB успішно пройшла випробування та отримала сертифікацію відповідності стандартам ДСТУ та кодифікацію за стандартами НАТО.

Колісна платформа представлена у варіантах CRAB-М (Militarty) та CRAB-LS (Life Saver).

Модифікація Military платформи CRAB призначена для проведення розвідувально-ударних операцій. На неї можна встановити бойовий модуль, що включає кулемет ПКТ з 650 набоями і гранатомети РПГ-7 або РПВ-16. Також платформа може виконувати дистанційне мінування та розмінування.

фото: Мілітарний

Читати також: Українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”

Параметри дрону

Бойовий радіус дії платформи складає 1,5 кілометра, запас ходу – 25 кілометрів, а безперервна робота можлива протягом 4 годин.

Розміри CRAB: довжина – 1480 мм, ширина – 1080 мм, висота верхньої частини – 580 мм (1250 мм з модулем), а відстань від землі – 300 мм. Максимальна вантажопідйомність – 150 кілограмів.

Час згортання та розгортання платформи – 5 і 7 хвилин відповідно. Повна маса – 330 кілограмів, що дозволяє перевозити її на пікапах, причепах та малих вантажівках.

Медично-логістична версія має повну масу 440 кілограмів і може перевозити корисне навантаження вагою до 270 кілограмів. На борту можуть розміститися дві сидячі або три лежачі людини. Розміри: довжина – 2000 мм, ширина – 1080 мм, висота верхньої частини – 780 мм, а відстань від землі – 300 мм.

Управління платформою може здійснюватися за допомогою пульта дистанційного керування або спеціального під’єднаного пульта. Оператор може керувати платформою за допомогою FPV-окулярів.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що вийшов новий трейлер гри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” (ВІДЕО).

Фото: Мілітарний

Читати далі

Технології

Вийшов новий трейлер гри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” (ВІДЕО)

Опубліковано

В короткому відеоролику демонструється Прип’ять з висоти пташиного польоту, а також уперше використовують українську мову для спілкування.

Про гру

S.T.A.L.K.E.R. – це серія ігор у жанрі “шутер” від першої особи, що складається з трьох частин. Дія розгортається у наш час у зоні відчуження Чорнобильської АЕС, де внаслідок радіаційного викиду почали з’являтися аномалії. “Серце Чорнобиля” стане четвертою грою у серії та першою, яка вийде на консолях.

Читати також: Українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”

Плани щодо випуску гри вперше оголосили у 2010 році. Однак це вже четверте перенесення дати релізу з моменту представлення геймплею у 2021 році. Тоді проєкт планували випустити у квітні 2022 року. До цього моменту GSC Game World планувала випустити гру у першому кварталі 2024 року.

Четверта частина гри вийде 5 вересня 2024 року на фізичних носіях у чотирьох версіях: Standard, Limited, Collector’s та Ultimate Edition.

Нагадаємо, що українська продюсерка створила музичний супровід для кампейну Nike.

Також ми повідомляли, що публічний простір на Подолі проведе прибирання для створення нового місця у форматі поп-ап парку.

Фото: S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: