Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Ірпені обрали переможців архітектурного конкурсу з відбудови зруйнованих об’єктів (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Ірпені обрали переможців архітектурного конкурсу з відбудови та реконструкції десяти об’єктів, зруйнованих російськими окупантами.

Про це повідомили в Irpin Reconstruction Summit, пише Pragmatika.

Зазначається, що конкурсне журі врахувало пропозиції фахових спеціалістів, архітекторів, дизайнерів, художників та урбаністів для розробки рішень для відновлення соціальної інфраструктури міста у партнерстві з міжнародними установами.

Ірпінський історико-краєзнавчий музей

Під час військових дій музей постраждав і потребує заміни вікон, реконструкції ганку та покрівлі. Команда архітекторів на чолі з Дзюблюк Зореславою запропонувала не просто відремонтувати будівлю та приміщення всередині, а значно розширити його та кардинально переосмислити всю концепцію діяльності музею.

Ірпінська міська бібліотека ім. М. Рильського

Автори проєкту провели дослідження, яке продемонструвало, що майже половина респондентів відвідували бібілотеку лише у шкільному або студентському віці. Тому на меті проєкту вони вбачали підвищення інтересу та відвідуваності об’єкта. Концепція бібліотеки змінена і являє собою житлову скляну коробку, що відкрита, прозора та наповнена світлом.

Культурно-дозвільний центр «Дорога життя»

Клуб Романівка автори проєкту-переможця пропонують перетворити у архітектурно-сучасний Центр культури та дозвілля. Основна ідея – відділитись будівлею від дороги та створити затишний внутрішній простір з дитячим майданчиком в скандинавському стилі. Поруч передбачені облаштування меморіалу та пішохідно-паркової зони.

Мультифункціональний простір на першому поверсі включатиме бібліотеку та конференц залу. Також тут будуть розміщені лекторій, глядацька зала зі сценою, танцювальна зала, кафе, адміністративні приміщення. На другому поверсі плануються театральна та вокальна зали, бібліотека з читальною залою, клас образотворчого мистецтва, кафе, адміністративні та технічні приміщення.

Центральний будинок культури

роєкт Центрального будинку культури команди Руслана Савчука поєднав у собі минуле та майбутнє. У представленому проєкті гармонійно збережено фасадну групу. Крім того, журі надали високу оцінку збереженню автентичності будівлі. Команда запропонувала законсервувати та інтегрувати в простір нової будівлі не сильно пошкоджені автентичні елементи. Зокрема цеглу із Бучанського цегельного заводу «Перемога».

Також проєктом передбачена максимальна функціональність об’єкта, ефективно розплановано внутрішню площу з урахуванням сучасних вимог організації глядацького залу. Крім того, тут передбачений паркінг та зовнішній благоустрій.

Ірпінський центральний міський стадіон «Чемпіон»

Проєктний менеджер – Павло Кормільцев. Проєктом передбачається відновлення поля, трибун та підтрибунних приміщень. Відбудова фінансується за підтримки платформи UNITED 24.

Читайте також: «Це глибше, ніж просто ремонт». Як відбудувати українські міста? На прикладі Миколаєва та Харкова пояснює урбаністка Євгенія Дулько

Крім того, для завершення проєкту буде залучатися додаткове фінансування, зокрема збір коштів було оголошено та здійснено українським футболістом Андрієм Шевченком.

Дошкільний навчальний заклад №2 «Веснянка»

Навчальний заклад зазнав значних руйнувань після вторгнення окупантів. Будівля, в якій виховувались 80 дітей, підлежить повному демонтажу та зведенню нового дитячого закладу.

Новий проєкт передбачає, що заклад буде збільшено – він вміщатиме 140 дітей. В підвальному приміщенні розташовуватиметься бомбосховище. Архітектура будівлі в цілому здійснена у сучасних формах з лаконічною стилістикою та використанням контрастних кольорів.

Ірпінський академічний ліцей Національного університету біоресурсів та природокористування України

Проєкт реконструкції споруди передбачає модернізацію споруди до класу енергоефективності не нижче В. Автори проєкту пропонують здійснити утеплення будівлі, замінити віконні та дверні склопакети, передбачити можливість встановлення сонячної електростанції на даху.

Ірпінська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з поглибленим економіко-правовим вивченням №2

Основний корпус школи частково був пошкодженний та вже відновлений, столова була зруйнована вщент. Проєктом передбачається відбудова столової з надбудовою двох додаткових поверхів для потреб школи. Також передбачено бомбосховище площею 215 кв.м.

Ірпінська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів мистецького профілю №1 імені А.С. Макаренка

Проєктною пропозицією запропоновано проведення повної реконструкції старого корпусу школи зі збільшенням її поверховості до 3-х поверхів.

В корпусі передбачається розмістити бомбосховище, збільшити кількість спеціалізованих класів (лінгвістичних, компютерних, художніх) та приміщень позашкільної освіти (клубні, гурткові, художні майстерні).

Площа Свободи на місці старого ринку

Оскільки територія ринку під час російського вторгнення та окупації згоріла вщент, на його місці вирішено облаштувати площу Свободи. Проєкт-переможець Марини Данильцевої представлений гармонійним поєднанням зелених зон із громадським простором.

Журі також відзначили врахування у проєкті паркінгу та запропоновану технічно не складну, але цікаву архітектуру перголи. Серед інших переваг над іншими проєктами називається його найбільш реалістична та підйомна вартість втілення та відповідність сучасним дизайну і трендам.

Наразі мешканцям Ірпеня пропонують долучитись до відбудови міста та написання нової Стратегії розвитку міста. Реєстрація до групи за посиланням.

Нагадаємо, українські урбаністи почали розробляти Стратегію повоєнного відродження Маріуполя. До проєкту вже долучилися майже 40 фахівців з усього світу.

Фото: pragmatika.media.

Суспільство

На Київщині відбудували чотири багатоквартирні будинки: ще 150 — у черзі

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Київщині до кінця 2023 року відновлять та енергомодернізують 150 багатоквартирних будинків, що були пошкоджені внаслідок російської агресії. Перші 4 будинки вже відновили в Ірпені.

Про це повідомили на сайті Київської обласної військової адміністрації.

Реалізується така ініціатива спільно з Фондом енергоефективності в рамках програми «ВідновиДІМ».

До участі в програмі залучаються ті будинки, в яких створено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Програма «ВідновиДІМ» фінансує заміну або ремонт віконних блоків і блоків балконних дверей, зовнішніх дверей, ремонт пошкоджень фасадів і покриття будівлі, обладнання дахових котелень та інженерних мереж.

Читайте також: «Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Отримані кошти ОСББ може використати як для будівельних робіт, так і для придбання матеріалів та обладнання, необхідних для їх виконання.

Крім того, в Київській обласній військовій адміністрації функціонує Програма підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та інших житлових будинків, пошкоджених внаслідок бойових дій у Київській області з впровадженням енергоефективних заходів на 2023-2024 роки.

У межах цього проєкту Київська облдержадміністрація буде дофінансовувати роботи, які не можуть бути виконані в рамках роботи програми «ВідновиДІМ» чи на виконання яких не вистачило коштів. Таким чином, завдяки спільній роботі будинки будуть відновлені повністю та комплексно.

Нагадаємо, Макарівська громада Київщини презентувала концепцію відбудови.

Також ми повідомляли, що у Ворзелі на Київщині розпочались ремонтні роботи з відновлення будинків, що постраждали внаслідок воєнних дій.

Фото: koda.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Українські бійці знищили ворожі РЕБ на даху висотки на Херсонщині (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські військові дронами знищили російські РЕБ, розміщені на даху висотки.

Відео ювелірної роботи українських операторів БПЛА оприлюднив у соцмережі нацгвардієць Олександр Гуц.

На відео видно, як прицільними скиданнями з дрона виведені з ладу чотири станції та антени радіоелектронної боротьби, які окупанти розмістили на даху висотної будівлі у промзоні.

Міжнародна волонтерська спільнота GeoConfirmed ідентифікувала точне місце атаки. За їхніми даними, наша аеророзвідка вивела з ладу комплекси РЕБ у Новій Каховці на Херсонщині.

Читайте також: Ми жили з ракетною установкою за вікном. Як 16-річна Марія вмовила маму виїхати з окупованої Каховки

@oleksandr_huts

Знищення ворожого РЕБ. Поле – 21 🫡

♬ Боги війни – Hard Way 88

Нагадаємо, ЗСУ знищили новітню російську станцію РЕБ «Стриж».

Раніше ми повідомляли, що українські військові захопили комплекс РЕБ противника.

Фото: скриншот із відео.

Читати далі

Суспільство

З’явилося повне зібрання творів Сковороди: 4-томник вийшов до 300-річчя філософа

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Вийшла повна збірка творів Григорія Сковороди. Чотиритомник присвятили 300-річчю з дня народження філософа.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства культури та інформаційної політики.

Зазначається, що чотири томи видання про Григорія Сковороду поділені за жанрами:

  • перша книжка – це поезія та байки,
  • друга – трактати діалоги та притчі раннього періоду,
  • до третьої книги увійшли трактати, діалоги та притчі Григорія Сковороди, написані ним упродовж 70-90-х років XVIII століття,
  • четвертий том містить листи, філологічні нотатки Григорія Сковороди та його переклад комедії Теренція «Брати».

Окрім усіх творів Григорія Сковороди, видання містить і біографію філософа, написану його учнем, а згодом близьким другом М. Ковалинським. Завдяки Ковалинському й збереглася значна частина епістолярної спадщини відомого українського філософа.

Читайте також: Перший український хіпі та майже веган. Що ви знаєте про життя та творчість Григорія Сковороди? (ТЕСТ)

Мова видання українська, старослов’янська, церковнослов’янська, латинь, давньогрецька. Наголошується, що належний академічний формат видання може стати цінним джерелом для всіх, хто вивчає творчість Григорія Сковороди.

Довідка

Григорій Сковорода — український філософ-містик. Мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми байками, піснями, філософськими творами, а також способом життя, через що його називали «Сократом».

Нагадаємо, у Лівані підготували перше видання творів Григорія Сковороди арабською мовою.

Також у Вашингтоні відкрили пам’ятник Григорію Сковороді з нагоди 300-річчя з дня його народження.

Фото: facebook.com/MCIPUkraine.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

Що робити з культурними пам’ятками, які опинилися за крок до руйнування? Як зберегти історичну спадщину,...

Суспільство4 дні тому

«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Після перемоги на Україну чекає масштабна відбудова: окремих будинків, мікрорайонів, міст і навіть областей. Однак...

Суспільство7 днів тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство1 тиждень тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...