Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Урбаністи почали розробляти Стратегію відродження Маріуполя після деокупації

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські урбаністи почали розробляти Стратегію повоєнного відродження Маріуполя. До проєкту вже долучилися майже 40 фахівців з усього світу.

Про це ШоТам розповіла команда урбан-бюро Big City Lab.

Перша зустріч у форматі діалогу відбулася у вівторок, 14 лютого. У ній взяли участь маріупольці, представники влади міста та урбаністи з Big City Lab. Це стало початком створення сценарію майбутнього розвитку українського Маріуполя після деокупації 

Діалогова зустріч у центрі «ЯМаріуполь», фото Big City Lab

Чи не зарано говорити про відновлення

За словами міського голови Маріуполя Вадима Бойченка, на момент звільнення міста з російської окупації, нам вже необхідно мати план відновлення та перші кроки для цього. А тому говорити про відновлення міста – на часі.

Читайте також: «Це глибше, ніж просто ремонт». Як відбудувати українські міста? На прикладі Миколаєва та Харкова пояснює урбаністка Євгенія Дулько

«Ми повинні мати відповіді на запитання: яку інфрастуктуру відновлюємо першочергово? Як створити базові умови для тих, хто зараз в місті: вони не живуть, а виживають, як їм допомогти? Як зробити так, щоб в Маріуполь поверталися його мешканці – та долучалися до відновлення міста? Як зробити наше місто найкрашим для наших дітей? Ми запитали у маріупольців: ви готові говорити про відновлення? Вони відповіли: “так”», – зазначив Бойко.

Хто відновлюватиме Маріуполь

Команда Big City Lab зібрала мультидисциплінарну групу з 37 фахівців з різних країн світу – це архітектори-урбаністи, економісти, спеціалісти з екології, вивчення конфліктів, комеморіалізації, стійкого розвитку та інші. Разом вони аналізують досвід міст після Другої Світової війни та великих стихійних лих. Але у пріоритеті – думки маріупольців та те, як вони бачать відродження міста.

Діалогова зустріч у центрі «ЯМаріуполь», фото Big City Lab.

«Коли ми говоримо про розвиток міста, перед нами постає мільйон питань. Зокрема, як зробити так, щоб маріупольці не тільки хотіли повернутися до міста, а й допомагали його відбудовувати. Яким чином зберегти індустріальну славу міста і при цьому розвивати малий та середній бізнес. Як розвернути місто до моря…. Як фахівці ми можемо вирішити проблеми різними способами, але для цього треба опиратися на бачення самих маріупольців. Саме завдяки їх побажанням ми можемо запропонувати найкращі сценарії та рішення» – пояснила СЕО урбан-бюро Big City Lab Вікторія Тітова.

Діалогова зустріч у центрі «ЯМаріуполь», фото Big City Lab.

Зустріч модерувала Діана Проценко – президентка Національної асоціації медіаторів України медіації, а також команда фасилітаторів, що створили відчуття «домашнього діалогу на кухні великої маріупольської родини».

За результами зустрічі фахівці зібрали побажання містян щодо міського середовища, муніципальних послуг і взаємодії із владою, освіти та медицини, економіки, екології, культури, спорту, традицій, безпеки, а також рекомендації команді експертів, які працюватимуть над Стратегією відновлення. Урбаністи зазначають, що кожен наступний крок також буде узгоджуватися з мешканцями та супроводжуватись діалоговими зустрічами.

Команда модераторів та фісилітаторів зустрічі, фото Big City Lab.

Нагадаємо, у Дніпрі відкрили центр допомоги «ЯМаріуполь. Турбота». Це вже четвертий центр комунальних послуг для переселенців з Маріуполя в Україні.

Крім того, у Києві відновила роботу Маріупольська лікарня інтенсивного лікування. Уже вдалося запустити роботу амбулаторної та стаціонарної служб.

Фото: thegard.city.

Суспільство

Сили ППО збили дві авіаційні ракети Х-59 над Одещиною

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Сили протиповітряної оборони ЗСУ знищили дві авіаційні ракети, якими окупанти атакували Одеську область. 

Про це повідомили в телеграм-каналі Повітряних сил. 

Зазначається, що обидві ракети окупанти випустили з літаків Су-35, що перебували над Чорним морем. 

«Близько 19.40 21 березня у небі над Одещиною силами та засобами протиповітряної оборони повітряного командування “Південь” збито дві керовані авіаційні ракети класу “повітря-поверхня” Х-59, випущені російськими винищувачами Су-35 з акваторії Чорного моря», – йдеться в повідомленні. 

Про ракети Х-59

Це радянська і російськависокоточна авіаційна ракета класу «повітря-поверхня» середнього радіусу дії. Призначена для ураження важливих наземних та надводних об’єктів противника, прикритих ППО, що візуально виявляються оператором у будь-який час вдень у простих метеоумовах, а також різновиди для вседобового та протикорабельного застосування.

Раніше ми писали, що морські піхотинці 35 ОБрМП ім. контрадмірала Михайла Білинського ефектно розгромилипозиції російських загарбників.

Також ми розповідали, як бійці СБУ знищили бронетехніку окупантів ударами дронів-камікадзе.

Фото: з відкритих джерел.

Читати далі

Суспільство

Волонтери пропонують купити «квиток» на потяг із Краматорська — гроші підуть на аптечки для військових

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Благодійна ініціатива Frontline.Care збирає 1,9 мільйона гривень на індивідуальні аптечки для військових у зоні бойових дій.

Про це повідомляє Frontline.Care у фейсбуці.

«”Інтерсіті” Краматорськ-Київ – єдиний швидкісний потяг, який зараз сполучає країну із її сходом. Ми хочемо зайняти 350 місць для бійців у п’яти вагонах. Але військовим, щоб дістатися додому, потрібно не просто сісти в потяг – їм треба вижити. Тому ціна такого повернення в рази вища», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

Фото: facebook.com/frontline.care.ukraine

Саме тому волонтери збирають кожному і кожній аптечку IFAK (Individual First Aid Kit). Її комплектуючі збільшують шанси на виживання у перші найважливіші секунди після поранення. Ціна однієї аптечки – 140 доларів. І саме вона може стати тим «щасливим квитком» з поля бою.

«Нам треба 350 таких. Усього 1,9 мільйонів гривень – і ми займемо місця у п‘яти вагонах “Інтерсіті” Краматорськ-Київ для наших військових», – додають волонтери.

Придбати квиток можна на сайті Frontline.Care.

Нагадаємо, громадська організація «Будуємо Україну Разом» оголошує новий набір на довгострокове оплачуване волонтерство.

Також ми розповідали, що Netpeak Group та «Моє Місто» запустили платформу «Доповідай» для зборів коштів на волонтерські проєкти, спрямовані на допомогу ЗСУ та іншим оборонним структурам. 

Фото: ifak.frontline-care.com

Читати далі

Суспільство

Воїни 53 ОМБр випалили техніку окупантів на Авдіївському напрямку (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Військові 53 ОМБр імені князя Володимира Мономаха випалили техніку окупантів на Донеччині.

Про це повідомляє волонтер Сергій Притула.

«53 бригада яскраво розмотує бронетехніку ворога!», – йдеться в повідомленні.

Відео було зняте на DJI Mavic, які для українських захисників придбав за зібрані кошти благодійний фонд Сергія Притули.

Довідка

53-тя окрема механізована бригада імені князя Володимира Мономаха – військова частина механізованих військ України чисельністю у бригаду. Пункт постійної дислокації – м. Сєвєродонецьк і м. Лисичанськ Луганської області. Підпорядкована Оперативному командуванню «Схід».

Бригада була сформована вже після початку російської агресії, восени 2014 року. До її складу увійшли мотопіхотні батальйони, колишні батальйони територіальної оборони.

Нагадаємо, поблизу Бахмута українські військові знищили склад боєприпасів та штурмову групу окупантів.

Також ми писали, що морські піхотинці 35 ОБрМП ім. контрадмірала Михайла Білинського ефектно розгромили позиції російських загарбників.

Фото: zsu.gov.ua

Читати далі

Шопочитати

Суспільство6 години тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство11 години тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...

Суспільство1 день тому

«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Ким були ваші прадіди та прабабусі? А якщо зануритися в історію родини ще глибше та...

Суспільство3 дні тому

«Один тренінг з такмеду не навчить вас рятувати життя. А декілька – можуть», – начмед «Госпітальєрів» Дмитро Андрощук

Дев’ять років тому він одним із перших почав рятувати поранених на Майдані студентів. Там він...