

Економіка і бізнес
USAID допоможе 10 українським містам оптимізувати схеми теплопостачання
За підтримки USAID 10 українських міст отримають нові схеми теплопостачання та інвестиційні плани модернізації тепломереж.
Про це повідомили у пресслужбі USAID Проєкту енергетичної безпеки.
Як зазначається, досягти цього планують у рамках Програми допомоги муніципальним стейкохолдерам в імплементації реформ, спрямованих на технічну оптимізацію, економічну ефективність та екологічну безпечність систем теплопостачання.
Етапи проєкту
Проєкт USAID реалізує спільно з Міністерством розвитку громад та територій України. Програма передбачає пілотну фазу за участю 10 міст та відповідних підприємств комунальної теплоенергетики, а також подальше тиражування напрацювань та досвіду, отриманих під час реалізації пілотної фази Програми, на інші українські міста.
Читайте також: Бізнес завдяки травмі: як танцюристи створили власний бренд спортивного одягу
До участі у пілотній фазі Програми перші 4 міста-партнери – Кропивницький, Славутич, Маріуполь та Запоріжжя – були відібрані на основі відповідності таким критеріям:
- готовність міста надавати муніципальні гарантії під проєкти реформування централізованого теплопостачання,
- готовність муніципальних теплопостачальних компаній ставати локомотивами реформування,
- готовність міжнародних фінансових установ виділяти кредитні кошти,
- наявність систем енергоменеджменту,
- істотна частка централізованого теплопостачання.
Наступні 6 міст-партнерів – Дніпро, Луцьк, Полтава, Сєвєродонецьк, Херсон та Хмельницький – визначені за результатами конкурсного відбору, який USAID ПЕБ провів у березні 2021 року.
Відповідні меморандуми про співпрацю з першою пілотною четвіркою міст-партнерів USAID ПЕБ підписав у березні-квітні поточного року та одразу ж розпочав реалізацію заходів Програми.
Відтак Кропивницький, Славутич, Маріуполь та Запоріжжя вже зробили перші практичні кроки до модернізації своїх теплових мереж за новою Методикою розроблення схем теплопостачання населених пунктів України, cхваленою Мінрегіоном у жовтні 2020 року.
Читайте також: Мікрозелень у руках «сонячних діток»: історія соціального проєкту у Харкові
У рамках співпраці з пілотними містами, за підтримки USAID ПЕБ, для кожного міста-партнера буде розроблено схему теплопостачання, сплановано довгострокову стратегію розвитку сиcтеми теплопостачання та визначено перелік пріоритетних інвестиційних проєктів для покращення системи теплопостачання.
Для пріоритетних інвестиційних проєктів USAID ПЕБ допоможе розробити концепцію, кошторис, оцінку інвестиційного впливу та визначити потенційні джерела фінансування.
Нагадаємо, в Україні створили веб-платформу для розвитку жінок за сприяння USAID.
Як ми повідомляли раніше, в ООН створили ролик про українок з нетиповими професіями.
Головне фото: usaid.gov.
Економіка і бізнес

Андрій cтворив перші в Україні столові прибори для військових з парною ампутацією рук. Їх можна надягнути без допомоги рідних і самостійно харчуватися. Це було б неможливо без батьків хлопця — Олександра та Наталі, які за освітою інженери й займаються ремонтом і продажем засобів для реабілітації та масажу.
Як розробка допомагає ветеранам ставати незалежними в побуті, дивіться в нашому проєкті «Куркулятор».
Економіка і бізнес

11 років тому Олег пішов на авантюру — посадив у полі цибулини шафрану. Досвідчені фермери не вірили, що з цього щось вийде, але крокуси зацвіли, і чоловік зібрав перший урожай. За якістю український шафран виявився одним з найкращих у світі.
У цьому запалі Олег одним з перших в Україні також посадив спаржу. Зараз же овоч, який ще римляни вважали делікатесом, росте на наших чорноземах, і його можна купити в супермаркетах. Як Олег покинув поля шафрану через окупацію Херсонщини, але почав усе заново на Волині, дивіться в нашому проєкті про українських підприємців «Куркулятор».
Економіка і бізнес

У столиці провели один із найбільших маркетинг-форумів року — MRKTNG MRTHN 2025, організований медіа MMR та холдингом ekonomika+. Під гаслом «Під сонцем інсайтів» понад 500 учасників і понад 40 спікерів зібралися, щоб поділитися досвідом і показати, як маркетинг може впливати не лише на бізнес, а й на цілу країну.
Про це повідомила комунікаційна команда заходу.
Від аналітики до культури
Маркетинг-форум відкрив CEO Elit-Web Ігор Воловий, який презентував дослідження потреб онлайн-покупців. Анна Гладіревська з EVA показала, як технології доповнюють сервіс, а не замінюють людину. За словами Віктора Іванченка й Олександра Байдікова з Megapolis+, міська реклама — це не просто білборди, а частина простору.
Про сміливість інвестувати в культуру під час війни говорив Сергій Грабчак з Ощадбанку. За словами організаторів, ці кейси співпраці з Litkovska, MAKHNO та Tsvite Teren надихнули багатьох у залі. А Володимир Завадюк і Наталія Вовк з 1+1 media поділилися прикладами контенту, який дарує надію — зокрема, проєктами «Клуб %1» і «Різдво. Ти не один».
Мілітарі-маркетинг та нові ролі брендів
Окремо обговорювали мілітарі-комунікації. Серед учасників панелі були Олександр Алимов і Олексій Покришень з агенції TWID, Оксана Бондаренко з НГУ «Азов», Сергій Тодосан і Олег Шульга з «АЗОВ.ONE» та «К-2». Модерував зустріч Віталій Капустян.
Спікери торкнулися теми викликів — як знайти правильні меседжі, будувати довіру та залучати донаторів, не перетворюючи комунікацію на рекламу.
Читайте також: Український мюзикл «Тигролови» представили на Бродвеї у Нью-Йорку
Не лише реклама, а й сенси
Один із блоків обговорення був про брендинг і репутацію. Ксенія Сікорська розповіла про ребрендинг ПУМБ, а Ольга Дівущак — як працює Foundation Coffee Roasters з цінностями. Валерія Толочина з MEGOGO говорила про вимірювання впливу бренду.
Світлана Попова з AFINA Group згадала тему підтримку українських виробників, а Дарʼя Маліхатко з Publicis Groupe — аналітику, яка веде до реальних інсайтів. Василь Яцишин поділився кейсом оновлення бренду «Мяу!», Наталія Євдокімова — інструментами BigData, а Маріанна Коніна пояснила, як керувати онлайн-репутацією. Тарас Маципура з Carlsberg Ukraine розповів, як будувати ефективні команди.
Анастасія Ливинець з МХП зазначила: «Справжнє мистецтво маркетингових комунікацій можуть створювати тільки люди, які мають мотивацію та спільні цінності»
На завершення обговорили нішевий маркетинг і культуру як нову моду з Валерією Русаненко (Pandora), Катериною Тейлор (Port of Culture), Вікторією Середою («Сенс»), Святом Загайкевичем («Підпільний Стендап») і Сергієм Костею (Bolt).
Разом із ekonomika+ організатори зібрали кошти на десятки кілометрів зв’язку для 5-ї окремої штурмової бригади.
«Кожен донат — ще один метр, який наближає перемогу. Бо маркетинг — це не лише про продукт, це про сенс і відповідальність», — прокоментували благодійну частину заходу організатори.



Нагадуємо, що Орландо Блум вийшов в етер BBC One Show із браслетом UNBROKEN (ВІДЕО).
Фото надала комунікаційна команда MRKTNG MRTHN 2025