Технології
Уперше за 10 років розчистили русло притоки Дніпра
У 2018-му розчистили і розширили річку Мокра Сура в межах трьох населених пунктів Дніпропетровської області, повідомляє прес-служба облдержадміністрації. Раніше річка постійно дошкуляла селянам, затоплювала проїзди, дітей навіть доводилося возити до школи на човнах.
З новим мостом і рибою
За відновлення річки взялися у 2017 році. За цей час привели до ладу майже 23 км водної артерії у Дніпровському й Солонянському районах.
Читайте також: До Дніпра випустять майже 1,7 млн мальків риби
Зокрема, цьогоріч роботи проводилися поблизу трьох сіл: понад 5 км річки розчистили в районі Сурсько-Литовського, стільки ж – біля Аполлонівки і майже 3 км – поблизу Сурсько-Клевцевого. Таке масштабне розчищення Мокрої Сури – вперше за десятиліття.
“Раніше міст затоплювало так, що дітей до школи підвозили на човнах. Було й таке, що доводилося пробиратися по стовпах, прокладених через річку. Зараз зробили гарно: річку почистили, збудували місток. Тепер і їздити, і ходити добре”, – поділилася мешканка Сурсько-Клевцевого Тетяна Кадура.
Ще одна проблема – замуленість річки. Через це, за словами місцевих, ширина сягала до 5 м, а глибина місцями – всього 40 см. Можна було перейти вбрід.
Підрядники розчистили від мулу дно річки і укріпили береги. Поглибили до 2,5 метрів, розширили до 15-ти.
“Річка тепер широка, риби сюди зайшло багатенько. З одного боку гарно ловиться плотва, короп, з іншого – карасики”, – кажуть рибалки.
Мокра Сура – права притока річки Дніпро. Протікає територією Дніпропетровської області. Її довжина – 118 км, русло звивисте.
Технології
Про розробку
Штучний інтелект на службі оборони
Перша партія вже у військах
Коментарі
Технології
Коментарі
Технології
Як працюватиме реєстр
- ім’я та опис тварини;
- інформацію про вакцинації та стерилізацію;
- контакти власників.
Етапи запуску
- Авторизація ветеринарів і клінік. Уже стартував перший етап: ветеринари подають заявки до Держпродспоживслужби для реєстрації в системі.
- Реєстрація тварин. Почати другий етап планують на початку 2025 року.
Чому це важливо
- відстежувати чисельність домашніх тварин;
- збирати дані про стан їхнього здоров’я та вакцинації;
- забезпечити кращий контроль над епідеміологічною ситуацією.
Коментарі