

Суспільство
Уперше в Україні зняли реаліті-серіал про життя собак після притулку
В Україні завершилися зйомки реаліті-серіалу про собак з притулку «Життя Собаче – неймовірні пригоди Дзиги і Укропа» на YouTube-каналі.
Про це повідомила продюсерка серіалу, керівниця Національного Реєстру Рекордів України Лана Вєтрова.
Про серіал
Усього в першому сезоні 48 серій. Кожна з них – це окремий сюжет про пригоди собак, яких забрала з притулку додому дуже активна сім’я, що багато подорожує і любить естрим. В один момент собаки з тісних, напівтемних кліток раптом потрапляють в шалений вир цікавих пригод і мандрів. У головних ролях знялися Дзиґа і Укроп, яких Лана Вєтрова зі своїм чоловіком чотири роки тому забрали з притулку.
Принциповим моментом є здійснення зйомок в форматі реаліті, без постановочних епізодів. Глядач стає свідком не розіграної вистави, а реальних сцен із життя. Творча група ставить перед собою мету – розвіяти фобію багатьох людей щодо тварин з притулку.
Читайте також: «Електропастух» рятує овець. Як WWF-Україна допоміг вівчареві не боятися вовків
Продюсерка серіалу «Життя Собаче», керівниця Національного Реєстру Рекордів України Лана Вєтрова:
«Наша принципова позиція – це робота в жанрі observational factual reality. Бо саме зйомки на основі реальних подій допоможуть донести до суспільства головну думку: безпритульні тварини мають право на життя, а не на смерть. Ми на реальному прикладі показуємо, що собаки з притулку це – класні друзі, і не потрібно боятися забирати бездомних тварин, вони швидко адаптуються до життя в сім’ї і стають безмежно відданими своїм господарям все своє собаче життя. Дуже часто трапляється, що коли ви рятуєте тварин, ви рятуєте й себе…», – розповіла продюсерка серіалу «Життя Собаче», керівниця Національного Реєстру Рекордів України Лана Вєтрова.
Особливістю серіалу є те, що події відтворенні виключно через світосприйняття собак. Уже після виходу першої серії, один з підписників каналу «Життя Собаче», киянин Олександр Масний, звернувся з проханням відвезти його з дітьми в той самий притулок, звідки вийшли й головні актори серіалу, щоб й собі забрати звідти песика додому.
Творча група вважає це найкращим результатом своєї роботи. І сподівається, що таких випадків після перегляду реаліті-серіалу стане більше.
Серіал можна переглянути у вільному доступі на YouTube за посиланням.
Нагадаємо, у столиці з’явиться Центр гуманного поводження з тваринами.
Як ми повідомляли раніше, на Київщині встановили двоярусний будиночок для котів.
Головне фото: torange.biz.
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: