Суспільство
Укрзалізниця відновила дві ділянки залізничного сполучення на кордоні з Румунією
Укрзалізниця завершила реконструкцію і відкрила дві нові ділянки залізничного сполучення між Україною та Румунією.
Про це повідомили на сайті перевізника.
«Укрзалізниця продовжує розширювати залізничне сполучення з країнами Європейського Союзу. Завершено реконструкцію та відкрито дві дільниці Рахів – Берлебаш – держкордон та Тересва – держкордон. Ці дільниці – додаткові маршрути між Україною та Румунією», – йдеться в повідомленні.
Загалом залізничники відновили 19,3 км від Рахова до держкордону та 1,1 км від держкордону до Тересви.
Чому це важливо
За словами голови правління УЗ Олександра Камишіна, ці дві дільниці у майбутньому стануть третім та четвертим стиками на кордоні з Румунією – нашому найбільш завантаженому напрямку. Їх відкриття дозволить відправляти на ньому додаткові 6 пар вантажних поїздів щодня, тобто приблизно 3,5 млн тонн вантажів на рік.
Крім того, ділянки також відкривають перспективу для нових пасажирських напрямків: міжрегіонального сполучення між Ужгородом та Івано-Франківськом і Чернівцями, а також міжнародних маршрутів між українськими та румунськими містами. Це стане можливим одразу після того, як румунська сторона відремонтує свою частину дільниці.
Зазначимо, дільниця Рахів – Берлебаш була закрита для руху поїздів у 2011 році, а Тересва – держкордон – у 2007 році. Вони розташовані в складній місцевості: дуже вузька долина річки Тиса, понад 100 штучних споруд, серед них тунель, металеві, залізобетонні та кам’яні мости. Це суттєво ускладнювало роботи, але залізничникам вдалося за два місяці повністю реконструювати ці дільниці.
Наразі Укрзалізниця веде переговори з Румунією, щодо відновлення колій, які потребують ремонту, на території сусідньої країни. Після цього між країнами буде відкрито пункт пропуску Берлебаш – Валя-Вишеулуй.
Нагадаємо, Укрзалізниця запустила мобільний застосунок, у якому можна купувати та повертати квитки, а також отримувати сповіщення про рейси.
Раніше ми повідомляли, що Укрзалізниця запустила єдиний портал для пасажирів столичної кільцевої електрички та приміського сполучення Kyiv City Express.
Фото: facebook.com/Ukrzaliznytsia.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі