Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Укрзалізниця створила перший вагон-зерновоз, пристосований і до української, і до європейської колії

Опубліковано

Укрзалізниця на власних потужностях збудувала зерновоз, який оптимально пристосований для перевезень як до української, так і до європейської колій, тобто може перевозити коліями шириною як 1520 мм, так і 1435 мм.

Про це йдеться у повідомленні держкомпанії.

Новий вагон-хопер моделі 19-8005-У призначений для перевезення зерна та інших сипких харчових вантажів. Більшість комплектуючих і матеріалів для нього – вітчизняного виробництва.

Конструкція вагона максимально враховує вимоги для перевезення аграрної продукції, а його технічні характеристики забезпечують оптимальне співвідношення обʼєму та ваги.

Крім того, оскільки новий вагон-зерновоз відповідає вимогам, що діють на інфраструктурі країн Європейського союзу, його використання дозволить знизити вартість логістики та спростити процедуру узгодження міжнародних залізничних перевезень.

Читайте також«Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося

Вагон має:

  • вантажність 70 тонн;
  • об’єм кузова 104 кубічних метри;
  • габарит 02-ВМ;
  • п’ять завантажувальних люків та шість розвантажувальних;
  • його конструкційна швидкість становить 120 км/год.

«Щоб нарощувати обсяги експорту, маємо не тільки розбудовувати прикордонну інфраструктуру, а й оновлювати кількісно та якісно рухомий склад. Вперше в історії України виготовили зерновоз на виробничих потужностях УЗ, який максимально пристосований для перевезення вантажів територією України та колією 1435 мм країн ЄС. Далі такі вагони плануємо поставити на серійне виробництво», – зазначив голова правління УЗ Євген Лященко.

Нагадаємо, Укрзалізниця створила перший у світі автономний поїзд-кухню.

Також ми розповідали, як Укрзалізниця вперше закупила плацкартні вагони українського виробництва.

Фото: скриншот із відео.

Коментарі

Суспільство

Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ

Опубліковано

За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень — юні художники пропонують відтворити фото домашніх котів чи собак користувачів за символічні суми. Декому за свої перші «зарплати» навіть вдалося купити іграшки або ж зібрати кошти на військо.

ШоТам поспілкувалися з 10-річним «підприємцем» з Рівного, а також з художницею-студенткою, яку тренд з дитячими малюнками надихнув заробляти на мрії.

Жартівливий допис в соцмережі завірусився

Никодиму з Рівного 10 років. У вересні цього року завдяки малюванню хлопець зміг заробити понад 7 тисяч гривень лише за три дні. 

Никодим з Рівного, що малює на замовлення. Фото надала Наталія Купріюшина

Почалося все з допису його мами Наталії Купріюшиної в соцмережі Х про те, що хлопчик гарно малює і також може стати частинкою тренду, який швидко набирає популярності. 

«Я зробила цей допис, бо сину подобається щось малювати, але навіть не думала, що це набере якихось обертів. Це дуже милий тренд — дітки розвиваються та збирають на щось. А в нас пішла така хвиля замовлень, що ми досі в шоці», — каже Наталія.

І хоча допис жінки був радше жартівливим, на нього відгукнулися перші замовники — так 6 вересня Никодим намалював кішку Котю для військової.

Перший малюнок Никодима — кішка Котя. Фото надала Наталія Купріюшина

«Поки йому це подобається, я буду підтримувати»

Наталія розповідає, що Никодим змалку любить малювати, а вона радіє, що сину це подобається. Хлопчик мріяв заробити кошти, аби придбати собі трендовий щоденник з героями улюбленого мультсеріалу.

«Я не встиг собі його купити, бо мені це надіслали як подарунок з того твіттера. Тому я купив собі LEGO-набори, а зараз збираю на найбільший набір із серії про Гоґвортс», — каже хлопець.

Після школи Никодим відразу робить уроки, а потім кілька годин проводить за малюнками. У хлопця вже замовили понад сотню зображень домашніх улюбленців, і за декілька днів він встиг намалювати близько п’ятдесяти. Початкова вартість малюнка була 20 гривень, згодом — 40, але мама Никодима ділиться, що часто люди надсилали більші оплати для заохочення.

Наталія наголошує, що син має свою окрему монобанку, до якої вона не має доступу й ніяк не розпоряджається цими коштами.

Найвідомішим малюнком Никодима наразі є мемний кіт Сирський. Він є дуже популярним в соцмережі Х, тому хлопця попросили його зобразити.

Один з найпопулярніших малюнків Никодима. Фото надала Наталія Купріюшина

Никодим уже замислюється про те, куди витрачатиме кошти, коли придбає омріяний набір. Серед варіантів — накопичувати більші суми або ж купляти собі щось смачненьке до школи, адже через навчання та нове прибуткове хобі у хлопця майже немає вільного часу.

«Я позитивно ставлюся й до цього тренду, і до того, що цим займається мій син. Головне, щоб це не спричинило якогось навантаження на дитину чи медійного тиску. Але я за цим слідкую, все контролюю, і поки йому це подобається, я буду підтримувати», — запевняє Наталія.

Замовити малюнки Никодима можна через соцмережі його мами — в Х або інстаграмі.

Надихнулася дитячою творчістю в інтернеті

Малюнки маленьких художників надихають і молодь, яка теж активно долучається до тренду, — наприклад, 18-річна студентка з Києва під творчим псевдонімом Künaylan (з кримськотатарської «соняшник» — прим. ред.), яка навчається на філологиню-перекладачку й цікавиться українською та кримськотатарською фольклористикою.

Дівчина також любить малювати з дитинства, проте не вчилася цього професійно. Каже, що вирішила спробувати зображати на замовлення домашніх улюбленців після того, як дізналася про тренд з дитячими оголошеннями на OLX. Дівчина навіть намалювала собачку з лого сайту та отримала від нього вподобайку.

Один з перших малюнків, які створила дівчина. Фото надала Кунайлан

Кунайлан мріє зібрати кошти на телефон, аби подарувати його своїй мамі, а 15% з кожного малюнка дівчина віддає на збори для ЗСУ. Зараз на монобанці їй вдалося накопичити майже 900 гривень, проте художниця мріє розвиватись у творчості та купувати для себе кращі матеріали. Зараз вона планує малювати на замовлення, аби мати невеликий, але стабільний дохід.

У дівчини вже замовили 14 малюнків, вісім з яких завершені. 

«Ціна залежить від складності роботи: простий нерозмальований скетч коштує 15 гривень, розмальований — вже 19, а готовий повноцінний малюночок вартує 29 гривень. Часто люди платять більше, за що я дуже вдячна. Можуть заплатити 50 чи 80 гривень, але тоді я стараюся зробити їм додаткові малюночки-подаруночки», — ділиться Кунайлан. 

Малюнок кішки, який дівчина створила на замовлення через ОLX. Фото надала Кунайлан

На один повноцінний малюнок художниця-аматорка витрачає до двох годин, скетчі створює за годину. Їх купують переважно підлітки, але й були замовлення від дорослих.

Рідні також підтримують Кунайлан і заохочують розвиватися в цьому напрямку. У майбутньому дівчина мріє зібрати власний повний український стрій і придбати фотоапарат.

Замовити малюнки Кунайлан можна через інстаграм або оголошення на OLX.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Київ робить пішохідну інфраструктуру безбарʼєрною: результати та подальші плани

Опубліковано

Комунальне підприємство «Київавтодор» активно впроваджує безбар’єрні рішення для пішохідної інфраструктури міста.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Інклюзивні перехрестя

Цьогоріч вулиці та перехрестя Києва продовжують ставати доступнішими для всіх категорій громадян.

Серед ключових інфраструктурних оновлень:

  • Пішохідні переходи на перетині вулиць Старобориспільської і Миколи Хвильового.
  • Перехрестя проспекту Валерія Лобановського з вулицями Володимира Брожка та Деміївської.
  • Інклюзивний підхід також заплановано на перехресті вулиць Вадима Гетьмана і Олекси Тихого.
    На цих локаціях облаштують наземні переходи, що дублюватимуть підземні або надземні, роблячи їх доступними для маломобільних груп.

Читати також: «Нова пошта» показала «Поштомат Незламності», який працює без світла та заряджає телефони

Результати по безбар’єрності

З початку 2024 року:

  • Повністю інклюзивними зроблено 10 об’єктів.
  • 224 пішохідні переходи обладнані пониженими бордюрами.
  • Побудовано та відремонтовано 18 пандусів.
  • Вкладено 43 тисячі кв. м тротуарного покриття з безфаскового ФЕМу, що забезпечує безпечну навігацію для всіх.

Подальші плани

До кінця року заплановано знизити бордюрний камінь та облаштувати тактильну плитку на 260 пішохідних переходах. Наразі відповідні роботи вже виконано на 191 об’єкті.

У 2025 році «Київавтодор» продовжить адаптувати інфраструктуру, аби зробити дороги та пішохідні зони Києва повністю відповідними вимогам безбар’єрності, створюючи комфортні умови для всіх.

Нагадаємо, що у Києві відновлює роботу «Поруч-Space»: як записатися на безплатні гуртки та активності для дітей.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Київському метро почав курсувати ще один сертифікований варшавський поїзд

Опубліковано

Сьогодні, 3 жовтня, на зелену гілку київського метро вийшов третій потяг із вагонів, які Київ отримав від Варшави.

Про це повідомляє Віталій Кличко.

Перші два поїзди вийшли на маршрут у листопаді 2023-го та квітні цього року.

Загалом у 2023-му Варшава передала Києву 60 вагонів метро. Метрополітен адаптує частину вагонів для рухомого складу, а інші використовують для ремонту київських вагонів. Наразі вже сформували три поїзди, четвертий — у процесі.

Про ініціативу

Наприкінці квітня 2023 року стало відомо, що протягом року Київський метрополітен отримає 60 нових вагонів серії 81-717 від Варшави. Частину з них використовуватимуть для перевезень пасажирів, частину – як запчастини для ремонту наявного рухомого складу.

Київ отримає вагони метро серії 81. Потяги серії 81 випускаються для Варшави з 1989 року. Вони обслуговували пасажирів з часу відкриття лінії М1. Усі варшавські вагони мають сертифікати технічної працездатності. Останній ремонт такого типу вагонів проводився у 2017-2022 роках.

Нагадаємо, що у київському метро замінить старі вагони на сучасні.

Також ми повідомляли, що у Києві відремонтували трубопровід, який обслуговує понад 100 будинків.

Фото: КМДА.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство22 хв. тому

Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ

За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...

Суспільство1 тиждень тому

«Підйомні» для киян та пекельна БЗВП: досвід рекрутингу до війська головреда ШоТам Сергія Колеснікова

27 червня Сергій завершив робочі справи, зідзвонився через відеозв’язок з усіма друзями, зібрав речі та...

Суспільство1 місяць тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство1 місяць тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...