Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Укрзалізниця повністю дерусифікувала квитки

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Укрзалізниця остаточно дерусифікувала залізничні квитки, виправивши технічну помилку, через яку іноді інформація відтворювалась російською мовою.

Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Кремінь наголосив, що завдяки пильності та активній громадянській позиції пасажирів прикру помилку оперативно виправили.

«Розраховуємо на подальшу принциповість Укрзалізниці у питанні дотримання мовного законодавства, реалізації Програми дерусифікації та дотримання мовних прав українців», – зазначив мовний омбудсмен.

Він додав, що згідно з Угодою про міжнародне пасажирське сполучення, російська мова може використовуватися на квитках. Однак Укрзалізниця вирішила відмовитися від мови держави-агресора.

Читайте такожНе заблукати між Пушкіним та Буніним. Чому важливо наповнювати міські топоніми іменами українських митців

Перевізник також планує дерусифікувати інформаційні вивіски, стенди, посвідчення працівників, бланки, написи на вагонах тощо. Також задумали затвердити список роздільних та зупинних пунктів, які будуть перейменовувати.

Контроль за використанням державної мови в Укрзалізниці розпочали наприкінці липня. Тоді у квитку міжнародного сполучення виявили, що відомості для пасажира, умовні позначки і типи вагонів у разі повернення квитка через інтернет-сервіс УЗ, подавали виключно недержавною мовою. В УЗ інцидент пояснили технічною помилкою в системі сервісу придбання електронних проїзних документів та виправили її.

Нагадаємо, український ін-т нацпамʼяті підготував перелік назв населених пунктів, які містять символіку російської імперської політики.

Окрім того, створили мобільний застосунок, що розповідає історію русифікації України.

Фото: facebook.com/Ukrzaliznytsia.

Суспільство

Нацгвардійці знищили ворожу САУ «Гіацинт-С» (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Бійці Нацгвардії знищили російську самохідну артилерійську установку «Гіацинт-С».

Про це повідомили на фейсбук-сторінці МВС.

«Декілька секунд – і російська САУ 2С5 “Гіацинт-С” перетворилася на купку металобрухту. Жодної магії, лише спритність та кмітливість аеророзвідників з 27-ої бригади Національної гвардії», – зазначив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

Читайте також: Замість городу – піксель. Пенсіонерка МВС пильнує рідну Чернігівщину та підтримує військових

Про САУ

2С5 «Гіацинт-С» – радянська 152-мм корпусна самохідна гармата. Призначена для придушення і знищення засобів ядерного нападу, ураження органів управління, тилів, живої сили й бойової техніки супротивника в місцях скупчення і в опорних пунктах, а також для руйнування фортифікаційних споруд.

Нагадаємо, одеські гвардійці виявили спостережний комплекс «Муром-М», встановлений окупаційними військами на вежі.

Крім того, на Херсонщині нацгвардійці знищили російську спостережну станцію.

Фото: facebook.com/NGUmainpage.

Читати далі

Суспільство

Канада виділить кошти на добудову Музею Голодомору

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Канада виділить гроші для добудови другої черги Музею Голодомору.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею.

Зазначається, що таких домовленості досягли під час поїздки президента Володимира Зеленського в Оттаву.

«Окремо хочу подякувати уряду Канади за готовність виділити кошти на Музей Голодомору-геноциду, на добудову цього музею. Символічно, що саме Канада підтримає Україну у збереженні її історичної пам’яті», – зазначив Президент у вечірньому зверненні 24 вересня.

Читайте такожТрофейна російська техніка тепер розміновує сміттєзвалище. Як на Харківщині відновлюється деокупована Шевченківська громада

Нагадаємо, у Кропивницькому відкрили Музей історії української хореографії. Раніше музей працював на «Хуторі Надія» – державному заповіднику-музеї у Кропивницькому районі.

Також на території Золочівської сільської ради на Київщині розпочалося будівництво декількох корпусів майбутнього музею ретроавтомобілів.

Фото: facebook.com/HolodomorMuseum.

Читати далі

Суспільство

У Мінекономіки розповіли про реалізацію програми «Власна справа». Що відомо

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна, під час освітнього модуля «Легка промисловість» розповіла про реалізацію програми «Власна справа», у межах якої українці та українки можуть отримати грант на власний бізнес.

Про це повідомляє ШоТам.

За весь час існування ініціативи «Власна справа» на програму подались 34 тисячі людей, 7 тисяч з них стали переможцями. Тоді у Міністерстві помітили: частіше заявки надсилають чоловіки, однак більшість грантів отримують жінки, адже їхні ідеї цікавіші, а бізнес-плани – ретельніше прописані.

«У межах програми “Власна справа” можна попросити на власний бізнес максимум 250 тисяч гривень, але можна і менше. Ми порахували і побачили, що в середньому чоловіки просять більше грошей на свої проєкти. Менша кількість чоловіків виграє фінансування – але сукупно вони отримують для своїх бізнесів більше грошей. Тобто жінки досі оцінюють свою роботу дешевше. Але так не має бути», – наголосила заступниця міністра.

Спікерка також поділилась власним спостереженням: через невпевненість у собі жінки значно рідше виступають на нарадах, ніж чоловіки. Тож Тетяна Бережна закликала учасниць події не боятись висловлювати власну позицію, бути відкритими для нових ідей та шукати освітні можливості у галузі, що цікавить.

Зауважимо, що захід «Легка промисловість» організували освітній проєкт STEM is FEM та український бренд жіночої білизни brabrabra.

Читайте також: За що ви ненавидите чоловіків? А квіти вам можна дарувати? 15 наївних запитань українській феміністці – про 8 березня і не тільки

Актуальні можливості для жінок

Наразі існує безліч можливостей для українок, які прагнуть створити або розвинути власну справу. Зокрема можна взяти участь в:

  • безоплатному онлайн-курсі про роботу менеджера із цифрового маркетингу від Мінцифри та Google;
  • Всеукраїнському проєкті підтримки жінок із родин військовослужбовців «Плюс-Плюс»;
  • проєкті для підприємців, які прагнуть покращити свою комунікацію у соцмережах;
  • програмі «Розпочни свій бізнес» для майбутніх підприємців та підприємців-початківців;
  • програмі відновлення власного бізнесу від ГО «Жіночий консорціум України»;
  • безоплатному курсі про штучний інтелект «Основи AI».

Більше можливостей ви можете знайти у розділі «Можливості» від ШоТам.

Нагадаємо, у Києві з’явилися перші в Україні водійські курси категорії В для жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах через війну.

Фото: unsplash.com.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство5 години тому

Студенти на пенсії. У деокупованому селі на Чернігівщині працює Університет третього віку (відео)

Михайло-Коцюбинська громада ледь не повністю опинилася під окупацією росіян. Молодь виїхала, залишивши в селах самотніх...

Суспільство8 години тому

Врятувати, але не ризикувати — як вберегти волонтера? Історія тренерки, яка «лікує» розмовами

Ця історія про жінку, яка не злякалася оточення російських військ. Ба більше вона перетворила свій...

Суспільство20 години тому

«Люди кажуть, що це не на часі, але ж коли тоді жити?». Перукарка з Ніжина відкрила салон краси у розпал війни

Хто бажав у дитинстві бути перукарем, а згодом пішов навчатись на економічний чи юридичний, бо...

Суспільство1 день тому

«Стала матір’ю дронів». Історія волонтерки, яка з допомогою блогу надіслала на фронт понад 50 «пташок»

До повномасштабного вторгнення Ольга Кричинська жила музикою, уроками в музичному ліцеї та вела блог в...