Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Укроборонпром представив інфокарту морських газотурбінних двигунів

Опубліковано

Укроборонпром представив інфоркарту морських газотурбінних двигунів виробництва Науково-виробничого комплексу газотурбобудування “Зоря”-“Машпроект” у Миколаєві.

Про це повідомили у пресслужбі Укроборонпрому.

Зазначається, що кожен з двигунів має кілька модифікацій, конструкції та параметри яких постійно вдосконалюються. Морські газотурбінні двигуни здатні працювати на різних сортах рідких і газоподібних палив. За технічними характеристиками вони відповідають сучасним закордонним аналогам і можуть з легкістю скласти їм гідну конкуренцію.

Призначення 

Морські газотурбінні двигуни призначені для комплектації пропульсивних установок усіх типів надводних кораблів та комерційних суден – як водотоннажних, так і на підводних крилах та на повітряній подушці.

Читайте такожГучніше за гармати: як активісти творять культуру в містах поблизу лінії фронту

Конструкція 

UGT-двигуни – трьохвальні, мають двоконтурний газогенератор – осьові компресори низького та високого тиску, що обертаються відповідними турбінами, та протиточну трубчасто-кільцьову камеру згоряння. Силова турбіна кінематично не зв’язана з газогенератором. Морські газотурбінні двигуни комплектуються силовими турбінами з різними швидкостями обертання, реверсивного та нереверсивного виконання.

Системи двигунів

  • Система змащування;
  • Паливна система;
  • Система запуску двигуна;
  • Пневматична система.
  • Всі системи двигунів створені підприємством та пристосовані для застосування з груповою системою автоматичного управління двигуном або установкою.

Характеристики

Морські газотурбінні двигуни мають високу довговічність, економічність, компактність та малу вагу, що задовольняє жорсткі вимоги військово-морських та комерційних пропульсивних установок. Конструкція двигунів забезпечує високу надійність та ефективність, відсутність меж з працездатності від холостого ходу до режиму максимальної потужності. Двигуни прості в експлуатації та мають високу ремонтоздатність.

Світове визнання

Створеними на українському підприємстві газотурбінними двигунами оснащено до 25% світового газотурбінного флоту, кораблі та судна якого експлуатуються або стоять на озброєнні ВМС України, Індії, Китаю, Польщі, Болгарії, Греції, Румунії, В’єтнаму, США та ін.

Найбільшим замовником українських морських газотурбінних двигунів є Індія. Саме індійський флот був першим клієнтом, який зробив замовлення двигунів у підприємства після оголошення незалежності України. Загалом  ДП НВКГ “Зоря”-“Машпроект” виготовило понад 2300 морських газотурбінних двигунів, якими оснащено понад 500 бойових кораблів у 20 країнах світу.

  • Двигунами UGT 15000 оснащені кораблі проектів ВМС Росії та В’єтнаму. Усього для  цих кораблів було  поставлено 32 двигуна UGT 15000.
  • Двигунами UGT 25000 оснащені  есмінці типів 052В та 052С ВМС Китаю. Усього для цих кораблів було поставлено 8 двигунів UGT 25000. Також, Китай придбав ліцензію на виробництво  двигунів UGT 25000, які наразі виготовляються в Китаї під брендом QC 280.

Читайте також“Клуб 5 ранку”. Як ранні підйоми допоможуть вам покращити своє життя

Нагадаємо, в Україні розробили радіолокаційну головку самонаведення.

Як ми повідомляли раніше, в Україні вперше почали серійне виробництво гусениць для БМП.

Усі фото: ukroboronprom.com.ua.

Технології

На «Дія.Освіта» випустили нові курси від BecomingX Ukraine про ШІ та технології

Опубліковано

Платформа «Дія.Освіта» та BecomingX Ukraine створили серію безплатних курсів, які допоможуть українцям опанувати інноваційні технології та краще підготуватися до сучасного ринку праці. Програми орієнтовані на розвиток практичних цифрових навичок.

Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.

Кожен курс складається з освітнього серіалу, презентацій, структурованих нотаток, кейсів та інфографіки. Теми охоплюють штучний інтелект, технології майбутнього, цифровий бізнес і кроки до працевлаштування.

Читайте також: Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров

Курси будуть корисні як для початківців, так і для тих, хто хоче розвинути навички, які відповідають вимогам сучасного ринку. Зареєструватися на будь-яке навчання можна безплатно.

Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» вийшов серіал про те, як покращити роботу з ChatGPT (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Технології

Стартап з України залучив $100 000 на розвиток платформи з військового вишколу

Опубліковано

Український застосунок для підготовки військових Drill залучив 100 тисяч доларів інвестицій. Кошти спрямують на розширення навчальних курсів і розвиток нових функцій.

Про це повідомили у виданні Forbes за пресрелізом компанії.

Як використають інвестиції

У компанії розповіли, що інвесторами виступили бізнес-ангели та ветерани. Залучене фінансування команда планує спрямувати на створення курсів з FPV-дронів, модуля з міжнародного гуманітарного права, програми психологічної стабілізації та B2B-платформи для оборонного навчання.

«Drill — це платформа, яка дає змогу кожному інструктору чи ветерану в будь-якій точці світу масштабувати свої знання, створювати курси й монетизувати досвід», — зазначив офіцер спецпідрозділу «Азов» та співзасновник DrillApp Олександр Гусаров.

Читайте також: ЗСУ працюватимуть з надлегким дроном-бомбером українського виробництва

Що відомо про застосунок

Drill створили Олександр Гусаров, колишній керівник продуктового департаменту OLX і технічний директор українського Forbes, разом із ветераном спецпідрозділу Ігорем. Перший прототип зʼявився у 2021 році, а повноцінний запуск відклали через початок повномасштабного вторгнення.

Наразі застосунок має понад 200 тисяч користувачів, серед яких 50 тисяч — чинні військовослужбовці. DrillApp тестують у структурах НАТО, а також інструктори з Канади, Польщі та Естонії. Компанія отримує запити на локалізацію з Ізраїлю та США.

До цього команда вже вклала 110 тисяч доларів власних коштів та двічі отримувала гранти від Українського фонду стартапів.

Нагадаємо, що в Україні створили броньовану платформу-амфібію для ЗСУ (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Drill

Читати далі

Технології

Українська студія після 9 років розробки випустить гардкорний платформер про сни (ВІДЕО)

Опубліковано

У червні 2025 року український платформер про сни Through the Nightmares з’явиться у Steam та на консолях. Проєкт створила українська команда Sandman Team із трьох людей у співпраці з компанією Pingle Studio.

Про це повідомили розробники.

Сюжет та ігровий процес

У Through the Nightmares гравець керує Піщаною людиною — духом, що приносить людям добрі сни. Необхідно врятувати викрадених Морфеєм дітей, подолавши рівні, створені з їхніх страхів та спогадів. Кожна з шести локацій гри відображає унікальні теми, зокрема темний ліс, павучі домівки та руїни замку.

Гра вирізняється оригінальною механікою зміни розміру героя. Це впливає на фізику стрибків, взаємодію з пастками та відкриття прихованих шляхів. На гравця чекають 45 рівнів, миттєві відродження та власна система створення контрольних точок.

Through the Nightmares виконали в атмосферному стилі з авторським музичним супроводом, який підсилює занурення у світ сновидінь і кошмарів.

Читайте також: Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Відео: ютуб-канал IGN

У Steam вже відкрили оновлену демоверсію гри. На консолях демоверсія зʼявиться найближчим часом.

Нагадаємо, що український розробник створює гру про кота-астронавта: перший трейлер (ВІДЕО).

Фото обкладинки: кадр зі Through the Nightmares

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Економіка і бізнес3 дні тому

Навколо — вибухи, а вдома — весна: подружжя з Сумщини вирощує тюльпани на другому поверсі будинку

Коли втрачаєш роботу під час війни, а навколо — вибухи, сирени й постійна тривога, то...

Культура4 дні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

Економіка і бізнес4 дні тому

Єдині в Україні сирні кульки за технологією NASA: історія бізнесу братів з Харкова

Вони ще й хрусткі!Ага, пахнуть сиром!Це ж сирні снеки! У нас в Україні таких немає....