Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Укроборонпром представив інфокарту морських газотурбінних двигунів

Опубліковано

Укроборонпром представив інфоркарту морських газотурбінних двигунів виробництва Науково-виробничого комплексу газотурбобудування “Зоря”-“Машпроект” у Миколаєві.

Про це повідомили у пресслужбі Укроборонпрому.

Зазначається, що кожен з двигунів має кілька модифікацій, конструкції та параметри яких постійно вдосконалюються. Морські газотурбінні двигуни здатні працювати на різних сортах рідких і газоподібних палив. За технічними характеристиками вони відповідають сучасним закордонним аналогам і можуть з легкістю скласти їм гідну конкуренцію.

Призначення 

Морські газотурбінні двигуни призначені для комплектації пропульсивних установок усіх типів надводних кораблів та комерційних суден – як водотоннажних, так і на підводних крилах та на повітряній подушці.

Читайте такожГучніше за гармати: як активісти творять культуру в містах поблизу лінії фронту

Конструкція 

UGT-двигуни – трьохвальні, мають двоконтурний газогенератор – осьові компресори низького та високого тиску, що обертаються відповідними турбінами, та протиточну трубчасто-кільцьову камеру згоряння. Силова турбіна кінематично не зв’язана з газогенератором. Морські газотурбінні двигуни комплектуються силовими турбінами з різними швидкостями обертання, реверсивного та нереверсивного виконання.

Системи двигунів

  • Система змащування;
  • Паливна система;
  • Система запуску двигуна;
  • Пневматична система.
  • Всі системи двигунів створені підприємством та пристосовані для застосування з груповою системою автоматичного управління двигуном або установкою.

Характеристики

Морські газотурбінні двигуни мають високу довговічність, економічність, компактність та малу вагу, що задовольняє жорсткі вимоги військово-морських та комерційних пропульсивних установок. Конструкція двигунів забезпечує високу надійність та ефективність, відсутність меж з працездатності від холостого ходу до режиму максимальної потужності. Двигуни прості в експлуатації та мають високу ремонтоздатність.

Світове визнання

Створеними на українському підприємстві газотурбінними двигунами оснащено до 25% світового газотурбінного флоту, кораблі та судна якого експлуатуються або стоять на озброєнні ВМС України, Індії, Китаю, Польщі, Болгарії, Греції, Румунії, В’єтнаму, США та ін.

Найбільшим замовником українських морських газотурбінних двигунів є Індія. Саме індійський флот був першим клієнтом, який зробив замовлення двигунів у підприємства після оголошення незалежності України. Загалом  ДП НВКГ “Зоря”-“Машпроект” виготовило понад 2300 морських газотурбінних двигунів, якими оснащено понад 500 бойових кораблів у 20 країнах світу.

  • Двигунами UGT 15000 оснащені кораблі проектів ВМС Росії та В’єтнаму. Усього для  цих кораблів було  поставлено 32 двигуна UGT 15000.
  • Двигунами UGT 25000 оснащені  есмінці типів 052В та 052С ВМС Китаю. Усього для цих кораблів було поставлено 8 двигунів UGT 25000. Також, Китай придбав ліцензію на виробництво  двигунів UGT 25000, які наразі виготовляються в Китаї під брендом QC 280.

Читайте також“Клуб 5 ранку”. Як ранні підйоми допоможуть вам покращити своє життя

Нагадаємо, в Україні розробили радіолокаційну головку самонаведення.

Як ми повідомляли раніше, в Україні вперше почали серійне виробництво гусениць для БМП.

Усі фото: ukroboronprom.com.ua.

Коментарі

Технології

За два дні продали понад мільйон копій гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля»

Опубліковано

Українська гра «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» за перші два дні після релізу продалася тиражем у мільйон копій. А ще більше користувачів приєдналися до пригод у Зоні через Game Pass.

Про це повідомляють розробники.

Команда розробників з гумором прокоментувала шалений наплив гравців:

«Не дивно, що в Зоні трохи тісно».

Популярність гри перевершила всі очікування, перетворивши її на головний хіт осені.

Читати також: Monobank випустив нові обкладинки на картки у дусі «S.T.A.L.K.E.R. 2» (ФОТО)

Перевантаження інтернету

Ажіотаж довкола «S.T.A.L.K.E.R. 2» позначився навіть на інфраструктурі — українські провайдери Triolan і «Ланет» повідомляли про тимчасове зниження швидкості інтернету через масові завантаження гри.

«S.T.A.L.K.E.R. 2 видав потужність понад 9000 і розковбасив Інтернет на 6 годин», — пожартував директор провайдера «Ланет» Маріан Івасюк.

Нагадаємо, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України.

Фото обкладинки: гра «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля».

Коментарі

Читати далі

Технології

Українські розробники створили дрон вертикального зльоту та посадки

Опубліковано

Компанія Buntar Aerospace презентувала новий розвідувальний дрон вертикального зльоту та посадки Buntar-1. Розробка створена спеціально для роботи в умовах сучасного бою, враховуючи реальні потреби військових.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

Про нову розробку

Buntar-1 призначений для розвідки в реальному часі, наведення, коригування вогню ствольної та реактивної артилерії, а також фіксації наслідків ураження. Його тестували на Харківському напрямку, де аеророзвідники відзначили якість передачі відео без затримок та стабільність зв’язку, навіть під дією ворожих РЕБ-систем.

Дрон обладнаний унікальним програмним забезпеченням, яке автоматизує роботу екіпажу та підвищує ситуативну обізнаність. Радіус дії Buntar-1 складає близько 50 кілометрів, а його опанування досвідченими операторами займає всього три доби.

Відео: Міністерство цифрової трансформації

Читати також: В Україні протестували новітню систему для розмінування з ШІ: як вона працює

Деталі

Один із творців дрона є бійцем Сил безпеки й оборони, тож Buntar-1 розробляли з урахуванням бойового досвіду. Завдяки цьому інженери змогли створити систему зв’язку, яка працює навіть в умовах активної протидії РЕБ.

Компанія вже працює над вдосконаленням. У новій версії, Buntar-3, очікується збільшення часу перебування у повітрі до трьох годин, що розширить можливості безпілотника.

Нагадаємо, що Сили оборони отримають всюдихід-амфібію для роботи в екстремальних умовах (ФОТО).

Фото обкладинки: скріншот з відео Міністерства цифрової трансформації.

Коментарі

Читати далі

Технології

В Україні протестували новітню систему для розмінування з ШІ: як вона працює

Опубліковано

На Харківщині випробували спеціальні сенсори для виявлення мін. Сапери можуть використовувати цю технологію, аби знаходити небезпечні предмети на відстані.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки Україні.

Особливості нової системи

Завдяки новій техніці сапери зможуть знаходити металеві та неметалеві міни. Також обладнання здатне виявляти і протитанкові міни під шаром ґрунту. Як зазначили у відомстві, цього разу тестували покращену версію системи, у якій додали більше функцій ШІ.

Під час випробувань фахівці продемонстрували новітню систему, котра має таке обладнання:

  • магнітометр;
  • георадар;
  • інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Як проходили випробування

Демонстрацію відвідали чотири українські компанії: UADamage, «Поступ», Ailand Systems та Transient Technologies. Захід організували за ініціативи Міністерства економіки України, Харківської обласної військової адміністрації, Центру координації протимінної діяльності при ХОВА та Програми розвитку ООН.

«Подібні тестування дуже важливі для того, щоб зібрати достатню базу для підтвердження ефективності технології. А вже потім на цій основі будуть напрацьовані стандартні операційні процедури, які дозволять інтегрувати інноваційні технології в процес гуманітарного розмінування. Це дозволить більш масово застосовувати методи дистанційного виявлення вибухонебезпечних предметів», — сказала проєктна менеджерка з інновацій Команди підтримки протимінної діяльності при Мінекономіки України Катерина Дрозд.

Нагадаємо, що українські компанії об’єднуються задля гуманітарного розмінування.

Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка UADamage

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура1 день тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...