Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Українок запрошують на онлайн-тренінг «Грантова підтримка бізнесу ветеранок і членкинь ветеранських родин»

Опубліковано

ШоТам 12 вересня проведе онлайн-тренінг про грантову підтримку бізнесу ветеранок і членкинь ветеранських родин.

Про захід

Під час заходу учасниці дізнаються які програми підтримки бізнесу ветеранок і членкинь ветеранських родин існують та як на них податися. Також на онлайн-тренінгу розкажуть про те, як розпочати власну справу або розширити свій бізнес.

Спікерками заходу будуть:

  • Катерина Приймак – ветеранка, співзасновниця руху VETERANKA (перше та єдине обʼєднання жінок України з реальним військовим досвідом);
  • Юлія Кіріллова – ветеранка, очільниця відділу навчально-аналітичного центру Українського ветеранського фонду при Мінветеранів;
  • Валентина Сахно – очільниця KSE Graduate Business School

Для кого

Онлайн-тренінг проведуть для ветеранок та членкинь ветеранських сімей у малих містах та селищах – активісток, лідерок громад, підприємиць та тих, хто хоче ними стати.

Читайте також: Як отримати грант на розвиток бізнесу: в Україні проведуть захід для ветеранів та їхніх сімей

Як взяти участь

Для того, щоб взяти участь потрібно заповнити гугл-форму. Безоплатний онлайн-тренінг проведуть 12 вересня о 16:00.

Нагадаємо, Мінцифри разом з Google запускає новий безоплатний онлайн-курс про роботу менеджера із цифрового маркетингу.

Також Helvetas Swiss Intercooperation оголошує грантову програму для ВПО та інших людей, які постраждали через війну та ведуть свою діяльність у Харківській та Дніпропетровській областях.

Фото: ШоТам.

Коментарі

Можливості

Школа англійської Green Forest запускає безоплатні курси для ветеранів та ветеранок: як взяти участь

Опубліковано

Соціально-освітній проєкт CNTRL F (Control your future) від школи англійської мови Green Forest надає можливість ветеранам та ветеранкам безоплатно вивчати англійську мову.

Про це повідомляють у Green Forest.

Про навчання

Проєкт спрямований на підтримку людей зі статусом учасника бойових дій. Школа пропонує групові онлайн-заняття з дипломованими викладачами.

Доступні усі рівні — від Starter до Advanced. Навчання відбуватиметься за адаптованою для українців програмою на інтерактивній платформі Smarte з підручником Notes. Заняття проходять 3 рази на тиждень по 1,5 години. А сам курс триває 4 місяці.

«Ми вдячні вам за вашу службу! Усією командою школи англійської мови для дорослих Green Forest ми хочемо віддячити вам не лише словом, а й ділом. Віримо, що це надихне вас на нові мрії та цілі», — пишуть у школі.

Читайте також: 4 бар’єри, які заважають вам вивчити англійську. Ми знаємо, що з цим робити

Як зареєструватися на курси

Щоб стати учасником, потрібно заповнити анкету та описати мотивацію до вивчення англійської.

Після заповнення анкети вам напише менеджер Green Forest і надішле спеціальний лінк на проходження тесту на визначення рівня англійської. Після онлайн-тестування буде усна розмова з менеджером для підтвердження рівня та вибору відповідної групи.

Більше деталей — на сторінці проєкту.

Нагадаємо, на Буковині запрацював новітній центр для ветеранів (ФОТО)

Фото: Міноборони

Коментарі

Читати далі

Можливості

Фінансова підтримка студентських стартапів: в Україні розпочинається конкурс IT-проєктів

Опубліковано

Ihub Science Park Lviv University оголосили про початок четвертого Конкурсу студентських проєктів Lviv Startup Fest. Переможець отримає 30 тисяч гривень на власний стартап.

Про це повідомили у Львівській ОДА.

Як проходитиме Lviv Startup Fest

Цьогоріч конкурс почнеться з тренінгів та воркшопів за участю експертів Українського фонду стартапів. Під час цих заходів учасники зможуть покращити свої навички в:

  • створенні бізнес-моделей;
  • управлінні командами;
  • розробці маркетингових стратегій;
  • залученні інвестицій тощо.

«Сьогодні для України важливо підтримувати ініціативи, що готують молодих лідерів і дають їм реальні інструменти для втілення своїх ідей у реальному секторі економіки. Lviv Startup Fest — це майданчик для тих, хто хоче створювати зміни вже зараз», – зазначив начальник управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА Максим Столярчук.

В окремий день відбудуться зустрічі з потенційними інвесторами, наставниками та представниками IT-компаній. 

Читайте також: Україна отримуватиме супутникові знімки з високою деталізацією: як це допоможе війську

Організатори конкурсу

Цю можливість для українських студентів організували Ihub Science Park Lviv University у партнерстві з Українським фондом стартапів та Управлінням з питань цифрового розвитку Львівської ОДА Львівщина Цифрова за фінансової підтримки компанії Appexoft.

Журі та призи

Цьогоріч переможці обиратимуть:

  • Володимир Жигайло, CEO Appexoft;
  • Юлія Цимбала, керівниця освітньої команди Львівського ІТ Кластера;
  • Олександр Ткаченко, керівник освітніх програм EPAM University;
  • Марта Янків, глобальна директорка з маркетингу Meest Group.

Фіналісти Lviv Startup Fest матимуть шанс отримати грошові призи:

  • 30 000 грн для переможця,
  • 20 000 грн за друге місце,
  • 10 000 грн за третє місце.

Реєстрація на конкурс

Українські студенти можуть взяти участь за посиланням. Реєстрація триватиме до 3 грудня цього року.

Конкурс закінчиться 6 грудня 2024 року. Тоді оголосять переможців та вручать призи.

Нагадаємо, що Google запустив безплатні курси з ШІ для початківців, освітян та розробників з України.

Фото обкладинки: Unsplash

Коментарі

Читати далі

Можливості

Ретрит в горах чи танцювальна терапія: це 5 варіантів для військових, де відновити сили

Опубліковано

ШоТам зібрали 5 безкоштовних програм в різних містах України, де військові у відпустці або ветерани можуть відпочити та відновитися. 

Іпотерапія на Закарпатті

Програму «Коні і Герої» розробили у ФГ «Полонинське Господарство». Воно складається з 90 коней, яких вирощують у горах. 

«Ми навчаємося спілкуватися з кіньми їхньою мовою замість того, щоб намагатися змінити їх під себе. Так ми стаємо зрозумілішими для коней, і вони у відповідь показують свою реакцію, що допомагає нам краще з ними взаємодіяти», — пишуть на офіційному сайті фермерського господарства. 

Військовослужбовців і ветеранів запрошують пожити серед табуна гуцульських коней, аби відновити психоемоційний стан. Програма триває 8 днів. Учасники живуть у мальовничій місцевості — в урочищі Прелуки (на 930 метрах над рівнем моря).

У програмі немає верхової їзди — іпотерапія відбувається через спілкування з кіньми, спостереження та взаємодію з ними. 

У групах може бути до 40 ветеранів і військових, тож вони завжди можуть поспілкуватися з однодумцями, разом вирушити в піші походи, відвідати водоспад Воєводин чи розслабитись у чані. Цікаво, що користуватися ґаджетами під час програми можна лише 30 хвилин на день. 

Ветеран взяв участь у програмі «Коні і Герої». Фото з сайту hutsulkoni.com

Організатори кажуть, що така трансформаційна програма допомагає подолати ПТСР і знайти внутрішню гармонію. Учасники можуть брати в ній участь багаторазово, адже вона відкрита для всіх, хто хоче відновитися та знову зосередитися на житті.

Танцювальна терапія в Ужгороді

В Ужгороді запустили реабілітаційні заняття з танців для військових і їхніх сімей. Це ініціатива громадської організації «Волонтери Закарпаття». Проєкт називається «Поверни мене з війни», і його основна мета — допомогти військовим повернутися до звичного життя через танець. Викладачі програми — професійні танцюристи Віталій Ерфан і Вікторія Запрудська.

Заняття для ветеранів, військових і членів їхніх родин. Фото: фейсбук громадської організації «Волонтери Закарпаття»

Заняття стартували в березні 2024 року з повільного англійського вальсу, але зараз учасники вчаться спортивних і латиноамериканських танців. Ветерани можуть приходити на заняття зі своїми партнерами, а тим, хто не має пари, допоможуть волонтерки-танцівниці, які займаються в спортивних групах.

Англійський вальс для військових і ветеранів. Фото: фейсбук громадської організації «Волонтери Закарпаття»

В Україні танцювальна терапія внесена в Перелік методів психотерапії з доведеною ефективністю, затверджений МОЗ України. Тобто це науково акредитований метод психотерапії, який вивчає танець, його властивості та вплив на людину.

Терапевтичний сад у Києві

А для жителів або гостей столиці в Подільському районі Києві є сад відновлення та терапії ментальних травм. Це ідея данського урбаніста Мікаеля Кольвіля-Андерсена, яку реалізували за підтримки посольства Данії. Місце для саду обрали в занедбаній частині лісу між Кирилівською церквою та психіатричною лікарнею, де роками скидали сміття. На території є стежки для прогулянок, а також зони для терапії: центральна для групових занять, альтанки для двох та індивідуальні кабінки для усамітнення.

На території облаштували центральну зону для групових терапевтичних сесій, альтанки для двох та індивідуальні кабінки. Фото: сайт КМДА

Сад використовує скандинавські підходи до здоров’я та ландшафтного дизайну, щоб допомагати людям із психічними травмами, зокрема тими, що виникли через війну. 

«Терапевтичні сади можуть допомагати в лікуванні психічних травм і ПТСР. Це стає можливим за умови правильного планування садового дизайну з урахуванням теорій поведінки людини. Ця наука настільки поширена, що в кожному місті Данії є такі сади. Ними користуються ветерани різних війн», — зазначає урбаніст.

Nordic Therapy Garden реалізує засновані на дослідженнях скандинавські концепції здоров’я та ландшафтного дизайну, щоб допомогти людям, які страждають від психічних травм і невидимих ран війни, зокрема, ПТСР. Фото: сайт КМДА

Читайте також: У Києві на Подолі відкрили перший в Україні терапевтичний сад: що там можна побачити

Гончарство в Києві

Гончарі Dovgan-art із села Хотів, що в Обухівському районі, спільно з Українським ветеранським фондом створили майданчик для проведення майстер-класів. Власник майстерні Володимир Довган виготовляє гончарні вироби понад 30 років. У 2015 році він пішов на захист держави — виконував бойові завдання на Донеччині, був протитанкістом. Після звільнення Володимир дізнався про можливість отримати ветеранський грант.

«Він вирішив щось змінювати у своїй улюбленій справі. Мова саме про соціальну складову: проведення реабілітаційних заходів, майстер-класів, популяризація ремесла. Це така собі терапія, яка допомагає розслабитись і відволіктися. Але в нього не було території, не було що вкладати у власне приміщення. Ми подалися на грант, виграли його», — розповіла ШоТам його дружина Оксана.

Родина Довган — власники гончарної майстерні Dovgan-art. Фото: ШоТам

Волонтери закупили гончарні круги, нову піч і допомогли збудувати другий поверх майстерні. Тепер творчий простір регулярно приймає військових — для ветеранів і їхніх родин відбуваються арттерапевтичні майстер-класи. Ці заняття проводять разом з благодійним фондом «Після служби» та психологами з лікарні «Феофанія».

Горотерапія у Львові

Організатори проєкту «Горотерапія» впевнені, що гори лікують. Програму проводить громадська організація «Метта», що з 2019 року надає кваліфіковану допомогу постраждалим від війни, зокрема ветеранам з ПТСР і гострим стресовим розладом.

«Ми вирішили об’єднати перевірені методи лікування, такі як EMDR (метод психотерапії, що ґрунтується на принципі самозцілення психіки) і когнітивно-поведінкова терапія, з груповою підтримкою. Групова підтримка працює за принципом “рівний рівному”, а також відбувається за допомогою психологів, практик усвідомленості та впливу природи», — пишуть на офіційному сайті ГО. 

Військові взяли участь у програмі «Горотерапія» та піднялися на гору Параска. Фото: інстаграм ГО «Метта»

Проєкт організували за принципом лісового ретриту (усамітнення групи в лісі впродовж 4 днів), щоб допомогти людям заглибитись у себе та знайти ресурси в природі та в собі для подальшого зцілення. Ретрит проводять досвідчені гіди та психологи, які працюють з військовими з 2014 року.  Партнерами програми є українські ветерани з ГО Nomad.live

Походи для захисників організовують щомісяця. Наприклад, у вересні демобілізовані воїни долали туристичний шлях «Сколе-Параска» недалеко від Львова. Вони жили в горах, готували їжу на багатті, багато спілкувались і співали пісні. Участь є безкоштовною, але до Львова треба доїхати самостійно. 

Демобілізовані захисники України на Закарпатському туристичному шляху. Фото: інстаграм ГО «Метта»

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура7 днів тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство2 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство3 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

Економіка і бізнес3 тижні тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...