Суспільство
Українців просять долучитися до укладання списку видатних людей, на честь яких можна називати вулиці
Українці можуть надсилати власні пропозиції імен захисників мови, які, на їхню думку, мали б бути увічненими в Україні, на електрону адресу toponimika@mova-ombudsman.gov.ua до 26 червня.
Про це повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремінь на своїй фейсбук-сторінці.
Він зазначив, що провідні установи Національної академії наук склали попередній список видатних українців, на честь кого можна було б змінювати географічні назви. Масове перейменування вулиць та інших об’єктів проводиться в рамках «дерусифікації» в Україні.
Наголошується, що українці зі списку зробили визначальний внесок у розвиток та утвердження української мови як державної, відстоювали національні інтереси, своєю творчістю наближали той день, коли українською заговорить світ.
До списку вже потрапили Микола Вінграновський, Олесь Гончар, Іван Дзюба, Іван Драч, Сергій Єфремов, Агатангел Кримський, Левко Лук’яненко, Євген Маланюк, Іван Огієнко, Валер’ян Підмогильний, Олександр Пономарів, Олександр Потебня, Василь Симоненко, Михайло Слабошпицький, Василь Стус, В’ячеслав Чорновіл, Петро Яцик та інші.
До переліку не враховані ті, чиї імена вже є в географічних назвах чи об’єктах топоніміки.
«Зрозуміло, що ініціатива має виходити від мешканців тих населених пунктів, в яких будуть перейменовувати географічні назви та об’єкти топоніміки. Завдання місцевої влади — дослухатися громади, академічних установ, провідних університетів. Певен, що цей узгоджений список буде в нагоді всім, в тому числі за кордоном, хто вже зараз хоче увічнити в назвах вулиць, бібліотек чи скверів імена будівничих — захисників української мови, культури, нації. Користуйтеся, змінюйте свої громади. Перефразовуючи відомий крилатий вислів, чиїми іменами названі вулиці та сквери, того і країна!», — розповів Тарас Кремінь.
Читайте також: «Щотижня допомагаємо 10 тисячам людей». Як «Київська полуниця» підтримує українців у прифронтових містах
Остаточні рекомендації до перейменувань чи назв нових об’єктів топоніміки та географічних назв влада оприлюднить до Дня Конституції України.
«Зважаючи на те, що ст. 10 Конституції України визначено, що державною мовою в Україні є українська мова, пропоную поширити практику найменувань вулиць і площ на честь Основного Закону», — додав мовний омбудсмен.
Нагадаємо, у Харкові перейменували Московський проспект та однойменний район.
Як ми повідомляли раніше, у Дніпрі перейменували понад 30 вулиць та провулків.
Фото: chytomo.com.
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі