Суспільство
Українці збирають гроші на 35 дронів Sea Baby для морського бою з окупантами
В Україні стартував мегазбір коштів на 35 морських безпілотників Sea Baby, щоб знищити більше російських кораблів у Чорному морі та зменшити чисельність чорноморського флоту.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
«Чорноморського флоту буде менше. Оголошуємо збір на 35 морських дронів. Фандрейзингова платформа UNITED24, Олег Гороховський та monobank, Сергій Стерненко й Ігор Лаченков збирають 297,5 мільйона гривень для СБУ на дрони Sea Baby. Зробіть свій хід донатом у морському бою», — написав Федоров у соцмережах.
Надводні безпілотні ударні човни Sea Baby — розробка Служби безпеки України. Вони здатні нести 850 кілограмів вибухівки, розганятися до 90 км/год та долати відстань у 1 000 кілометрів.
Читайте також: Україна стала лабораторією інновацій на полі бою — CNN
«Долучайтеся до збору й допоможіть знищити кораблі, з яких росія обстрілює українські міста», — наголосив Федоров.
В СБУ додали, що саме з допомогою морських дронів спецслужба вдруге вразила Кримський міст, а також 9 російських військових кораблів. Зокрема, й ракетоносіїв, які обстрілювали з моря українські міста.
Співзасновник monobank Олег Гороховський повідомив, що вже зібрано перші 5 мільйонів гривень.
Нагадаємо, торік з’явилися фото і відео надводного дрона СБУ «Морський малюк».
Окрім того, з’явилося відео атаки морського дрона по Кримському мосту.
Раніше американський телеканал CNN зняв сюжет, у якому показав українські морські дрони-камікадзе MAGURA V5.
Фото: UNITED24.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі