Суспільство
Українці за вечір зібрали 9 млн грн на 100 коптерів для ЗСУ
Українці зібрали 9 мільйонів гривень на 100 безпілотників Dji Mavic 3 для ЗСУ. Збір оголосили під час масованого ракетного удару 15 листопада.
Про це повідомив волонтер та організатор збору Сергій Стерненко.
Під час ракетної атаки Стерненко запропонував своїм підписникам у телеграмі зібрати 9 млн грн на закупівлю БПЛА для військових.
Вже за перші 2 хвилини сума на рахунку сягнула 500 тисяч. А перші три мільйони гривень – тобто третину від усієї суми – українцям вдалося зібрати всього за 13 хвилин.
Повністю закрити збір та зібрати необхідні 9 мільйонів гривень вдалося о 23:06 – через 7 годин після старту. Цієї суми вистачило, аби замовити сотню коптерів для українського війська. Однак на цьому волонтер не зупинився та оголосив про нову кампанію – цього разу Стерненко збирає на морський безпілотник.
«За 7 годин ми зібрали 9 мільйонів гривень, щоб викупити 100 БПЛА Mavic 3 для ЗСУ! Зберемо ще на безпілотного човна для ураження російського флоту?», – написав блогер.
Про коптери
Dji Mavic 3 – це комерційний квадрокоптер, одна з найновіших моделей китайської компанії DJI, адже вийшла на ринок лише у 2021 році. Він добре підходить для розвідки завдяки дуже тихим гвинтам та датчикам, що фіксують перешкоди на відстані до 200 м. Крім того, дрон оснащений камерою, здатною знімати відео у форматі 4К, а також тепловізором для нічної зйомки.
Основні характеристики DJI Mavic 3
- максимальна швидкість: 75 км/год;
- швидкість набору висоти: 5 м/с;
- максимальна висота: 6 км;
- час польоту: 31 хв;
- радіус дистанційного керування: 5 км;
- відео: 15 км;
- злітна маса: 905 г;
- акумулятор: 5000 мАг.
Схожий збір Сергій Стерненко та Сергій Притула запускали 10 жовтня, коли російські окупанти також завдали масованого ракетного удару по Україні. Тоді волонтери збирали на українські дрони-камікадзе для ЗСУ, аби помститися за руйнування наших міст.
Також нагадаємо, франківські волонтери купили понтонну переправу для спецпризначенців.
Фото: t.me/ssternenko.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі