Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Українці відтепер можуть обирати постачальника газу в один клік

Опубліковано

В Україні з 1 липня спрощується процедура зміни постачальника газу для населення. Про це повідомляє Укрінформ.

Як це працює?

У НАК “Нафтогаз України” зауважили, що з липня споживач газу зможе змінювати постачальника в один клік: достатньо відіслати новому постачальнику заяву-приєднання.

“Все інше за вас зробить новий постачальник за допомогою сучасних інформаційних технологій”, – пояснили в компанії.

Як було раніше?

До впровадження цих змін процес міг тягтися місяцями. З новими правилами можна змінити постачальника упродовж трьох днів.

У новому рішенні регулятора було усунуто такі вимоги для зміни постачальника, як отримання письмової довідки про відсутність боргу або складання акта звірки розрахунків – або ж укладення графіка погашення заборгованості перед постачальником. Разом з тим споживач має самостійно заявити, що не має боргів за газ.

Читайте також: «Нафтогаз» будує сонячні станції у двох областях

Нагадаємо, 10 червня 2020 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила рішення, яким спрощується процедура зміни постачальника газу для побутових споживачів. Зокрема, зміни було внесено до Кодексу газотранспортної системи, Кодексу газорозподільних систем, Правил постачання природного газу та Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам.

Фото: ukrinform.ua

Економіка і бізнес

У Мінекономіки планують боротися з безробіттям завдяки ШІ

Опубліковано

Міністерство економіки України працює над впровадженням штучного інтелекту (ШІ) для пошуку роботи безробітним. Цей підхід — один із дев’яти напрямів, які презентував Інститут Тоні Блера для посилення ринку праці.

Про це повідомляє Міністерство економіки.

ШІ допоможе шукати вакансії та кадри

За словами заступниці міністра економіки Тетяни Бережної, використання ШІ стане одним із ключових інструментів у боротьбі з безробіттям. Технологія пришвидшить пошук вакансій для українців і дозволить роботодавцям ефективніше знаходити потрібних спеціалістів.

«Ми залучаємо провідні інституції з багатим міжнародним досвідом, щоб запроваджувати найефективніші практики розвитку ринку праці. Інститут Тоні Блера запропонував дев’ять напрямів для збільшення зайнятості населення як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі», — зазначила Тетяна Бережна.

Читати також: «Січ» випустила турнікети, що зупиняють кровотечу при вогнепальних пораненнях живота

Три ключові напрями

Наразі Мінекономіки зосередило зусилля на трьох основних напрямах:

  1. Залучення штучного інтелекту для пошуку вакансій і кадрів.
  2. Подолання бар’єрів для працевлаштування жінок.
  3. Перенавчання та опанування нових професій.

За даними дослідження, проведеного Інститутом Тоні Блера, 37% безробітних українців готові змінити професію або пройти перенавчання. Минулого року в Україні близько 100 000 людей опанували нові спеціальності або підвищили свою кваліфікацію в межах державних програм.

Нагадаємо, що уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).

Фото: Freepik.

Читати далі

Економіка і бізнес

Українська компанія HIMERA залучила $150 000 для розвитку тактичних систем зв’язку

Опубліковано

Український стартап HIMERA, який спеціалізується на розробці інноваційних систем тактичного зв’язку для цивільного використання та надзвичайних ситуацій, отримав $150 000 у другому раунді інвестицій від українського ангельського клубу United Angels Network.

Про це представники компанії повідомили виданню Vector.

Цей раунд доповнив попередню інвестицію у $225 000, здійснену UAN у березні 2024 року. Таким чином, загальний обсяг фінансування від United Angels Network досяг $375 000.

Підтримка інновацій для оборони

«Ми пишаємося тим, що учасники United Angels Network інвестують у компанії, які змінюють реальність та роблять вагомий внесок у захист України. HIMERA — це приклад стартапу, який перетворює інвестиції на критично важливі продукти для наших захисників», — зазначив засновник United Angels Network та військовослужбовець ППО Іван Дмитрасевич.

Читати також: Демонтовані у Києві МАФи передають військовим для оборони

Пріоритети розвитку

Отримані кошти HIMERA спрямовує на два ключові напрями:

  • розробка нових продуктів у рамках системи тактичного зв’язку;
  • розширення бізнесу на українському та міжнародному ринках.

Співзасновник HIMERA Міша Рудомінський підкреслив важливість цієї підтримки: «Інвестиції дозволяють нам постачати до Сил оборони України найбільш актуальні й сучасні системи зв’язку, зберігаючи їх доступність. Кожна додаткова рація — це можливість для наших захисників отримати життєво важливу інформацію у найскладніший момент, що буквально рятує життя».

Нагадаємо, що уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).

Фото: HIMERA.

Читати далі

Економіка і бізнес

У Фастові з’явиться завод із переробки сміття та виробництва біометану

Опубліковано

У Фастові побудують сміттєпереробний завод, який перетворюватиме відходи на корисні ресурси та вироблятиме біометан.

Про це повідомляє Фастівська міська рада.

Зараз триває погодження документації для будівництва підприємства. Уже розробили проєкт землеустрою для розміщення заводу в промзоні Завокзалля. Остаточне рішення ухвалюватимуть на сесії міської ради 23 січня.

Читати також: На Житомирщині будують новий завод із переробки технічних конопель (ФОТО)

На заводі займатимуться глибоким сортуванням відходів, зокрема виділятимуть ресурсноцінні матеріали — металобрухт, скло та пластик. Також передбачене виробництво біометану, що стане додатковим внеском у зменшення залежності від традиційних енергоресурсів.

Нагадаємо, що 50 підприємців вчитимуться у чемпіонів виходу на світові ринки: як доєднатися.

Фото: Freepik.

Читати далі

Шопочитати