Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українці увійшли в топ-10 найкращих боксерів надважкої ваги за останні 50 років

Опубліковано

Українські боксери Віталій і Володимир Клички увійшли в десятку найкращих бійців суперважкого дивізіону за останні 50 років за версією CBS Sports. Про це повідомляє Дзеркало тижня.

Зазначається, що американський портал поставив Володимира на восьме місце, а Віталія – на десяте. Найкращим серед легендарних боксерів став Мухаммед Алі.

Читайте також: Сталлоне зніме фільм про українських боксерів

Топ-10 рейтингу:

1. Мухаммед Алі (США)

2. Ларрі Холмс (США)

3. Джордж Форман (США)

4. Джо Фрейзер (США)

5. Леннокс Льюїс (Великобританія)

6. Евандер Холіфілд (США)

7. Майк Тайсон (США)

8. Володимир Кличко (Україна)

9. Тайсон Ф’юрі (Великобританія)

10. Віталій Кличко (Україна)

Нагадаємо, Віталій Кличко завершив кар’єру у 2012-му році, а зараз є мером Києва. Володимир у своєму останньому поєдинку 29 квітня 2017 року в Лондоні зустрічався з Ентоні Джошуа і зазнав поразки нокаутом в одинадцятому раунді.

Головне фото: 112.ua

Суспільство

Українка поділилася досвідом краудфандингу у Стокгольмі: іноземці хочуть приїхати вчитися до нас

Опубліковано

Керівниця ГО «Моє місто» Вікторія Зацнова представила український досвід краудфандингу на міжнародній програмі Voices United у Стокгольмі. Програму організував Шведський інститут, щоб зібрати українські й шведські організації для обміну досвідом і пошуку спільних рішень.

Про це повідомляють в громадській організації.

Краудфандинг в Україні та за кордоном 

Український досвід краудфандингу викликав у шведських партнерів особливий інтерес, адже в нашій країні громадське спільнокошт став відповіддю на виклики воєнного часу. У Швеції громадське фінансування використовують переважно для підтримки стартапів та творчих ідей.

Під час проєкту Вікторія провела тренінг про те, як українці використовують краудфандинг для вирішення нагальних потреб — від допомоги ВПО до відновлення інфраструктури.

Читайте також: «Тримаюся далі»: як багатодітна мама з Києва передала 240 тонн допомоги за рік

Іноземці приїздитимуть до нас переймати досвід

На зустрічі зі шведськими організаціями українка познайомилася з роботою ForumCiv (розвиток громадянського суспільства у 70 країнах світу), The Independent Living Institute (підтримка людей з інвалідністю) та Reach for Change (підтримка соціальних підприємців).

«Цей нетворкінг показав мені перспективу для українських організацій виходити на міжнародний рівень, організовувати спільні освітні програми для організацій-початківців та розвивати обміни між країнами. Ми вже бачимо можливість створення проєктів, у межах яких українці їздитимуть за кордон вивчати, як там працює громадський сектор, а іноземці приїздитимуть до нас переймати наш досвід та волонтерити», — каже Вікторія Зацнова.

Український громадський сектор вміє діяти швидко: мобілізувати ресурси, адаптуватися до змін і будувати довіру з людьми. Цей досвід, загартований війною, може бути цінним для міжнародної спільноти. А от у західних партнерів ми можемо вчитися системності — сталого управління, планування наперед і міжнародних стандартів прозорості — доповнює керівниця «Моє місто».

Такі обміни — це більше, ніж знайомства. Це перші кроки до спільних проєктів і партнерств. І, можливо, дуже скоро Україна вже не вчитиметься у світу, а навпаки — стане лідеркою у сфері соціального краудфандингу.

Про «Моє місто» 

«Моє місто» — це громадська організація, що надає можливості для реалізації суспільно корисних ініціатив через краудфандинг та навчання.

Організація вже понад 10 років розвиває культуру краудфандингу в Україні, допомагаючи соціальним ініціативам збирати кошти на важливі зміни.

Нагадуємо, що

Читати далі

Суспільство

Для близьких ветеранів та ветеранок організували зустріч про силу підтримки

Опубліковано

3 квітня у київському Veteran Hub організували панельну дискусію «За кадром: шлях тих, хто поруч».  На зустрічі обговорили роль родини, друзів та близьких у процесі адаптації ветеранів і ветеранок до цивільного життя.

Про це повідомляє пресслужба Veteran Hub.

Зустріч спільноти

Захід організували як частину контентного проєкту «За кадром», де розповідають історії команди підтримки українських учасників «Ігор Нескорених-2025». Дискусію ініціював банк ПУМБ для платформи «Жити назустріч». Тут зібрали спікерів та спікерок, чиї життя нерозривно пов’язані з ветеранською спільнотою: родичів, партнерів, побратимів, військових психологів. Вони поділилися особистими історіями, викликами та практичними порадами про те, як підтримка близьких стає фундаментом для відновлення після війни.

Читайте також: Українці здобули 30 медалей на «Іграх Нескорених-2025»

Про що говорили

На зустрічі згадували про силу духу тих, хто залишається ніби «за кадром» — це рідні та друзі, що допомагають ветеранам та ветеранкам долати наслідки травм. Обговорювали, як спорт стає інструментом відновлення, які виклики постають перед сім’ями та як суспільство може і повинне стати частиною цього процесу.

Герої дискусії наголосили, що адаптація  — це спільний шлях, де підтримка відіграє ключову роль.

Серед запрошених спікерів та спікерок виступили: 

  • Анастасія Андрощук —  дружина учасника Ігор Нескорених-2025 Олександра Андрощука: «Діти відволікали. Змушували гратися, навчатися… А Саша мене підтримував: ʺТа чого ти, це як колінку збитиʺ». Анастасія розповіла, як спорт повернув її чоловіка до активного життя, а овації на змаганнях стали важливішими за самі тренування.
  • Наталія Швачко — мама учасника збірної Артура Миліна: «Я була тиха, як мишка, без істерик. Розуміла: є я, є мій син, і я буду із цим боротися». Наталія поділилася, як пережила клінічну смерть сина, та про те, як тепер він намагається всіх залучити до спорту.
  • Максим Гулій — ветеран, побратим учасниці Алли Сенченко : «Ми не ті друзі, що телефонують щодня. Ми як перемикачі – можемо виговорюватись раз на місяць». Сергій наголосив на важливості побратимської підтримки та ролі спорту в адаптації.
  • Ігор Холодило —  ветеран, військовий психолог: «Найгірший варіант – коли людина проходить етап відновлення одна. Соціальна підтримка є ключовою». Ігор підкреслив, що ресурс тих, хто підтримує, – основа успішного відновлення.
  • Тетяна Колесник — керівниця сектору соціальних проєктів ПУМБ, зауважила, що банк долучився до співпраці з Іграми Нескорених через спільні цінності та власну платформу інтеграції ветеранів «Жити назустріч». «З війни повертаються наші колеги, і ми бачимо, як їм складно. Тож ми вирішили створити платформу, щоб ветерани отримували підтримку не тільки в родині, серед близьких, а й серед бізнесу, роботодавців, громадських організацій». Тетяна розповіла про ініціативи платформи «Жити назустріч», які сприяють якісній взаємодії між ветеранами й ветеранками та суспільством.
  • Ілона Волошина — національна координаторка Ігор Нескорених в Україні, військовослужбовиця: «Як показують наші дослідження та власні спостереження, Ігри Нескорених позитивно впливають на цілі родини, допомагаючи зміцнити соціальні зв’язки, повернути відчуття контролю над власним життям, прийняти нову реальність та пройти процес відновлення разом.”». Ілона зазначила, що Ігри Нескорених  стають ліками, які допомогають не лише ветеранам, але й їхнім близьким знайти підтримку серед тих, хто пройшов схожий шлях.

На заході наголосили, що спорт, зокрема Ігри Нескорених, мотивує ветеранів та ветеранок до нового життя і допомагає відновити соціальні зв’язки. Це пов’язане з тим, що саме спорт дозволяє воїнам повернути відчуття спільноти, свого підрозділу. Спікери згадували, що родинам доводиться проживати власні травми, аби знову стати опорою для близьких. Учасники дискусії підкреслили, що запитання «Як я можу тобі допомогти?» важливе для розуміння унікальних потреб кожної людини в підтримці.

Про організаторів

«Жити назустріч» – ініційована ПУМБ платформа інтеграції ветеранів та ветеранок у партнерстві з Veteran Hub, Superhumans, Invictus Games Ukraine та Uklon Інклюзивний. Мета – допомагати тим, хто повертається з війни, якісно інтегруватися у фінансові процеси, трудові відносини, підприємництво та суспільство загалом. Ініціативи в межах платформи «Жити назустріч» сприяють створенню нових можливостей для ветеранів та ветеранок, а також мотивують бізнес, громади і всіх українців робити кроки назустріч одне одному.

Команда платформи продовжує розвивати її, і вже цього року окремим напрямом стане підтримка адаптивного спорту, який допомагає ветеранкам та ветеранам віднайти віру в себе. Дізнатися більше про платформу, реалізовані та заплановані активності й долучитися до ініціатив можна на сайті. Проєкт створений за ініціативи ПУМБ спільно з агенцією Adsapience. 

Ігри Нескорених — це міжнародний захід з адаптивних видів спорту для ветеранів та військовослужбовців, які отримали поранення, були травмовані або захворіли, виконуючи свої службові обов’язки. Ініціативу заснував Герцог Сассекський Принц Гаррі у 2014 році. Організатори зазначають, що це чудова можливість для ветеранів об’єднатися навколо спорту, побудувати спільноту.

Читайте також: Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

Відбір та підготовку збірної України 2025 року здійснює Міністерство у справах ветеранів України, спільно з Центром стратегічних комунікацій «СтратКом Україна», «Повернись живим» та ГО «Ігри Інвіктус Україна», у межах Національної стратегії зі створення безбарʼєрного простору, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.

Нагадуємо, що мешканці будинку у Львові встановили зовнішній ліфт для свого сусіда з інвалідністю (ФОТО).

Фото: Veteran Hub

Читати далі

Суспільство

«Це вже частина життя»: Олена Риж у «Збірному подкасті» про донати і дії, що під силу кожному

Опубліковано

«ПриватБанк» разом з Mastercard запустив «Збірний подкаст» — серію відео на YouTube для тих, хто займається благодійністю та волонтерством. У другому випуску бойова медикиня, штурмовичка та волонтерка Олена Риж розповіла, як трансформується волонтерський рух в Україні.

Про це повідомляють у «ПриватБанку».

Про подкаст 

«Збірний подкаст» — це прості й чесні розмови про те, як легше організовувати збори. У кожному випуску досвідчені волонтери, фандрейзери та громадські діячі діляться своїми історіями про те, як будувати довіру, залучати донатерів і що справді працює в зборі коштів. А ще вони відверто говорять про особисті виклики, вигорання, пошук сенсів і баланс у час війни. Бо за кожним успішним збором стоять живі люди, емоції та досвід, яким варто ділитися.

«Збірний подкаст» від «ПриватБанк» та Mastercard. Фото: «ПриватБанк»

Першою гостею подкасту стала керівниця Superhumans Center Ольга Руднєва. Вона поділилася власним досвідом пошуку великих донорів та розказала, чому прозорість — інструмент довіри та підтримки.

У другому випуску Олена Риж розповіла, як під час війни змінюється культура донатів і що демотивує волонтерів. Також вона дала поради щодо того, як перевіряти збори й самому організувати успішний фандрейзинг.

«Будь-яка дія потребує кроку. Не потрібно досягати всього й одразу. Якщо три роки не збирав і хочеш закрити збір на 100 тисяч, то це буде складно. На 2, 5, 10 тисяч — усе залежить від того, де і як збирати. Треба почати з чогось маленького», — радить волонтерка.

Олена впевнена — що б не відбувалося, потрібно завжди себе спитати: «Що я можу зробити?»:

«Купа викликів перед нами, які ми маємо проходити, на ці наступні роки нам вистачить кому допомагати, що відновлювати, куди донатити і це вже є частиною нашого життя».

Конверти — зручний інструмент для зборів у «Приват24»

У межах подкасту «ПриватБанк» і Mastercard також нагадали про сервіс «Конверти» в «Приват24». Цей інструмент допомагає легко створювати збори: достатньо відкрити «Конверт», додати опис і зображення та поділитися посиланням у соцмережах. Донати можна отримувати через Apple Pay, Google Pay, за номером картки, реквізитами, QR-кодом або готівкою через термінали самообслуговування.​

«​Ми створювали “Конверти” насамперед для того, щоб спростити життя нашим волонтерам, зробити більш прозорим та ефективним процес благодійних зборів. І на сьогодні з понад мільйона відкритих клієнтами “Конвертів” дві третини — це саме збори волонтерів на допомогу ЗСУ, допомогу військовим та благодійні цілі, на які за рік зібрали вже майже 3 мільярди гривень»​, — зазначив член правління з питань роздрібного бізнесу «ПриватБанку» Дмитро Мусієнко.

«Збірний подкаст» і сервіс «Конверти» — це про те, як робити благодійні збори простішими й зрозумілішими.

Нагадаємо, що в банкоматах «ПриватБанку» можна обмінювати іноземну валюту.

Фото: «ПриватБанк»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Навіть якщо є лише одна рука, другою буде моя»: керамістка з Херсона ліпить разом із пораненими військовими

У Василя з позивним Метелик проблеми з моторикою. В нього не вистачає кількох пальців на...

Економіка і бізнес5 днів тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....

Суспільство1 тиждень тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство1 тиждень тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...