Технології
Українці створили камери для власників домашніх тварин: можна дистанційно розважати своїх улюбленців
Українська компанія Petcube представила нові розумні камери Petcube Play 2 і Petcube Bites 2, передає ITC.
Вони дозволяють дистанційно спостерігати та розважати домашніх тварин
Що нового?
Нові камери мають лінзи зі 180-градусним кутом огляду, що дозволяє бачити всю кімнату. Технологія Pan-Tilt-Zoom допоможе керувати напрямком і зумом дистанційно зі телефону.
До Bites 2 і Play 2 також входять чотири мікрофони і оновлені динаміки, а роздільність камер становить 1080р.
Читайте також: Графік вакцинації та ідентифікація: у Реєстрі домашніх тварин впровадили нові функції
Годівничка – тихіша, лазер – точніший
Вбудована лазерна указка в Petcube Play 2 тепер рухається плавно і з більшою точністю, а камера зі вбудованою годівничкою Petcube Bites 2 має компактний дизайн і оновлений механізм, який працює швидше і тихіше. При цьому у Bites 2 використовується контейнер великої місткості, який вміщує 700 грамів сухого твердого корму.
Голосовий помічник Alexa
З іншого можна відзначити підтримку голосового помічника Amazon Alexa – можна попросити голосового асистента пограти, нагодувати тварину або встановити режим автоматичної гри.
Читайте також: У Києві з’явиться швидка допомога для тварин
Додаток Petcube на мобільний
За допомогою детекторів звуку і руху пристрої фіксують все, що відбувається навколо. Доступ до роликів за останні чотири години можна отримати в будь-який момент через фірмовий додаток Petcube. За додаткову щомісячну плату Petcube пропонує послугу Petcube Care, яка дозволяє зберігати записані відео до 90 днів, а також зберігати улюблені відео на смартфон. Також підписка Petcube Care включає функцію розумних повідомлень. Вона використовує штучний інтелект, щоб розрізняти кішок, собак і людей, а ще може повідомляти господарів про потенційно небезпечних події вдома.
Читайте також: Ліжка для тварин: як українка підкорює ринок США
Камери також повідомляють про гучні звуки або появу людей чи тварин у кадрі. Пристрої можна придбати на Amazon за 199 доларів.
Технології
Українські засоби протиповітряної оборони можуть стати частиною передової системи NASAMS, що значно підвищить ефективність захисту неба.
Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що тривають переговори про інтеграції українських ППО у систему NASAMS. Це рішення дозволить посилити координацію між українськими та міжнародними засобами протиповітряного захисту.
Переговори
Для обговорення деталей міністр провів зустріч із виконавчим директором норвезької компанії Kongsberg Gruppen ASA та президентом Kongsberg Defence & Aerospace. Саме ця компанія разом з американською Raytheon Technologies розробляє систему NASAMS, яка вже постачається Україні в межах міжнародної військової допомоги.
Що таке NASAMS
NASAMS — це зенітно-ракетний комплекс середньої дальності, здатний забезпечувати надійний захист від повітряних атак. Його головна перевага — використання ракет AIM-120 AMRAAM, які знищують цілі на відстані до 40 км.
Читати також: У «Армія+» додали нові рапорти на приймання та здавання посади
Новітні моделі NASAMS також оснащуються ракетами ближнього радіуса дії AIM-9X і AMRAAM-ER, що значно розширює його бойові можливості. Завдяки інтеграції з українськими ППО ця система отримає ще більше функціональних переваг.
Чому це важливо
Інтеграція українських засобів ППО з NASAMS дозволить:
- посилити захист критичної інфраструктури;
- підвищити оперативну координацію між союзницькими системами;
- забезпечити швидшу та точнішу реакцію на повітряні загрози.
Нагадаємо, що Brave1 збільшить удвічі фінансування оборонних технологій у 2025 році.
Фото: Kongsberg Defence & Aerospace.
Технології
В оновленні сервісу з’явилися рапорти на приймання та здавання посади, а також на відпустку у зв’язку з вагітністю. Це рішення допоможе спростити рутинні процедури й позбавить військових необхідності витрачати час на поїздки в діловодство.
Про це повідомляють у Мінобороні.
Нові рапорти для приймання та здавання посади дозволяють військовим підтвердити, що вони погодилися на виконання або передали обов’язки. Разом із рапортом можна прикріпити акт приймання-здавання посади, який також доступний у застосунку.
Ці рапорти стали логічним доповненням до сервісу зміни місця служби, який працює у застосунку вже понад рік.
Читати також: Brave1 збільшить удвічі фінансування оборонних технологій у 2025 році
Відпустка для військовослужбовиць
Новий формат подання рапорту на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами спростив процедуру для жінок-військових. Така відпустка триває 126 днів: 70 до пологів і 56 після. У разі народження двох або більше дітей термін збільшується ще на 14 днів.
Нагадаємо, що українська розробка отримала дві престижні нагороди на CES у Лас-Вегасі.
Фото: Зброєні сили України.
Технології
З моменту запуску у квітні 2023 року у Brave1 зареєстровано понад 3300 розробок. Найбільше серед них — дронів (850+), роботизованих наземних комплексів (300+) та засобів радіоелектронної боротьби (240). У 2024 році кластеру вдалося залучити понад $40 мільйонів. На 2025 рік у Brave1 ставлять амбітну мету — $100+ мільйонів інвестицій у defense tech сектор.
Про це повідомляє DOU.
Гранти для інноваторів
З липня 2023 року Brave1 запровадив грантову програму підтримки. За цей час видали 400+ грантів на суму понад 1,3 мільярда гривень. У державному бюджеті на 2025 рік передбачено майже 3 мільярди гривень на грантове фінансування, що удвічі більше, ніж у 2024-му.
«Це частина державної стратегії цифрового розвитку до 2030 року, яка визначає підтримку інновацій як пріоритет», — повідомили у Brave1.
Читати також: На Prometheus виклали безплатний курс про оборонні закупівлі
Пріоритети оборонних розробок
Формуючи перелік найважливіших технологій, Brave1 орієнтується на потреби військових. У топі запитів зараз:
- ракети;
- лазери;
- рої дронів;
- автономне ураження;
- надводні й підводні дрони;
- антидронові системи («антиШахеди»);
- «дрони-матки» для транспортування об’єктів;
- засоби протидії коригованим авіабомбам (антиКАБи);
- українські аналоги Mavic;
- керовані боєприпаси.
«Ці розробки забезпечують асиметричну перевагу на полі бою», — зазначили у кластері.
Приватні інвестиції
Brave1 активно працює над залученням приватного капіталу. Зараз кластер співпрацює з 290+ інвесторами з 35+ країн.
Нагадаємо, що прикордонники отримали новітню артилерійську установку від Чехії (ВІДЕО).
Фото: Brave1.