Суспільство
Український військовий винайшов унікальний наземний дрон (ВІДЕО)
Євген Гнаток виріс в інтернаті, воював за Україну, а потім винайшов унікальний дрон для ЗСУ. Наземний дрон «Сірко» коштує лише 30 000 гривень, веде розвідку та підриває ворога.
Історію 22-річного захисника розповідає ШоТам.
Євген Гнаток мав непросте дитинство: семимісячним мама віддала його до дитбудинку. Через 5 років забрала, а незабаром передала до інтернату, бо Женя втікав із дому.
Хлопець ховався від побиття п’яного вітчима. Та в інтернаті було не краще, звідти теж утікав. А з десяти років уже працював: мив вікна, роздавав листівки, збирав овочі в теплицях.
Єдине світле, що Євген згадує з дитинства – це уроки конструювання від вітчима у дні, коли той був тверезий.
Дивіться відео: Історія легендарної дисидентки, яку за відважну боротьбу назвали козацькою матір’ю
«Вітчим був інженером важких ракетоносіїв і вчив мене цим невеличким премудростям, коли не був п’яний. Ну, а мені було цікаво, я слухав. Щось навіть ми робили разом», – розповідає хлопець.
Коли РФ напала, Євген пішов захищати Київщину, а потім воював в Авдіївці. На фронті побачив велику потребу в пристроях, якими можна керувати віддалено.
Летючі дрони мають певні недоліки та високу ціну, тому Євген вирішив створити наземний і недорогий. Він узяв на озброєння навички конструювання і мерщій приступив до роботи.
На початку зими полишив службу та перебрався до Києва. Грошей на житло та дрони не було, тож знайомі запропонували гараж.
«Узимку в гаражі було холодно. Але завдяки знайомій волонтерці, яка мені надала дуйчик та спальний мішок, було вже більш-менш. Головне, що я мав можливість збирати ці дрони», – Євген Гнаток, винахідник наземного дрону «Сірко»
Євген більше 20 разів намагався зібрати ідеальний дрон. Проводив прямі ефіри в соцмережах і таким чином збирав гроші на деталі. І врешті-решт створив «Сірка» — назвав на честь побратима з таким позивним.
«Перші його функції – це підвіз боєприпасів, розвідка. І основна функція – це камікадзе. Під’їжджає до танка або до скупчення вояків чи падає в окоп, зривається. Для мене результат – це підбита техніка чи кілька вбитих рашиків», – каже Євген.
А ще дрони Євгена сконструйовані так, що ворог не може їх виявити за допомогою РЕБ. Сьогодні «сірки» допомагають військовим у найгарячіших точках.
«Дрони поступають на армію виключно за ціною комплектуючих. Тобто, це приблизно 30 000 гривень. Вони дуже легкі у виробництві і доволі дешеві», – каже винахідник.
Кілька місяців тому Євген отримав роботу в конструкторському бюро та переїхав із гаража. Він продовжує вкладати всі сили у виробництво «сірків», а ще розробляє модель безпілотника.
«Продумую деяку концепцію для створення безпілотників, які дадуть жару не тільки Укроборонпрому та рашистам, рашці, а й закордонним аналогам», – Євген Гнаток, винахідник наземного дрону «Сірко».
Хлопець шукає добродіїв та партнерів, які допоможуть із комплектуванням дронів. Потрібні ще двигуни, драйвери, супутня електроніка, відезв’язок та пульти керування.
Тож, долучайтеся до допомоги, щоб «сірків» ставало все більше, а ворога – менше.
Нагадаємо, учні та майстри виробничого навчання львівського вищого професійного училища №29 виготовили безшумний електротрицикл для українських захисників.
До того ж студенти Київської політехніки у лабораторії механіко-механічного інституту створюють вітчизняний колінний протез.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі