

Технології
Український стартап Foodstr перевірив 600 тис. продуктів на вміст шкідливих домішок
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Стартап з українськими інвестиціями Foodstr проаналізував понад 600 тисяч вітчизняних та імпортованих продуктів харчування в закладах торгівлі на вміст шкідливих та небезпечних для здоров’я компонентів.
Про це ШоТам повідомили представники стартапу.
Зазначається, що відтепер кожен користувач мобільного застосунку Foodstr безпечно обиратиме харчові продукти в українських магазинах і супермаркетах та отримуватиме докладну інформацію щодо вмісту “Е”-домішок у кожному товарі.
Як працює застосунок?
Мобільний застосунок Foodstr виявляє вміст небезпечних компонентів у харчових продуктах завдяки скануванню штрих-коду товару камерою смартфону. Сервіс є зрозумілим і простим в користуванні. Наразі база даних харчових продуктів містить 600 тисяч найменувань вітчизняних та імпортованих одиниць і продовжує щодня поповнюватись новою інформацією. До того ж, користувачі можуть додати відсутній продукт, відправивши його штрих-код команді підтримки Foodstr.
Читайте також: «Здорова їжа — здорові родини». Як біопрепарати від БТУ-ЦЕНТР безпечно позбавлять овочі від шкідників
Стартап з’явився на початку 2020 року, інвестиції у створення і запуск Foodstr склали близько 100 тисяч доларів. Кількість користувачів мобільного застосунку становить більш як 30 тисяч українців, які активно сканують та перевіряють харчові продукти на вміст шкідливих “Е-шок”. Серед постійних користувачів сервісу — українці, які ведуть здоровий спосіб життя, активно займаються спортом, батьки, які дбають про безпечне харчування дітей, та ті, хто цікавиться новими технологіями у foodtech та healthcare сферах. При цьому коефіцієнт утримання споживачів за перший тиждень користування складає 50%.

“Ідея Foodstr виникла завдяки бажанню дати людям можливість свідомо обирати корисні продукти харчування. Адже яскраве пакування не гарантує корисний вміст. Щодня наша команда доповнює базу з 600 тисяч одиниць новими продуктами і найменуваннями, щоб кожен українець обирав найкраще для себе і своєї родини. Наразі ми вивчаємо харчові потреби різних груп споживачів та працюємо над новими можливостями Foodstr”, — прокоментував Михайло Мінов, СЕО стартапу Foodstr.
Читайте також: Пахлава від шейха. Житель Затоки став зіркою, продаючи солодощі на пляжі (ВІДЕО)
Основними перевагами мобільного застосунку Foodstr є:
- найбільша база продуктів харчування, які можна придбати в українських магазинах;
- детальний опис та можливий вплив “Е”-добавок на здоров’я людини;
- визначення ступеня користі чи шкоди шкідливого компоненту продукту;
- можливість власноруч додавати нові продукти в базу;
- відсутність реклами.
До того ж, кожен користувач Foodstr може створювати персоналізовані списки продуктів харчування без шкідливих добавок. Списками можна ділитися з рідними чи друзями або ж пересилати кур’єрам з доставки продуктів з супермаркету.

Наразі мобільний застосунок Foodstr є безкоштовним і доступним користувачам в App Store та Google Play. В майбутньому у планах команди стартапу забезпечити додатковий функціонал з розширеними можливостями сканування продуктів харчування, який вже буде доступним на платній основі.
Про Foodstr
Український стартап Foodstr був заснований командою розробників з Вінниці у 2020 році. Продуктом стартапу є однойменний мобільний застосунок, який допомагає споживачам зробити свідомий вибір під час покупки продуктів харчування. Foodstr визначає наявність шкідливих компонентів у продуктах вітчизняних та іноземних виробників, представлених на полицях українських магазинів і супермаркетів. Foodstr уже містить базу з 600 тисяч вітчизняних та імпортованих харчових продуктів, що реалізуються в сфері торгівлі України. Більше інформації на офіційному сайті: foodstr.app/ua/index_ua.
Нагадаємо, на Рівненщині крафтова сироварня стала частиною «Дороги гурманів».
Як ми повідомляли раніше, дослідниця української кухні відновила рецепт десертів із фіалок

Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська студія FFFACE.ME спільно з «Укрпоштою» та Міністерством закордонних справ оживили культову марку «Русскій воєнний корабль, іді …!» — тепер завдяки Інстаграм-фільтру можна побачити, як тоне ракетний крейсер «Москва».
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Укрпошти.
Щоб побачити, як тоне російський корабель, потрібно:
- на смартфоні відкрити посилання;
- навести Інстаграм-фільтр на марку, мерч або навіть зображення марки на екрані комп’ютера;
- спостерігати.
Крім того, маска має режим для селфі. Тож кожен охочий може приміряти військовий шолом і відчути себе тим самим військовим на березі моря, який жестом вказує напрямок руху ворожого корабля.
Читайте також: Такмед, аптечки та гуманітарне розмінування. Як «Соломʼянські котики» з Києва рятують життя українських бійців
Маска буде доступна двома мовами: українською та англійською. Першу версію вже можна знайти на Інстаграм-сторінці «Укрпошти».
Про FFFACE.ME
FFFACE.ME — міжнародна студія з офісами в Берліні та Києві, що створює фільтри доповненої реальності, цифровий одяг, віртуальних інфлюенсерів.
Нагадаємо, Укрпошта почала продавати марку «Русскій воєнний корабль… ВСЬО!».
Фото: vctr.media.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
ІТ-армія України з 16 по 22 травня атакувала понад 400 онлайн-ресурсів РФ, серед них магазин застосунків NashStore – російський аналог AppStore та GooglePlay.
Про це повідомили на сторінці Міністерства цифрової трансформації в Telegram.
«IT-армія продовжує боронити кіберфронт та завдавати ворогу ударів. З 16 до 22 травня було атаковано понад 400 російських онлайн-ресурсів», – йдеться в повідомленні.
Серед досягнень української ІТ-армії за тиждень:
- через кібератаки багато сайтів регіональних ЗМІ були недоступними;
- російський магазин застосунків NashStore, аналог App Store та Google Play, попри атаки, мав труднощі в дні анонсованого запуску. Імпортозаміщення не спрацювало;
- у росіян виникали складнощі з продажем та орендою нерухомості онлайн;
- російські банки досі не можуть оговтатися від попередніх атак ІТ-армії та впоратися з новими на свої сайти та онлайн-банкінг.
«З дня російського вторгнення в Україну ІТ-армія атакувала близько 2000 російських ресурсів. Багато з них було атаковано повторно. Продовжуємо протистояти російській агресії та завдавати превентивні удари по їхніх кіберпозиціях», – додали на сторінці Мінцифри.
Нагадаємо, вже за кілька днів після початку повномасштабного вторгнення волонтери поклали сайт Московської біржі. На це кібер-партизани витратили всього п’ять хвилин.
Крім того, наприкінці березня волонтерам ІТ-армії України вдалося «покласти» сторінки Фонду соціального страхування та Пенсійного фонду РФ.
Фото з відкритих джерел
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Грибовицькому сміттєзвалищі на Львівщині запустили біогазову електростанцію.
Про це повідомив голова Львівської обласної адміністрації Максим Козицький.
Станція генеруватиме 2,6 млн кВт/год електроенергії щороку та забезпечить нею близько 735 домогосподарств.
Біогазова електростанція також допоможе покращити екологічну ситуацію та зменшити полігон твердих побутових відходів в об‘ємах, оскільки з пустот викачуватимуть метан та інші газоподібні елементи.
Читайте також: Врятував сотні тварин в Ірпені та Бучі. Як актор Олексій Суровцев став «Бородатою котомамусею»

Зазначається, що тепер ризик займань та пожеж на цьому полігоні, які вже траплялися у минулому, зменшився. Проєкт реалізували компанії «Кліар Енерджі» та «Нафтогаз України».
«Відкриття цього об‘єкта є черговим етапом у забезпеченні екологічної безпеки для жителів Львова та області», — йдеться у повідомленні.
Довідка
Львівський полігон твердих побутових відходів (Грибовицьке сміттєзвалище) — єдине легальне місце для скупчення сміття зі Львова та довколишніх сіл. Діє з 1958 року поблизу села Великі Грибовичі піді Львовом. Площа звалища становить понад 38 га. Сміттєзвалище обслуговує ЛКП «Збиранка».
Нагадаємо, на Львівщині побудували асфальтобетонний завод.
Як ми повідомляли раніше, у Львівській області відкрили нове газове родовище.
Фото: facebook.com/maks.kozytskyy.