

Суспільство
Український фільм «ІНО» здобув почесний приз на кінофестивалі у Парижі
Українська стрічка «ІНО» отримала почесний приз Паризького кінофестивалю Paris Film Festival у номінації «Найкращий ігровий короткометражний фільм».
Про це повідомили у пресслужбі Української Кіноакадемії у фейсбуці.
Фільм створено у творчій співпраці режисера-дебютанта Віктора Романюка та режисера Кадіма Тарасова, який виступив сценаристом фільму за участі Наталії Блок, а також є режисером монтажу та саундпродюсером фільму.

Сюжет стрічки
Короткометражний фільм «ІНО» за своєю драматургією є нестандартним прийомом висвітлення соціальної проблеми – сприйняття сучасним суспільством людей з інвалідністю.
Читайте також: Збираємо самі: українські бренди меблів, які можуть конкурувати з IKEA
За словами авторів, за допомогою цього фільму вони занурюють глядача у відчуття й переживаннях людини на інвалідному візку: непомітно для глядача його проведуть у світ рефлексій «інопланетян», які живуть поруч із нами – інопланетян через відмінність їх від звичайних людей, тому фільм й має назву «ІНО».

Нагороди фільму
Раніше стрічку відібрали до довгого списку номінантів на V Національну кінопремію «Золота Дзиґа» у номінації «Найкращий короткометражний ігровий фільм».
Читайте також: Old Khata Project: як дві містянки подорожують селами у пошуках давніх хат
Також фільм потрапив до офіційної конкурсної програми Kalakari Film Festival (Індія) і став лауреатом кінофестивалю SHORT to the Point (Румунія), де здобув відзнаку у категорії Short Fantasy.

У головних ролях: Дмитро Коршак, Олеся Мещерякова.
Читайте також: Взуття, одяг та халва з конопель: як житомирський майстер відроджує давнє ремесло
Кінопроєкт короткометражної стрічки «ІНО» став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно.
Нагадаємо, Megogo виклав безкоштовну добірку ретро-стрічок фестивалю «Молодість».
Як ми повідомляли раніше, вийшов перший трейлер комедії «Мої думки тихі 2».
Усі фото: facebook.com/uafilmacademy.
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 та фінтех-компанія Activitis розіграли прапор України із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA. Завдяки ініціативі українські медики отримають 23 549 доларів.
Про це повідомили в UNITED24.
Свої підписи на прапорі залишили звільнені з полону військовослужбовиці «Нава» й «Герда», а також амбасадор UNITED24 й астронавт Скотт Келлі. У грудні 2024 року вони вирушили в Антарктику. Там група розгорнула український прапор, а Скотт його підписав.
На знак подяки за фінансування поїздки «Нава» й «Герда» передали прапор компанії Activitis, на яких залишили і свої підписи.
Для того, аби отримати цей прапор, благодійники мали задонатити від 12 доларів на напрям «Медична допомога».
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.
Про це повідомили у Lviv Travel.
Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.
«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь.
Мапу можна переглянути за посиланням.
Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Lviv Travel