Українські десантники дали відсіч окупантам, які на броньованій автівці “Тигр” виїхали до українських позицій поблизу Миколаєва. Про це повідомили на сторінці Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ.
Згідно з поідомленням, бій з російськими солдатами відбувся на підступах до Миколаєва. Окупанти на “Тигрі” наблизилися до позицій українських військових та намагалися втекти.
“На вимоги зупинитися, бронемашина пригальмувала, проте усвідомивши, що перед ними українські військові, окупанти почали давати драпака. Десантники зупинили її, простріливши колеса. Однак здаватися окупанти не захотіли, а зайняли оборону та почали відстрілюватися”, – розповіли військові.
Після цього один з українських десантників знищив бронемашину окупантів кидком ручної гранати, а контужені росіяни здалися в полон.
Нагадаємо, працівники Служби безпеки України отримали секретний GPS-навігатор окупантів. Військовий гаджет вдалося захопити внаслідок знищення українськими воїнами танкової групи ворога та її повітряного прикриття, яке складалося з винищувачів Су-30
Десятирічний волонтер Юрчик Напора зібрав для потреб Сил оборони понад 5 500 000 гривень. Школяр уже третій рік дає благодійні концерти та збирає на автівки й інше необхідне для захисників.
Як волонтер починав збирати гроші
«Я кажу: “Тату, діти помагають, люди помагають Україні. Зараз такий важкий час для України. Я кажу: “Давай ми теж візьмемося за роботу”», — ділиться Юрчик.
Тато хлопця підтримав його й нині за можливості виступає разом із сином. Сам Юрчик зізнається, що у 2022 році й подумати не міг, що зможе допомагати захисникам своїм голосом.
«Трошки переживав — не знав, яке буде, що буде. Як люди будуть сприймати, чи взагалі їм подобається мій спів», — розказує хлопець.
Нині волонтер виступає не лише у Львові, але й у інших містах Україні. У репертуарі хлопця понад 60 пісень: серед них і сумні, які даються найтяжче.
Зібрані кошти він передає волонтерам, а ті купують з них необхідне для військових. За час, поки він збирає гроші, Юрчик отримав уже чимало нагород. Але найбільше він цінує подяки від захисників і бойові шеврони, які ті передають.
Повне відео про юного волонтера дивіться на ютуб-каналі ШоТам за посиланням.
Нагадаємо, що в Україні запустили офлайн-соцмережу: спільні активності та підтримка Сил оборони
«Дякуємо нашим маленьким друзям з усієї країни, які погодились долучитись до проєкту — на знак співучасті та підтримки залізничників, які в понеділок (4 листопада, — ред.) святкуватимуть своє професійне свято», — написали в компанії.
Як зазначили в УЗ, від 2023 року до цього дня голосами станцій були знаменитості: відомі українські артисти, блогери та співаки.
«Цього разу зірками стануть маленькі українці, які продовжують жити в країні, навчатись, розвиватись — щоб колись стати наступним поколінням, яке вестиме Україну в майбутнє», — написали в УЗ.
Озвучили стації вихованці з Харкова, Дніпра, Львова, Рівного, Запоріжжя та Києва.
Нагадаємо, що Укрзалізниця закупить 50 нових локомотивів: ЄБРР виділяє 300 мільйонів євро.
Челендж «(Ла)гідна офлаїнізація» — це проєкт українського стартапу Quests Inc і благодійного фонду «Гуманітарні сили України».Його створили для того, щоб об’єднувати людей і збирати кошти на підтримку Сил Оборони України.
Про це повідомили організатори проєкту.
Як проходить «(Ла)гідна офлаїнізація»
Челендж відкритий для всіх, хто хоче організовувати або брати участь у тематичних заходах, що проходять у реальному житті. Організатори події можуть обрати будь-яку тему або формат, який їм до вподоби, а система автоматично додає до події благодійну банку від фонду «Гуманітарні сили України».
За активність учасники отримують бали: за відвідування кожного квесту — 25 балів, за створення події — 50 балів. Кошти, зібрані під час квестів, автоматично фіксуються, а рейтинг учасників відображається у спеціальній таблиці лідерів. Челендж націлений мотивувати спільноту не лише зустрічатись офлайн, а робити це свідомо й підтримувати українське військо.
«Ми нещодавно завершили тестування нових функцій і активно розповідаємо про ініціативу. Вже зібрано перші 12 тисяч гривень через різні активності. Наприклад, під час одного з квестів було зібрано майже 5 тисяч гривень за вечір. Наша мета — побачити, як швидко можна закрити збір на першу машину для ЗСУ, і надалі залучити українську діаспору до підтримки таких заходів», — розповідає співзасновниця та СЕО Quests Inc Ольга.
Як зазначають організатори, наразі з усіх міст найбільш активний Київ. Проте проєкт не має географічних обмежень.
«Якщо поряд з вами ще немає створених активностей — це чудова нагода стати першим і відкрити нове місто для квестів. Ми раді підтримати такі ініціативи та розповісти про них у соціальних мережах, щоб надихати інших долучатися», — зазначає Ольга.
Щоб взяти участь у челенджі та підтримати Збройні сили України, потрібно зареєструватися в застосунку за посиланням.
Quests Inc— український стартап, що створює офлайн соціальну мережу, яка поєднує людей через спільні активності за інтересами. Платформа сприяє формуванню соціальних зв’язків і осмисленому спілкуванню, дозволяючи користувачам створювати спогади та взаємодіяти в реальному житті.
Благодійний фонд «Гуманітарні сили України» з перших днів повномасштабного вторгнення допомагає військовим, людям на деокупованих територіях, дітям та літнім людям. Їхній основний фокус зараз — це забезпечення автівками фронту.
Нагадаємо, що у Львові вперше проведуть міжнародний фестиваль «Земля Поетів»: його програма та особливості.
Коментарі