Суспільство
Стан землекористування в Україні моніторитимуть через супутники
Всесвітній банк розпочав реалізацію пілотного проекту в сфері агропромислового комплексу України. Про це повідомляють в Інституті космічних досліджень Національного агентства наук України та Державному космічному агентстві України.
Відтепер через супутники буде проводитись моніторинг за діяльністю українських фермерів. Ці заходи направлені на боротьбу з тіньовим сектором АПК, який за різними підрахунками складає від 30 до 45%. Супутники покажуть, які землі насправді культивуються, а які ні.
“У рамках проекту розробляється та відпрацьовується технологія моніторингу землекористування із застосуванням супутникових даних”, — розповіли в Інституті.
Читайте також: Українська ІТ-компанія обслуговує тисячі фермерів зі 147 країн світу
Також спеціалісти Інституту розробляють методи класифікації земної поверхні та визначення типів землекористування. Це стало можливим завдяки підтримці Європейської комісії та Європейського космічного агентства.
Що ще передбачає проект?
Реалізація проекту в Україні передбачає:
- гармонізацію українського законодавства відповідно до вимог ЄС;
- удосконалення системи держпідтримки сільського господарства;
- стимулювання диверсифікації виробництва агросектора;
- розвиток сільських територій;
- посилення спроможності у сфері безпеки харчових продуктів;
- вирішення логістичних питань;
- поліпшення якості землекористування;
- покращення управління водними ресурсами;
- покращення доступу до сільськогосподарських ресурсів;
- удосконалення доступу до фінансових ресурсів та інструментів управління ризиками.
Україна сподівається отримати на ці заходи від Світового банку кредит у розмірі 200 млн доларів США. Орієнтовний обсяг фінансування для реалізації всіх напрямків Проекту – 753 млн доларів США.
Суспільство
Перше відео проєкту
- ділитися роликами;
- розповідати про волонтерські ініціативи на місцях;
- долучитися до активізму та волонтерства;
- підкреслювати важливість щоденних маленьких дій для перемоги.
Довідка про ініціаторів проєкту
Коментарі
Суспільство
У Вірнопіллі не було жодного вцілілого будинку
«Ніхто з нас і подумати не міг, що росіяни підійдуть так близько. Тоді був сильний мороз, зникли світло та газ, тому люди сходилися й разом готували їжу, а коли обстрілювали — ховалися у власні підвали чи в школі. Коли з’явилася артилерія, вирішили виїжджати з села», — пригадує Ольга Сускова, яка працює старостою Вірнопільського старостинського округу з січня 2024 року.
Залишилося лише 135 людей
«Нам повністю відновили електропостачання, а також підвели газ до тих будинків, де зараз живуть люди. Уже 20 будинків у селі нам відбудували за програмою “єВідновлення”. Багато людей хочуть повернутися додому».
Замість зруйнованої амбулаторії — мобільна аптека
«Не всі люди можуть поїхати до міста, не всі мають автомобіль, а літнім бабусям складно їздити навіть автобусом. Тому ці аптеки стали знахідкою для нас, бо тут великий асортимент ліків: від тиску, застуди та різних хвороб. До цієї аптеки завжди приходить десяток людей».
Їдуть у найвіддаленіші села, попри небезпеку
«У нас досі є проблеми зі зв’язком та інтернетом, тому навіть складно викликати швидку допомогу, якщо комусь погано. Ми дуже раді, що тепер в село приїжджає аптека», — ділиться Лариса.
«Я вже знаю багатьох бабусь і дідусів по іменах. І коли вони кажуть: “Дякуємо, ці ліки мені допомогли” — це найкраща для мене подяка».
Коментарі
Суспільство
Про проєкт
- Житловий блок — призначений для чотирьох працівників пекарні, які наразі проживають у неприйнятних умовах.
- лекційну залу для освітніх заходів, майстер-класів та зустрічей у межах Академії супроводжуючих, де навчатимуть соціальних терапевтів;
- кінотеатр і простір для відпочинку, де можна буде дивитися фільми, обговорювати їх і просто спілкуватися за чашкою чаю.
Коментарі