Суспільство
Українську історичну драму «Поводир» покажуть у 600 американських кінотеатрах
Історичну драму українського кінорежисера Олеся Саніна «Поводир» показуватимуть у понад 600 американських кінотеатрах у 45 штатах, що є небаченим досі масштабом показу українського кіно в США.
Про це повідомили в кіно/телестудії ProntoFilm на фейсбук-сторінці.
Відомо, що 100% коштів, виручених за квитки та пожертвуваних під час показів, підуть організаціям, що надають гуманітарну допомогу в Україні та українським біженцям.
Зазначається, що повернути фільм на екрани допомогли професор та керівник Українського кіноклубу Колумбійського університету Юрій Шевчук і президент Human & Civil Rights Organizations of America Маршал Строс.
У співпраці з Олесем Саніним та продюсером Максимом Асадчим 13 березня вони показали «Поводиря» в кінотеатрі Salem Cinema в містечку Сейлем, штат Масачусетс. Показ, що зібрав дві зали глядачів, відвідали губернатор штату Масачусетс Чарлі Бейкер, член Конґресу США Сет Молтон та інші американські політики.
Читайте також: «Росіяни привласнили цю техніку». Як ветеранка створила бізнес, що відроджує стародавню українську традицію вибійки
Після такого успіху фільм підхопили американські ЗМІ, низка голлівудських компаній безкоштовно запропонувала свої послуги з промоції та дистрибуції, а кількість сеансів фільму зростає в геометричній прогресії — кожного дня дедалі нові кінотеатри США та Канади долучаються до ініціативи.
Про кінокартину
Світова прем’єра фільму «Поводир» відбулася на Одеському міжнародному кінофестивалі 16 липня 2014 року. Стрічка вийшла в український широкий прокат 12 листопада 2014 року. В основу сюжету покладено мандри радянською Україною американського хлопчика та українського сліпого музики напередодні та під час Голодомору. Над стрічкою працювали 10 років. Фільм висувався від України на «Оскар» та був представлений на багатьох міжнародних кінофестивалях.
Нагадаємо, щогодини на європейських радіостанціях звучатиме українська пісня.
Фото: zmist.pl.ua.
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі